Uzol na štítnej žľaze

seagle
28. jan 2019

Ahojte,

dnes som bol na sonu stitnej zlazy a endokrinolog mi zistil, ze mam na stitnej zlaze uzol a to 20x10 mm. Za mesiac mam este ist na krvne testy a punkciu. Lekar mi vsak oznamil ze to bude nutne riesit chirurgicky. Co som sa vsak dozvedel na nete tak je vtedy nutne odstranit cast alebo aj celu stitnu zlazu. Chcel som sa vas tu spytat ci mate skusenosti s nejakou alternativnou formou liecby.

svrcko
9. feb 2020

@molupe ahoj ďakujem pekne ešte stále čakám na vysledky

nikake
9. feb 2020

@seagle Mam ho na lavom laloku. Za dva a pol roka sa zvačšil z 13x12x15 na 19x18x25mm.Som objednana na punkciu. O liecbe alkoholom si pocul ?
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/misto-operac...

seagle
autor
10. feb 2020

@nikake Zaujimave... nikdy som o tom necital a to som precital asi vsetko o bezoperacnom odstraneni uzlikov na SZ co som nasiel. Ty to chces vyskusat?

nikake
10. feb 2020

Neviem, je to skor na cysty, ani neviem aky je rozdiel medzi uzlom a cystou. Uvidim, ake budu vysledky, odporucania lekarov, ci bude uzol dalej rast...

vedorka
19. feb 2020

@nikake ahoj, ty mas iba cysty? Alebo aj uzly?
Ja mam niekoľko uzlov, aj vpraviaj vlavo, pomaly rastu, idu mi robit punkciu. Dufam, ze sa vyhnem operacii a prestanu rast. Funkciu mam ok, uzly vobec necitim...

danielle799
3. jún 2020

Dobrý deň, dnes po kontrole má doktorka.posiela na operáciu, že vybrať celý štítnu žľazu...ostala som.zaskocena..mate niekto skúsenosti s výberom celej štítnej žľazy? Beriem Euthyrox 25, už asi 3roky. Mala som uzly. Ktoré najprv sa zmenšili ale potom zväčšili a teraz stratili ohraničenie. Tak doktorka ma posiela na operáciu a vybrať celú štítnu žľazu.
Mám strach, obavy, chcem ešte mať dieťa, jedno mám, ale tak chcem ešte jedno. Budem vôbec môcť otehotnieť?

svrcko
3. jún 2020

@danielle799 nechce ešte zájsť k inému odborníkovi na konzultáciu čo on na to povie ?

danielle799
3. jún 2020

@svrcko áno, určite by som šla, len kde? Rozmýšľam nad Lubochnou..písala som tam práve. Som nervózna z toho riadne. Doktorka bola dosť odmerana ku mne. Už som si aj poplakala 😭

svrcko
3. jún 2020

@danielle799 neboj to bude dobré v lubochni som bola aj ja sú tam skvelý doktori len tam už musíš byť o šiestej uvidíš čo ti odpisu nezávidím ti je to taška situácia ale neboj zvládneš to niektorí dr sú taký držia si odstup

lavi24
3. jún 2020

@danielle799 inak, aj v Starej Lubovni je skvela lekárka na endokrinológii

cvetka
3. jún 2020

@danielle799 preco celu?Mne pred 6 rokmi vybrali polku stitnej lebo som mala uzle,druha polka bola v poriadku tak mi ju nechali lebo som chcela mat druhe dieta

danielle799
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielle799
3. jún 2020

@cvetka mám uzle na jednej aj na druhej strane, zväčšili sa a stratili ohraničenie. Ja chcem ešte dieťa, a toto mi úplne zmarilo všetky malé nádeje. Je pravda, že sa mi anibnedarí otehotnieť. Doktorka,že radšej celú von, ako dvakrát ísť na operáciu.

cvetka
3. jún 2020

@danielle799 Ja tiez som nechcela ist,mne povedali ze niekedy zmiznu aj same tie uzle,mne sa zacali robit aj na druhej strane,ale ja som sa nevzdala a som otehotnela,tak sa neboj,len treba kontrolovat a dalej sa pokusat o babatku

lucinkaboz
1. okt 2020

@blontimka do lubochne sa da normalne dostat, len cakacie doby su dlhšie, Lubochna neoperuje , je Narodny endokrinologicky a dia ustav, nic lepsie nie je

blontimka
19. okt 2020

@lucinkaboz nie. Nedá sa tam dostať len tak že si zavolas a chce ist. Určite nie obyčajnú človek.
A áno je lepšia od obyčajných endokrinologov. Je to tam organizovane a za 3 hodiny maximálne máš zobratu krv sono aj vyšetrenie. To sa ti nikde nepodarí inde....

zuzinka1108
19. nov 2020

@dolynkag môžem aj ja poprosiť info, čo pomôže na štítnu žľazu? Tiež mám uzly. Ďakujem.

petronela415
19. nov 2020

@blontimka ahoj a ako ti zistili ze mas nieco zo stitnou zlazou?Da sa zistit len z odberov krvi.Lebo ja mam krvne testy ok ale stale ma nieco dusi v hrdle.Na endokrinologiu ma dr.ani neposlal lebo krv je v poriadku

dolynkag
19. nov 2020

@zuzinka1108 no kamarat bral dračiu krv, ale uzly má stále, možno dva roky , tri sa to ustálilo, ja presne neviem jeho diagnozu, ale už mu hrozi operácia, takže možno to len spomalilo, pil kvapky a natieral tiež s tým

seagle
autor
20. nov 2020

@petronela415 krvné testy som mal ok aj ja...mne uzol zistili až na sone kde som išiel kôli niečomu inému. Skús dr. povedať že by si si chcela dať preventívne pozrieť sz, že napr. niekto z rodiny stým má problém.

petronela415
21. nov 2020

@seagle ok skusim

zuzinka1108
22. nov 2020

@dolynkag ďakujem veľmi pekne, vyskúšam. Aj mne hrozí operácia. Tak uvidíme.

rebeca2
8. dec 2020

Dcera ma zvacsenu sz, ale krv v norme. Byva unavena, nervozna. Mozem s nou ist aj k endokrinologicke pre dospelych, ci treba detsku? Viete odporucit nejaku fakt dobru v okoli BA? Vdaka

tarapaper
24. feb 2021

@seagle ja chodím do trenčianskej teplej.. Odporúčam vám užívať Kelp a výrazne zmenšenie som. Mala a nemusela som ísť ani na punkciu

adusap
4. okt 2021

@cvetka Ahoj, otehotnela si aj ked si mala uzly na sz? nemali uzly ziadny vplyv na vyvoj dietata?

cvetka
26. nov 2021

@adusap
Ano,otehotnela

patricius06
28. nov 2022

@tarapaper ahoj, neviem ci sa dostanes k tejto sprave, ale plati to doteraz, ze si nemusela ist na operaciu? Aky velky uzol si mala, pred tym, než sa zmenšil?

danielkadandy
23. dec 2022

@dolynkag aj ja si poprosim 🙂

dolynkag
26. dec 2022

@danielkadandy kamarát pil draciu krv

elka017
6. aug 2023

@tarapaper ahoj, trosku oprasim temu. Chcem zacat uzivat Kelp, len neviem, akeho vyrobcu si vybrat. Co je najlepsie? Dakujem