Uzol - štítna žľaza

aninkaninka
8. apr 2022

Ahojte mamky, vytvorila sa niektorej z Vás počas tehotenstva hrčka na krku? Pocas tehotenstva mi gynekologicka povedala, ze je to zlaza no ze sa to vstrebe, no som 4 mesiace po porode a po vcerajsom vysetreni mam 3cm uzol na štitnej žľaze, brali mi vzorku na cytologiu ci ako sa to vola, no na operaciu musim, aby uzol vybrali a vylucili rakovinu, lebo je tam akesi riziko.. Nikto sa v rodine na stitnu neliecil a ani nelieči, no zevraj to moze byt aj zo stresu a toho ja mam ajajajaj.. O seba sa nebojim no mam 2 male babiky.. Čo Vam pomohlo trochu vypnut.. Alebo neviem.. Tieto 2 tyzdne budu velmi dlhe :(tyzdne budu

gemerka17
18. apr 2022

@caterin kliknutím na moje meno, hore , pripadne niekde pod mojim menom je znak, taka obálka.

caterin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gemerka17
18. apr 2022

@caterin vymazať osobám údaje. Preto to.malo ísť do súkromnej správy. Ešte je tam napísané aj že je to nezhubne. Wtf. Zoperuju aj škrečka aby mali vykon. Chýbajú onkomarkery. Tiež neviem aký je uzol veľký. Ak nemáte ťažkosti, treba sledovať ďalej. Viac rizík operacie ako benefitov.

anina3
16. apr 2024

@gemerka17 Ahoj. Môzem sa opýatať? Ockovi našli uzol na štítnej 3.5cm. Kalcitonín 32.8 a má byť do 8.4. Tyreoglobulín 96.43 a má byť do 111. Doktorka ho poslala na punkciu do BB a potom že operácia v Ružomberku. Operovať ho chce dať tak či tak, ale povedala mu, že podľa výsledkov to vyzerá na karcinóm. To podľa toho kalcitonínu, ktorý má 32.8 už vie, že je to karcinóm? Tak sa bojíme, čo bude...aj maminka sa trápi za to....och. Pred rokom mu diagnostikovali rakovinu obličky a teraz toto? Ďakujem za každý názor a radu a prajem hlavne zdravie.

gemerka17
16. apr 2024

@anina3 počkajte na výsledky punkcie. Zatiaľ fakt kľud, ona to ma veľmi veľa ľudí a je to dobre liecitelna rakovina (asi najlepšia). Hodnoty kalcitoninu nie sú zas alarmujuce. Tieto štítne žľazy sa operujú ako na bežiacom páse.

anina3
16. apr 2024

@gemerka17 dr.mu povedala, ze podla nej je ro karcinom, ze ma vysoky kalcitonin, tak sa velmi bojime, co bude s ockom 😪

anina3
16. apr 2024

@gemerka17 on aj rozmyslal, ci odmietnut punkciu, ked aj tak ho maju operovat, ze co ho rovno neoperuju.... ze co ak nieco a roznesie sa to punkciou..

anina3
16. apr 2024

@gemerka17 v papieroch ma ze medularny karcinom.

gemerka17
16. apr 2024

@anina3 výsledok čo to je vždy potvrdí až pooperačna histologia, kde sú výsledky aspoň 2 týždne po operácii známe. Krv ešte fakt nič neznamená a punkcia sa tiež dokáže mylit. Punkcia mu neublíži.