Uzol na štítnej žľaze počas tehotenstva

kristinka128
2. aug 2020

Ahojte, baby ste tu take co mate uzol na stitnej zlaze a bola ste tehotna? Mali ste v poriadku tehotenstvo alebo sa nieco dialo ze boli problemy a tak a ako dlho mate uzol dakujem za kazdu odpoved 🙂

bambuslienka
2. aug 2020

tak toto aj mna zaujima, ja mam dva uzliky a dve cysty od februara, idem na kontrolu o tyzden tiez som zvedava ako to dopadne

ivi1808
2. aug 2020

@kristinka128 ahoj, ja som ho mala. Uzol okolo 1 cm a cystu. Mala som ho asi 4 roky ale nesposoboval ziadne problemy ani pocas tehotenstva. A teraz na poslednej kontrole po porode som ho tam uz dokonca nemala 😊

kristinka128
autor
2. aug 2020

@ivi1808 ja ho tam uz mam 8 rokov trochubsa my zvacsil a teraz som ostala tehu tak dufam ize nebudu ziadne problemy hned este pred 8 rokmi som mala ist na operaciu lebo samozrejme hned von no nesla som

ivi1808
2. aug 2020

@kristinka128 mne povedali 3 lekari, ze pokial ten uzol nie je velky a nesposobuje problemy tak s nim nic netreba robit. Mne sa menil cely cas o par mm ale nimdy nie nejak zasadne a po tehotenstve zrazu zmizol uplne. Chodila som kazdy polrok na kontrolu a v tehu kazde 3 mesiace

marta_sykorova
2. aug 2020

@kristinka128 Ahoj, ide skor o to, aky je ten uzol. Mne endokrinolog povedal, ze sa s uzlami da zit cely zivot. No niekedy sa zmenia a musi to ist von. Ak mas uzol sledovany a je podla endokrinologa ok, tak sa neobavaj. Ja som bola zial statisticka odchylka;), ze ked mi z punkcie prisli vysledky, ze je to papilarny karcinom, tak som aj zistila, ze som asi v 5tt v ocakavani babatka. Stitnu zlazu mi zobrali pocas tehotenstva v 20tt, porodila som, oddojcila 6 mes. a ked mala dcera 9 mes., tak az vtedy som isla na radiojod. No pripadov ako moj je malo. Krasne ocakavanie, vela zdravia, pozitivne myslenie🙂.

kristinka128
autor
2. aug 2020

@marta_sykorova veľmi pekne ďakujem za odpoveď no ja som mala tak neprijemnu doktorku ze som sa nato vykaslala a nebola som u dr asi 5 rokov sem tam my zobrala obvodna krv vsetko bolo ok. Teraz som tehotna uvidim co my povie doktorka znosi ma pod ciernu zem asi ale dufam ze my vsetko dobre dopadne

marta_sykorova
3. aug 2020

@kristinka128 To mi je luto. Ak mas moznost skusit k inemu endokrinologovi, tak ti to odporucam prehodit sa k inemu a sledovat to. Mne pocas teho napr. zvysovali davku Euthyroxu, uzol mi narastol pocas dojcenia prvorodeneho a za 2 roky sa zmenil a musel ist von. Vdaka pravidelnym kontrolam u endokrinologa sme to vsetko zachytili vcas. Je dobre byt sledovanym aspon raz za rok, aj pocas teho. Preventivne. Drzim palce.

danielkadandy
30. dec 2022

@ivi1808 zmizol vam uzol? Co ste robili ? Mate aj autoimunitu stitnej?

kate_cs
30. dec 2022

@kristinka128 uzol mi našli počas prvého tehotenstva. Bol úplne drobný. Odvtedy som chodila k endokrynologovi, sledovali sa hodnoty, robilo sa sono. Nebolo treba lieky ani noc, lebo výsledky boli ok. Potom som bola druhýkrát tehotná. Ale potom po 4 rokoch odkedy mi ho objavili som toto leto bola na operacii, lebo uzol rástol a zdvojnásobil objem. Mal už 4 cm a prišla som o polovicu štítnej žľazy.

danielkadandy
30. dec 2022

@kate_cs to mi je luto ...akoze sa znova objavil? Ci som zle pochopila ? Pisali ste ze zmizol vam potom

kate_cs
30. dec 2022

@danielkadandy nie. Mne nezmizol. Ja som ho stále mala, sledoval sa, ale zrazu rýchlo narástol- zdvojnásobil svoj objem. Ale teda mne rástol pomaličky od začiatku, doktorka ma upozornila, že raz pôjde von, len som nečakala, že tak skoro.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre