Veľké brucho a bolesť pri rebrách. Čo to môže byť?

miriam17
7. dec 2009

ahojte na zaciatku sa vam chcem ospravedlnit ze otvarom tuto temu...ale na moje otazky som nic nenasla na nete ☹ a ani tu na koniku... 😉
...uz dost dlhu dobu mavam bolest na lavej strene pri rebrach....ale to neni aztaky rpoblem lebo s tym idem na gastro vysetrenie....
ale moj druhy problem je ze mam velke brucho poviem to tak akoby som bola tehotna cca 5 mesiac..ale to neni mozne.... bola som aj u gyn... pred cca 2 tyzdne a nic....mam akurat kazdy den dostat mrchu...takze moze to byt aj tym spojene....???...a mavam aj dost casto bolest zaludka...a aj na zvracanie obcas.....neviemte poradit co to moze byt..??.. ☹
dakujem

katrin21
9. feb 2016

@charity no, tak ti poviem novinku. Kazda jedna choroba, kazducka, ma svoj povod prvotny v psychike.. Zaludocne problemy duplom.... clovek nevie nieco stravit, nieco ho taži, citi z niecoho strach... ani nemusi vediet a uvedomovať si z coho.ale ked zacne patrat, zisti to.... A strach je vlastne stres... emocionalna a dusevna nepohoda.

katrin21
9. feb 2016

@simca06022011 skus este zelene smootie, mne to dost pomohlo.... nafuknutie moze byt aj s crevnej disbiozy, to ti lekar nezisti vacsinou vobec...... Je dobre ist na ZAPPER, alebo nejaku inu biorezonanciu, tam by zistili, ci nemas v tele nieco co nemas mat a zlikviduje sa to... + davat si nejaky cas traviace enzymy aspo k obedu, hlavnemu jedlu ...prirodne napr. do WEBBER, a uzivať probiotika...
Vylucit sladke, muku, mlieko na nejaky cas uplne, potom kyslomliecne neskor mozes..... celkovo obmedzit sacharidy a jest skor zeleninu, varenu aj surovu a bielkoviny.... vyvary , tych vela....
A naucit sa relaxovat, vypnut a prijat veci, ktore nemozes zmenit ... telo ta chce na nieco upozornit... tvoja duša hovori cez priznaky tvojho tela..
A co sa tyka kyseliny - neviem , ako si tom ty, ale napr. ja mam kyseliny skor malo.. neviem, co je to palenie zahy, nikdy som to nemala... takze aj preto mne pomohlo aj zelene smootie, lebo zelenina zvysuje trochu kyselinu... okrem toho obsahuje prirodne traviace enzymy, takze mi krasne splaslo brucho , prestalo ma naduvat...
NAduvanie, velke brucho, moze byt totiz prave z narusenej mikroflory a premnozenych nespravnych bakterii, tym padom jedlo netravi, ale hnije v bruchu - z toho prejavy naduvania, plynatost, moze byt aj grganie, proste sa tvoria plyny , lebo jedlo nema dostatok kyselin v zaludku, ktore by jedlo rozlozili + nespravna flora to este zhorsuje....

simca06022011
9. feb 2016

@katrin21 ved hovorim, ze palenie pri tomto refluxe ani necitit mna by to ani nenapadlo;) je to vlasne nieco ze sa zlc vracia do zaludka alebo nieco take.. uz je od leta co som si to studovala casu vela :D bola som hadam u vsetkych tu v diskusii spominanych lekarov, u 3 gastroenterologov a az u posledneho toto vypadlo... nepomahaju na to ani probiotika ani enzymy, proste nervy... a vidno to, ked sa nervuje clovek vrati sa to a je fuk co zje, ukludni sa a vypne a prejde to postupne (jasne nie hned :D) lenze ak to trva dlho podrazdi to zaludok, aj pazerak a potom treba zasiahnut aj liekmi (mne teda ozzion pomohol doslova zo dna na den a do dnes sa mi nevratilo nic)... mne to pomohlo, teraz ak ma zacne pobolievat zaludok, vypoklonkujem dceru rano do skolky a ja ostanem doma :D a na zazracne liecitelstva a biorezonancie a neviem co neverim, takze take pokusy ani nerobim, pridala som vlakninu viac, lebo aj ja som si musela pisat co jem cca mesiac som vydzrala a ostala som zhrozena ze skoro nic... :D a potom mi bolo zle zo vsetkeho... neprelievat sa naraz tekurinami/neprejedat sa/nehladovat, to je zaklad zdravej stravy a hlavne nehladat za vsetkym hned alergie.. ja ked sa pozriem okolo seba tak uz hadam kazdy ma zdiagnostikovanu kopu alergii a intolerancii.. az je to smiesne :D dokonca moja teta odpadla prednedavnom a dali to za vinu celiakii (?).. ale to ze lieta cely den, neoddychne si, vsetko vybavuje za 3 dospelych chlapov doma, kym oni cumia na telku, ak sa naje tak iba v behu a nervoch.. to je nic :D

jasmine44
10. feb 2016

Tak mojej mame zistili silný zápal žalúdka, asi aj reflux, celiakiu vylúčili. Bola na gastre-hadici, takže nafúknutie môže byť i z tohoto ☹ :-/

patina121
31. mar 2016

Ahojte...mam podobny problem..uz niekolko mesiacov mam problemy so zaludkom,v lete som bola na gastre,po hadicke mi lekar povedal ze mam zapal zaludka..dostala som helicid,bolesti a problemy ustupili..avsak..vzdy ked mi bolo zle,mala som hnacku,neskutocne krce v zaludku a citila som bolest pod lavym rebrom,popritom zapal pominul no zacalo sa mi to vsetko znova ..najviac ma trapi ze popritom vsetkom mam viditelne vacsie rebro na lavej strane,ako kdby som to mala vydute,opuchnute..neviem to charaktrrizovat no ,,vyduje" sa mi len vtedy ked mi je zle a mam hnacku ..este minuly rok mi na sone povedali ze tam vraj nic nemam tak neviem..najhorsie je ze neviem pricinu bolesti a hnaciek,napriklad vcera som nic take nejedla a je mi zle uz druhy den..ledva do seba dostanem vodu :/ mam alergiu na mlieko,tomu sa vyhybam ale inak nemam pocit ze by mi neake jedlo vadilo :/ neviem ci to pripisovat slezine..mala som ist na kolonoskopiu ci nieje problem v crevach ale neako sa bojim :/ do zaludka som uz jednu hadicku absolvovala a nerada by som isla znovu plus este aj zospodu..mate niekto s podobnymi priznakmi stanovenu neaku diagnozu?

jasmine44
31. mar 2016

Vraj na zápaly žalúdka pomôže palina (asi pravá), z ktorej sa robí i niečo ako je víno a treba to popíjať po troškách. Dá sa to i kúpiť a je to asi drahšia záležitosť, ale vraj je účinná a samozrejme, žiadne lieky.

klinkova
31. mar 2016

@patina121 Dobrý deň,myslím že na to kolono by ste mali ísť.Tie hnačky a to čo popisujete ide zrejme z čreva.Vysvetlím : bolesti pod lavim rebrom až celý lavi bok, hlien v stolici, hnačky toto všetko poznám, po kolonoskopii sa zistilo že v druhom ľavom kolone čreva mám zápal.Sidce histologia nepotvrdila zápal hrubého čreva z odobratej vzorky ale lekár mi povedal aj na obrazovke ukázal že niečo také tam je a hlavne je to v tých miestach kde ja cítim bolesti. A to som ja bola donedávna presvedčená že pod lavim rebrom môže bolieť len pankrias.Takže hopky šupky na kolono. A zas zistíte si ale mne robili aj gastro aj kolono tak že má uspali. Nič som necítila, odporúčam.A píšete že papat môžete všetko omyl sú potraviny ktoré veľmi dráždia takže na to pozor.Držím palce,majte sa pekne Dagmar

patina121
1. apr 2016

@klinkova :/ no vidim to tak ze predsa len kolono budem musiet absolvovat..mne gastro nerobili v spanku alr to sa dalo zniest no pocula som ze kolonoskopia boli a davaju len neaky oblbovak ale ste pri vedomi tak neviem :/ ale rozhodne to musim zacat riesit..

iwusteeek
1. apr 2016
Používateľ iwusteeek je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od iwusteeek.

@patina121 tak kolono nie je prijemne vysetrenie ale uz len kvoli zdraviu si clovek povie ze to zvladne a da sa to 🙂

klinkova
1. apr 2016

@patina121 Viem že sa pti

klinkova
1. apr 2016

@patina121 Viem že pri tom určite uspavaju,zistíte si to nemusíte trpieť.

patina121
1. apr 2016

V pondelok zavolam a objednam sa myslite namna :D

reni1512
1. apr 2016

@klinkova magneticka rezonancia.... nikdy nevies, ja som mala nafuknute brucho a mala som nador vajecnika

klinkova
1. apr 2016

@patina121 držím palce dajte vedieť ako dopadnete.Majte sa pekne.

klinkova
1. apr 2016

@reni1512 Dobrý deň robili mi CT a všetko bolo negatívne až na pár cist na peceni ale to má vraj každý druhý človek a ani o tom nevie.A na gynekogiu ja chodím pravidelne raz do roka na preventivku.Tak myslím že z toho smeru je to ok.Majte sa Dagmar

patina121
16. aug 2016

pekny vecer prajem.mate niekto nieco nove? ja som mala is na spominamu kolono no este som sa tam nedostali,bolesti presli tak som to dalej neriesila..no asi posledne dva mesiace ma pod tym lavym rebrom picha neskutocne.bola som na sone kde mi povedali ze mam organy v poriadku,22.8.idem na gastro,asi znovu absolvujem hadicku do zaludka a zrejme si dohodnem termin na kolonoskopiu..bolesti su strasne,uz to prechadza az do,zadnej casti,niekedy mam pocit ako keby to bolo z oblicky,robili mi testy ale tie boli v pohode..boli ma cela lava strana pod rebrom a okolo neho,uz som zvazovala aj to ci to nebudu vredy..ked ma to boli cele lave rebro mam vyssie ako prave,ako keby som tam bola nafuknuta..bolieva ma to hlavne vecer a rano,niekedy aj pocad dna,nezabera uz nic :/ dostala som meteospazmyl vraj na bolest criev no nic..beriem probiotika ale stale po nicom necitim zlepsenie praveze sa citim cim salej tym horsie..nema to ani ziadny suvis s jedlom tak neviem..kazdopadne sa tentokrat premozem a absolvujem aj kolono,zistila som ze v N.Zamkoch ju robia v narkoze tak pojdem tam aj ked sa strasne bojim,mozno ani nie tak samotneho vysetrenia ale toho ci a co mi zistia..

bubu62
4. dec 2016

@peterek414 toto mam aj ja,zistila si nieco?

patina121
4. dec 2016

@bubu62 nebola som na kolonoskopii.doktor tvrdil ze netreba..absolvovala som vsak hadicku do zaludka znovu a zistil mi zapal dvanastornika..zo zlej zivotospravy a stresu..dostala som tabletky na bolesti a inak mi len kazal upravit stravu a jest probiotika..klop klop bolesti ustupili..
🙂

bubu62
4. dec 2016

@patina121 ale ja mam nieco ine ako ty...

patina121
5. dec 2016

@bubu62 aha prepac..vcera mi ukazalo ze si ma spomenula v komentari preto som odpisala..dnes mi to uz neukazuje.. :/ 🤔

dadkkkka
8. aug 2018

@jasmine44
@klinkova treba skontrolovať chrbticu hrudná môže spôsobovať bolest brucha

rebekina_mamca
22. okt 2021

@klinkova dobrý deň aj Vám niečo nakoniec zistili? Ja mám to isté. Mám pocit akoby sa mi 3x zväčšílo brucho hore v oblasti žalúdka. Tlačí mi to na prsia

michelka11
13. dec 2021

@simca06022011 , viem, že je to stará téma, ale mám tento istý problém, po operácii žlčníka. Mesiac bolesti, konečne mám lieky, že by za 2 týždne mali zabrať. Chcem sa spýtať,za aký čas Vám to prešlo? Ja už mám stresy, jeden mesiac trápenia. Ale tá bolesť je ako pri zachvate žlčníka... Hlavne chrbát.

michelka11
6. mar 2022

@simca06022011 , ja viem, že je to stará téma, ale presne mám dg tento reflux, už od decembra trpím, prosím Vás, čo Vám pomohlo? Mne sa to zhoršilo, keď som sa strašné bála manzela cez kovid .

jozefgazik
19. jún 2022

Dobry den prosim vas vie niekto mi poradiť mam všetky visetrenia MRCP kolonoskopia ct Gastroskopia všetky výsledky sú v poriadku nic ne nasli bolesty mam každý deň od rána až do večera bolesty žalúdka brucha bolest pod chrudnikom je to záchvatov bolest paliva podobe kŕčové už 3 roky sa trápim začalo po opracie zlcnika a po operacie slepého creva ak ma niekto skúsenosti odpistemi vôbec ani ne môžem jesť le bo dusíme bolesty chrbta sedeit nemozem a ni stat som na fuknuta mam zapchu ani vetri nemam poraďte mi dakujem

jozefgazik
7. aug 2022

@strapco13 dobry den mam tie isté bolesty som stale nafuknuta bolesty brucha zápcha ne môžem nic jest le bo boli ešte horšie odpistemi

jozefgazik
20. aug 2022