Veľmi častý herpes

lovesab
11. máj 2021

Zdravým vás 🙂
Nemáte niekto podobnú skúsenosť ako ja? Už nejaký čas mám neustále herpes na ústach. Len čo sa jeden zahojí o pár dní je na svete ďalší... Bola som aj u obvodnej, zatiaľ niesom o nič múdrejšia.
Užívam lyzín, vitamíny skupiny B, aj iné vitamíny na posilnenie imunity a žiadna zmena.

sne_zienka1
11. máj 2021

@lovesab Sme to čo jeme! Takto časté výsypy sú obrannou reakciou, že niečo nie je kóšer....Virus už v tele máš, a na nejaké podnety sa takto zaktivuje. Skús sa zamerať na možné intolerancie či alergie, aj na tie skrížené. Obvodná to nevyrieši. Za mňa napr. pomohlo uplné vysadenie citrusov, kvasenych vecí, mlieka alebo ked to napr.prezeniem s vyrobkami s vysokym podielom argininu (ovs.vlocky, orechy, tofu...). Vtedy aj ja zvysujem davky lyzinu, a vynechavam aj kavu.

lovesab
autor
11. máj 2021

@sne_zienka1 Ďakujem za reakciu, zatiaľ žiadnu alergiu potvrdenú nemám, ale podozrenie by bolo. Alergologičke ma ale vraj teraz nepošle, lebo testy sa robia na jeseň 🤷‍♀️
Stravovanie som zmenila od nového roku - tiež bezvýsledne. Asi som nevysadila niečo, čo mi ho spúšťa. Len prísť na to čo 🤦‍♀️ Už mám z toho nervy v kýbly a to tiež neprospieva.

barborachors
11. máj 2021

@lovesab Mne na imuno povedali ze je to stresom. Predpisali isoprinosin na posilnenie imunity. S jedlom to nema nič aj ked myslím ze u mna to bývavala kysla kapusta. Takisto vit B a ze sa proste nemam stresovat 😂

dominika113
11. máj 2021

@lovesab mne dala doktorka také vitamíny ktoré stoja síce 20€ ale už rok a pol som herpes nemala a to tiež trpím na to že sa mi jeden spravil a o 3 dní ďalší

stanulienkat
11. máj 2021

Vôbec to nemusí súvisieť lens imunitou, môžeš mať v práci stres, môžeš byť dlhodobo vyčerpaná, môže to byť z kozmetiky, od únavy, zo slnenia,zo zubnej pasty.... V prvom rade nepoužívaj rúže stále tie isté, pretože už sú infikované.

cimage
11. máj 2021

kazdy ma iny spustac. Ja som si vsimla, ze vacsinou sa vyhadzem ked mam menzes, telo je viac oslabene a nachylnejsie. Moje telo reaguje na stravu. Vacsinou mi uskodi cesnak, paprika, velmi korenene jedlo. Samozrejme nie stale, ale to uz citim na zaludku, ze sa do rana vyhadzem.

lovesab
autor
11. máj 2021

@barborachors čo si budeme hovoriť, stresu má v dnešnej dobe takmer každý človek veľa, robím čo môžem, ale nedá sa ho úplne obmedziť...

@dominika113 Aké vitamíny?

@stanulienkat
@cimage Snažím sa všímať si, čo by mohlo byť spúšťačom, stále som na to neprišla. Dodržiavanie hygieny je samozrejmosť - dezinfikujem/vymieňam zubnú kefku, mám zvlášť uteráky, rúže nepoužívam a v zime balzam som si už dávno prestala dávať kontaktne s ústami. Skúšala som aj kopec vecí zo stravy vyradiť, aj sa zdravšie stravujem, viac športujem.

Preto aj píšem sem, či som jediná nešťastníčka s takýmto problémom, lebo už neviem na čo ešte by som si mala dať pozor a možno tu od vás zo skúseností získam nejaký tip na to, aké kroky podniknúť, aby som mala konečne pokoj 🤷‍♀️

ivka21
11. máj 2021

Ja odporúčam probiotika mne pomohlo len to a Vít. B

olma79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rozovykon
12. máj 2021

@lovesab aj sladké drievko pomáha na herpes. Da sa kúpiť taký sirup. Treba ísť na vyšetrenie k imunológovi ja som tiež uživala isoprinosin a probiotika, zinok....

papa2
12. máj 2021

@lovesab
tiez som mavala herpes neustale. jeden sa zahojil, o tyzden dalsi... mne pomohlo uzivanie vitaminu c 1000 so sipkami. odvtedy mam pokoj

katkakovac
12. máj 2021

Isoprinosine, tym poriadne preliecit a mat nachystane, ked zacne. Vitamin D, zinok, mozno aj Vitamin C. Je to dlha cesta, uplne sa toho nikdy nezbavis. Ale da sa s tym bojovat. Ja som citliva na mokre a studene nohy. To hned viem, ze budem mat. Pouzivam od prveho momentu naplaste Compeed, nasadim okamzite Isoprinosine a idem. Inak jem zdravo, sportujem pravidelne, len toho stresu sa neda zbavit. Skus sa objednat alergologicke.

evaachesa
12. máj 2021

Ja som mávala veľmi časté herpesy a nakoniec sa mi tak vystupňovali že som mala celé pery opuchnuté ako napichané a vytekalo mi z toho vkuse až som musela byť PN😵...Dr mi predpísala tabletky herpesin, ktoré sa predpisujú len na pásový alebo geniálny herpes, čiže mi pozmenila diagnózu 😅 Skončila som na imunológii kde mi predpísali Isoprinosine a mne našťastie pomohol...je to už cca 9 rokov a odvtedy som mala herpes maximálne 4x ale úplne drobný. Určite to rieš na imuno.

bmuller
12. máj 2021

@lovesab zaiste kazdemu moze pomoct nieco ine, ale mne sa osvedcil beta-glukan, podobne ako pise @olma79 (sice som ho neuzivala uplne cielene kvoli herpesu, ale po uzivani som uz tusim herpes ani nemala)

simca06022011
12. máj 2021

Herpes ma co to docinenia s imunitou. Ja som skoncila na imunologii s tym. Ono neviem kolko je to "nejaky cas", ale ja som uz roky mala pokoj, a odkedy mame dobu kovidovu tak uz som ho mala 2x... proste respirator/rusko mi velmi dobre nerobi.

simca06022011
12. máj 2021

@evaachesa no presne ... ja som takto koncila s kacacim zobakom vzdy ... aj cela brada, cely nos ked uz bolo zle...

lemra
12. máj 2021

@lovesab mne poradila lekárka pre dcéru imunoglukan a b

lovesab
autor
16. máj 2021

Ďakujem pekne za všetky reakcie, isto si z nich niečo zoberiem 😊

Premýšľala som už nad všetkým možným, skúsila všeličo. Momentálne som vysadila vit. C a vyše týždňa som bez herpesu 👀 (a to som ho naschvál dlhodobo dopĺňala kvôli imunite, že isto sa mi tvorí preto, že je oslabená, ako mi bolo u dr. povedané...) Uvidím ako sa to bude vyvíjať ďalej, časom podám hlásenie 🙂
Možno niekomu pomôže moja skúsenosť 🙂

zlatovlaska123
26. máj 2021

@lovesab tiež sa prikláňam k tomu stresu. Ja mám s herpesom bohaté skúsenosti a so 100% istotou môžem povedať, že je to zo stresu, škoda behať po lekároch. Ja keď mám zlé obdobie, tak mám herpes neustále - jeden zmizne a druhý sa objaví, niekedy ich mám aj viac naraz...je to otravné a lezie mi to na nervy, snažím sa eliminovať ten stres, ale je to ťažko, všetko si pripúšťam a príliš prežívam...😕

ave1
4. nov 2021

@lovesab čo Vám pomohlo na herpesy, mám podobný problém od septembra. Stále herpes za herpesom…imunologickú mi dala užívam najskôr isoprinosine, potom lyzin a b-cka. Všetko bez zmeny…

dominika113
4. nov 2021

@ave1 ak nemáte problém dať 20 euro za vitamíny, ktoré fakt na to fungujú (mam to od kožnej), tak Vám napíšem do IP. Tiež som trpela na herpesy ani sa mi nestihol jeden zahojiť a už som mala ďalší... a už nemám herpes viac ako rok a pol🙂

ave1
4. nov 2021

@dominika113 kľudne napíšte názov sj tu, je to častý problém, tak možno sj dobrá info pre niekoho iného. Nemám problém dať 20 EUR 😉. Dakujem pekne

dominika113
4. nov 2021

@ave1 https://biocesta.sk/bio-obchod/biomare-omega3-o......
Len sa dá online objednať, ale môžeš aj na inej stránke.

didi2102
4. nov 2021

@lovesab mne pomohla 100percentna hliva ustricová , je to prášok v kapsuliach

pupetko263
10. feb 2022
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@dominika113 aké to boli vitamíny?

dominika113
10. feb 2022

@pupetko263 Máte to tam označené. Druhý koment nad vami.

1ivanka1
9. apr 2023

@dominika113 prosim ta ako to chuti?

dominika113
10. apr 2023

@1ivanka1 v pohode. Nemá to žiadnu chuť, iba to smrdí, ale už mám aj iné, ktoré pomáhajú, len tiež sú drahšie.

1ivanka1
10. apr 2023

@dominika113 a ktore mas teraz?potrrbijem nieco ucinne..dostala som prvy nez zmizol druhy terqz mizne ten druhy a vyzera ze sa mi na to istom mieste robi treti po sebe😡😡😡😡

dominika113
11. apr 2023

@1ivanka1 toto mne tiež funguje na herpesy. Toto mam od alergologičky a to prvé bolo z kožného. Čiže je to overené, že to funguje.