Veľmi ma bolí zub a bojím sa zubárky

monca1109
11. feb 2017

Ahojte zienky, mam na vas otazku. Potrebujem sa vyrozpravat a aj poradit. V pondelok sa chystam k zubarke,a ja sa tak strasne bojim,ze asi odpadnem tam. Mam uz 2 dni neskutocnu bolest zuba,on je uz totiz zlomeny,je tam len kusocek,ale len teraz po velmi dlhom case zacal boliet. Som uz 2 dni spuchnuta na líci,zeriem ibalginy jak cukriky a nepomaha. Prosim vas,tie co ste uz v tomto boli,bude ma boliet trhanie??este nikdy mi netrhali a ja mam panicky strach,cela sa trasiem uz len pri pomyslení na ihlu a ako mi ho bude trhat :(((

lucya87
11. feb 2017

Ahoj. Ja mam tiez panicky strach zo zubarky a vo stvrtok som tiez musela podstupit vytrhnutie zubu. Predchadzali tomu 2tyzdnove bolesti polky hlavy kym som sa odhodlala k vytrhnutiu. Premierovo mi aj pichali injekciu kedze mam aj s tych panicky strach bolo to "zabavne".
Injekcia sama o sebe nebolela. Vytrhnutie zubu bolelo ale trvalo to chvilku nastastie. A psychicka ulava po zakroku je neopisatelna. Drzim moc palce a urcite neodkladaj navstevu zubara.

vorkola
11. feb 2017

@monca1109 Mna ked boli zub,tak si dam na papierovu vreckovku,,(odstrihnem 2X 2 cm, to si odstrihnem tak, aby sa mi to priamo na zub zmestilo,lepsie povedane pokrylo cely zub, pred tym si tu vreckovku nakvapkam asi 3 kv,Tea tril oiil,Bespecne mi to vzdy pomoze, ,vac krat opakujem, Ja som si takto aj zub vyliecila,ale kaz musi doktor. vyvrtatDo pondelka ti takto bolest povoli,ale tvoj zub musi ist prec

yollanda
11. feb 2017

Autorka! Sa divis ze boli? Ved ten kaz napadol nerv. Urcite ti to vytrhne, ale popri anesteze to neucitis. Ja mam taku zubarku, ze ked mi vrta, idem zaspat

yollanda
11. feb 2017

A kaz je infekcny, prenasa sa

mamutka
11. feb 2017

Ak máš možnosť ísť do BA na pohotovosť, choď. Máme vyskusanu na Kriznej 44. Pozri stránku "bolimazub". Malému sa zub po úraze, už osetreny, zrazu zapálil, tak sme museli ísť.... Trhali to, pohoda najväčšia, za 15 min sme boli hotoví. Ja ked idem k svojmu zubárovi, da mi injekciu a relaxujem. A to mi už riadnu pliagu riešil.... Nestresuj a netrp zbytočne. Tu pohotovosť co si spomínala nepoznám. Títo na Kriznej sú asi do polnoci a zase od rána. Ibalginy jesť ako lentilky, to si len brutálne nicis sliznicu žalúdka, okrem iného. Aby si si nenarobila vážne problémy.... Ako tu už padlo, po dobrej injekcii u zubára môže byť tvoj problém aj taký, ze mu tam od nudy budeš zaspavat ;) držím palce. Ja ta chápem, narobila som si takým prístupom tiež problémy. Ale už si môžeš vybrať super zubára v dnešnej dobe, to už nie je masiarcina, ako keď som bola decko....

candii
11. feb 2017

No ak mas velky zapal injekcia nezaberie ☹ ja tiez mam hrozny stach zo zubarov a bojim sa aj obycajnej preventivky 😂 ale snazim sa chodit pravidelne a kazy si dat osetrovat hned. Vyhnes sa takymto pripadom.. drzim palce.. neboj das to 🙂

snazilka1983
11. feb 2017

Žena nepotešim ta a klamať ti nebudem. To co opisujes mas silný zápal. A keď nezaberajú lieky od bolesti nezaberie žiaľ ani injekcia. Ale môj zubár napr nikdy netrhá zub pokiaľ nevylieči zápal lebo pri takom trhanie je injekcia úplne nula bodov. Ale ak atb nezaberá a opuch bude stále tak vytrhne aj za bolesti. Stalo sa mi toto raz a povedala som si nikdy viac si nenechám zub zájsť do tohto štádia aby ma bolelo trhanie.

alaguema
11. feb 2017

@monca1109 ak tam je silný zápal a hnis, dostaneš antibiotiká a najprv sa to prelieči. Nenechaj sa vystrašiť. Možno ti dokonca bude vedieť zub zachrániť. Mala som takto opuchnutý a zapálený zub, tiež sa mi časť odlomila a mám bielu plombu a krásne opravený, domodelovaný zub. Dnes majú zubári iné prostriedky a výbavu, len treba nájsť šikovného. Ale ja by som na tvojom mieste nečakala do pondelka. Minimálne ti na pohotovosti dajú tie antibiotiká, aby to do pondelka postupne odpuchlo a aby sa zápal nešíril.

mamutka
11. feb 2017

No vidíš, teraz neries, či boli trhanie, choď na pohotovosť kvoli ATB, tie keď ti zaberu, hneď bude iná situácia. Proste nemysli na zubára, ale na zápal, lekára a ATB. Potom budeš riešiť čo ďalej

vams
11. feb 2017

@monca1109 každý sa bojí zubára a už len vyčkať do pondelka je s boľavým zubom smrť. Viem o čom hovorím. Ja som s boľavým zubom išla na pohotovosť, lenže ja som ho mala vyvŕtaný a otvorený, pretože som tam mala hnis a malo mi to vytekať, ale keď ma začal bolieť, to bolo brutál. Na pohotovosti mi ho len prečistila a nič, bolesť stále rovnaká. Lieky mi žiadne nezaberali. Musela som s plačom vydržať do pondelka rána. Doktor mi ho chcel vytrhnúť, ale potom mu hovorím, veď mi ho zachráňte. Zobral injekciu napichal do horného ďasna, zobral skalpel rozrezal a čistil do kosti - to bolo iné kafé. Doma som ležala 2 dni v horúčkach 40, dve malé deti. Môj oco ma musel voziť týždeň autom na čistenie, lebo som nevládala nič. Bolo to asi pred štyrmi mesiacmi a zub sa zachránil, klop,klop. Pritom chodím k zubárovi pravidelne a čo i len malú dierku sa snažím dať si hneď zaplombovať. Takže utekaj k zubárovi a netrp!!!

sunny8
12. feb 2017

@skyahiah fuuu este horsie sa bojim :( pijem salviu aspon proti zapalu vytlacam si to stale davam zuvacku s nou mi to popraska a vyteka ja som bola pred vianocami otvorila mi zub aj dasno a ze to ma vytekat samo a pytam si lieky dajake sak bolest nenormalna a ona ze netreba 😒 ze mi ho vytiahne strasila ma ona sama ze jak to bude boliet 😳 kamoska mi poradila ze mam uzit persen alebo nieco podobne a tak ist lebo v strachu zvyknem utiect od zubarky trasiem sa mrvim sa proste panika zo zlych skusenosti od druhej zubarky 😣

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xevulax
12. feb 2017

Netreba stresovat, ze injekcia nezaberie. Ja som pred par rokmi dostala v sobotu take bolesti zuba, ze flector mi zabral iba na 2 hodiny a zvysnych 6 hodim som steny skriabala od bolesti. Podsrilo sa mi na nedelu vybavit sukromnika. Mala som uz zapal okostice (zaujimave, ze ma to pred tym vobec nebolelo), priserne vela hnisu. .... injekcia zabrala v pohode- zib sa zachranil, len mi vytiahol verv, vycistil kanaliky a nafasovala som atb. Ak sa bojis zubara, treba si najst takeho, u ktoreho sa bat nebudes. Dnes uz su zubari sikovni, osetrenie moze byt bezbolestne . Daj sa dokopy, taketo zapaly nie su sranda

monca1109
autor
12. feb 2017

Tak zeny,mam to za sebou..injekcia zabrala minimalne,zapal jak svina,vela hnisu tam mam. Bolest jak fras..idem sa zblaznit. Dostala som aj ATB.
Mam pocit ze to nevydržím a odpadnem..normalne som sa rozrevala. Strasne to bolí😢😢

lala1501
12. feb 2017

@monca1109 neboj bude to lepsie zo dna na den kkudne si mozes dat twraz od bolesti kazde 4 hidiny a ked si lahnes vyssie pod hlavu.dnes nevyplachuj nicim ale os zajtra ustnou vodou.velmi dobra je curasept

hanata
12. feb 2017

Ja sa zubara nebojim. Ja tam rada chodim, ked mi vrtaju zub, vonia mi to. 😀 Sekanie osmicky nebolo najprijemnejsie, ale dalo sa to prezit. Vzdy lepsie ist skor, ako sa trapit predtym aj potom.

monca1109
autor
12. feb 2017

@lala1501 dufam ze to bude len lepsie. Necakala som ze to takto bude boliet..uz aj si idem dat ibalgin. Je mi uplne na nic,ta bolest je neskutocna..😢

lala1501
12. feb 2017

@monca1109 hlavne ze to mas za sebou a zober si z toho ponaučenie aby si do buducnosti takemu niecomu predisla😉

mamutka
12. feb 2017

@monca1109 hlavne ze to ošetrili a máš ATB, každá hodina čakania len zhorsovala stav. To ma mrzí, ze to tak bolelo aj po injekcii. Verím, ze teraz už sa to rýchlo zlepší

monca1109
autor
12. feb 2017

@mamutka dakujem za sucit. Uz je to lepsie. Dala som si aj brufen aj Atb. Bolest presla. Len je tam diera jak delo. Dufam ze sa to rychlo zahoji🙂

yollanda
12. feb 2017

@monca1109 vytrhli?

yollanda
12. feb 2017

No, takto to dopadne, ked sa zanedbava preventivna prehliadka

sisaka
12. feb 2017

Mne tu az zle prislo. Nechápem, ako si to môže niekto nechať zájsť az do takého stavu. Ja mam po 40ke a este ma v zivote zub nebolel a to chodím na preventívku len raz ročne. Tam sa podchyti, ak treba niečo opraviť, este nikdy to neprešlo do štádia bolesti. Ak mi odpadne z blomby okamžite volám, do pár dni opravené. Decká vidia, ze zubár nie je žiadna hrôza, ked sa chodí na preventívne a idu v pohode bez cirkusu. V dnešnej dobe, to je uz predsa niečo uplne ine, aj co sa týka umrtvenia, aj samotného vŕtania, ci iných zákrokov, vôbec sa netreba báť je to bezbolestne.

skyahiah
12. feb 2017

@sunny8 akoze.. radim zmenit zubarku. aby ti pri zapale nedala antibiotika, tak to sa mi nezda vobec. pripadne skoc na zubnu pohotovost. a co sa tyka niecoho na upokojenie, tak kludne si daj predtym, ak ti to ma trochu pomoct. drz sa.

kristina2412
Autor odpoveď zmazal
Zobraz