Veľmi ma svrbia uši

21. jún 2023

Ahojte, veľmi ma svrbia uši. Neviete nejaké kvapky ktoré by mi na to pomohli?

halci
21. jún 2023

na svrbenie usi mi dala raz orl lekarka krem Pimafucort, povedala ze to mozu byt kvasinky

ildiko36
21. jún 2023

Zalezi na to ci si alergicka na niečo, ked len ucho svrbí ako hore vyssie písali môzu to byť kvasinky ale keď mas aj sennu nádchu a ucho svrbí stačí dať do nosa sprej nasofix

autor
21. jún 2023

@halci tiež to vidím na kvasinky. A pomohlo ti to?

autor
21. jún 2023

@halci jaj ale pozerám že to je len na predpis :(

halci
21. jún 2023

ano, pomohlo. je to na predpis.

zabka79
21. jún 2023

Mne dala orl sprej Candibene, mala som mykozu po vytere ucha

veronisu
21. jún 2023

Môjmu synovi veľmi pomáha OTORIG, sú to olejové kvapky, svrbenie bolo už neprijemné ale má aj atopický ekzém. Inak potom je aj dobrý kortikoid belogent ale to je na predpis.

stanulienkat
21. jún 2023

Kvasinky, alebo ekzem. Necistis si casto usi vatovymi tycinkami?

autor
21. jún 2023

@stanulienkat teraz ich drhnem tyčinkami každý deň lebo svrbia :/

stanulienkat
21. jún 2023

To som bohužiaľ robila aj ja a ušná lekárka ma zdrbala, že som si zrušila celú mikroflóru. V uchu musí vzdy zostať maz, pretože je to ochranná bariéra proti mikróbom a vraj tyčinky do uší nepatria. Takže teraz to robím už len tak raz za týždeň- raz za 10 dní. Ja som si celé uši s tou zvysenou hygienou pokazila. Takže skús si týžden neumývať uši, respektíve si ich jemne s indulonou na krémuj. Už si sa nemajú zvnútra ani mydliť, oplachovať iba čistou vodou a jemne vysušiť vonkajší zvukovod. Objednaj sa k ušnému, nech ti urobí výter na kvasinky a baktérie. Ja som si vyrobila ekzém a na to mi už nevedia pomôcť. Každý deň si krémujem uši, aby som ich nemala doslova vysušené a je to dosť nepríjemný stav.

autor
21. jún 2023

@stanulienkat nemám čas ísť k lekárovi, som po preeklampsii s predčasniatkom takže chodím po dr s ním a ešte aj ja mám nejaké problémy tak sa snažím už s takýmito,, blbosťami" nechodíť po ďalších vyšetreniach, ak ma chápeš :/ skúsim teda nejaké rady tu z tejto diskusie 🙂