Vybratie vaječníkov

marika1712
20. mar 2018

Ahojte žienky, máte niektorá skúsenosti s vybratim vaječníkov na vlastnú žiadosť?? Mám 27, pred rokom som porodila a ďalšie dieťa neplánujem a som pevne rozhodnutá že mať ani nechcem. Navyše od pôrodu sú tie moje výkyvy nálad pred každým menzesom na nevydržanie...

pribinak
20. mar 2018

Nie je jednoduchšie užívať antikoncepciu ako sa dat operovať?
V tomto veku ta asi doktori odmietnu

ibrunova
20. mar 2018

Môžeš sa dať sterilizovať..

pininka
20. mar 2018

Na vlastnu ziadost v tomto veku ti to neurobia a asi ani sterilizaciu,pokial nepojde o medicinsky problem. Trocha sa cudujem ze taka mlada si taka striktna,nikdy nemozes vediet co sa stane a ty to budes velmi lutovat. Ja som sa nechala sterilizovat po troch cisarskych zo zdravotnych dovodov a bolo to najtazsie rozhodnutie v mojom zivote, a dodnes s tym niesom uplne stotoznena.

tinaa64
20. mar 2018

Nad tym rozmysla aj ja..mam 27. Dve deti a na tretie sa ozaj necitim..a antikocepciu nechcemv ziadnom pripade...no ale na druhej strane je to velky zasah do tela a moze to sposobit aj zmeni nalad kedze sa hormony nemaju kde vyplavovat...a ochybujem ze nejky lekar ro urobo tak mladej zene ak nema zavazny problem

tinaa64
20. mar 2018

@pininka tiez si myslim ze lekari to neurobia....riez som nad tym rozmyslala..ale na deuhej strane ako som uz pisala je to velky zasah do tela a hlavne nezvratny.....je to velke rozhodnutie toto....clovek nikdy nevie ako bude v buducnosti....co sa predsa nerozhodne pre dalsie dieta..a uz bide neskoro....aj ja som na pochybach ze co s tym

asulka
20. mar 2018

Nuž vaječniky produkujú hormóny, ktoré ženský organizmus potrebuje (osteoporoza, predčasné stárnutie, zmeny nálad). PRECO BY potom brali ženy, ktorým ich musia zo zdravotnych dóvodov zobrať nahradnú hormonalnu liečbu. Vsetko v tele má svoj zmysel ....

eleu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
36evina36
20. mar 2018

Baby myslíte že 38 a pri jednom dieťati by to išlo, nakoľko u mňa kvôli problémami z hustotou krvy antikoncepcia nieje možná. Som po dvoch MA teraz tretí krát tehotná

pininka
20. mar 2018

@36evina36 moja, velmi sa tesim a drzim ti velmi palce. Po 35 sa to vraj uz da, skus sa opytat tvojho dokiho,lepsie ti to vysvetli.

pininka
20. mar 2018

@tinaa64 ja mam len sterilizaciu, vsetko inak funguje ako ma, mam menzes,ziadne vykyvy, v podstate ani neviem ze ju mam,kebyze to nemam v hlave.

janinah
20. mar 2018

Nik ti takú operáciu vaječníkov neurobí,ani na sterilizáciu nesplňaš podmienky.

tinaa64
21. mar 2018

@pininka aha..no takto uz neviemako to fynguje pri sterilke....myslela som ze tam su tiez vykyvy

pininka
21. mar 2018

@tinaa64 ja ziadne nemam,a ani nemam mat preco,nema to nic spolocne s hormonami, je to iba zabranenie vajicku ist az do maternice.

tinaa64
21. mar 2018

@pininka dakujem za vysvetlenie..zas som o nieco mudrejsia😉

montemotherone
21. mar 2018

@marika1712 dievča, predstav si, že z hodiniek vyberieš jedno koliesko. Ako budú fungovať. Nie sme len vrece orgánov, z ktorého vyhodíš čo ti nevyhovuje a ideš v pohode ďalej. Bezdôvodným (lebo toto nie je naozaj dôvod) odstránením tak dôležitých orgánom pre fungovanie ženského tela, budeš mať horšie problémy ako máš. Je veľa iných spôsobov ako si pomôcť. A ver mi, výkyvy nálad pred menzesom ako jediný prejav hormonálnych výkyvov, by som brala všetkými desiatimi 😔

pininka
21. mar 2018

Zenicky mam pocit,ze to bola len opat hodena tema do plena,kedze autorka nijako nereaguje.

kllamarka
21. mar 2018

...No pokiaľ viem vaječniky produkujú hormóny. To budeš umelo v predčasnom prechode. A brat hormóny umelo. Väčšinou pri problémoch ženám sa snažia aspoň 1 vajecnik nechať, nie že ich vyberať. Už to tu riešili ženy s vážnym PCO, ale na požiadanie to nikto nespravi, veď to je mrzačenie.
Čo sa týka tehu, vaječniky podviazat. Ale myslím, že tvoje terajšie problémy sú určite menšie ako po úplnom odstavení tvojich hhormónov a predčasnom prechode.

alaguema
21. mar 2018

@marika1712 neurotická A.Jolie v svojej kampani za odoberanie zdravých a funkčných orgánov zo ženského tela evidentne uspela. Minimálne ako námet na fejkové témy je dobrá, keď už nič iné ponúknuť nevie.

marika1712
autor
21. mar 2018

@pininka nebola to len tak hodená téma do pléna...chcela som poznať názory iných žien, keďže nad tým uvažujem už dlhšie...a nejde ani tak o sterilizáciu, skôr ide o to že sa chcem zbaviť menzesu (áno viem že som mladá a ano viem že ženské telo ho "potrebuje" pre svoje fungovanie)...pred pôrodom som niekedy ani nevedela že nejaký menzes každý mesiac mám, ale po pôrode je to hrozne...vacne špinavé nohavičky, musím si dať aj vložku aj tampon aby som nejak mohla fungovať a o vykyvach nálad ani nehovorím...ale ďakujem za každú radu, možno sa skúsim poradiť so svojou lekárkou a riešiť to nejaký hormónmi...

pininka
21. mar 2018

@marika1712 vies mne kazdy hovoril,ze po porodoch sa mi menzes upravi a figu borovu. Vobec nic a po druhom porode to bola cista katastrofa. Pri brani hak sa to ovela zlepsilo, zacal chodit nacas,nebom taky silny a ziadne vykyvy. Hlavne by som ti oporucala ist na vysetrenie stitnej zlazy, lebo ak mas takeo nalady,moze to byt tento problem. A zo skusenosti stsrsich zien v nasej rodine ti mozem povedat,ze od kedy nemaju menzes maju strasne stavy,nielen psychicke, ale hlavne biologicke. Tie navaly, to si nevies ani predstavit, moja teta vyjde zi sprchy a do minuty je mokra ako mys. Ked mas menzes, das si vlozku, tampon,nikto to nevidi. Ale ked mas cele mokre telo od potu, s tym neurobis nic.

fefe123
21. mar 2018

@marika1712 a nepomohlo by Ti dať len antikoncepciu... ani nebudeš vedieť, že niečo máš.... teda, ak nie si strikne proti....

fefe123
21. mar 2018

@pininka pardon, malo byť striktne....

osky
22. mar 2018

@asulka ty si mi to vzala z ust.ved presne.teraz jej vadia zmeny nalad.nevie nic o menopauze takze nech si to da...potom ividi co su to vykyvy nalad.a navala zavrate a neviem co este maju tie zeny.ja este nemam a uz sa toho desim.
Dobrovolne sa zriect materstva by malo byt trestne!!!
V 27mich uz vie ze nechce....
Ach Boze!!!!!
Jak sa na toto mozes divat?!

zuzanka.zuzu
22. mar 2018

@osky to je ako inkvizícia 👎 neviem prečo by to malo byť trestné? to boli dosť silné odsudzujúce slová, nesúď lebo budeš súdená 🤐

osky
22. mar 2018

@zuzanka.zuzu aka inkvizicia?
Tebe pride normalne ze 27rocna baba si chce dat vybrat vajecniky???
Toto podla mna je nazor nezreleho decka co nevie co od dobroty....
Ale vsak co sa cudujem...
Potraty kade tade,legalne.to je fajn.vrazda nie je inkvizicia....
😆🤔🤓🤥

mm2008
22. mar 2018

jedno mi príde divné, prečo toto riešia iba ženy u seba? prečo to neriešia aj chlapi ??? ved chlap to má jednoduchšie, prerušovane... niekomu to funguje x rokov... alebo nech ide chlap na zákrok... a je postarané.

osky
22. mar 2018

@mm2008 co jej to pomoze?
Necitas cele?
Jej prekaza ze ma menzes!!!
Chapes?
Prirodzenost samotna....lebo je to nekonfortne...
Hrozne toto...

mm2008
22. mar 2018

@osky prekáža menzes??? aha. nedočítala som... no áno niektoré ženy trpia.. ale kvôli tomu vyrezať vaječníky? chápe tá osoba čo to obnáša?

fefe123
22. mar 2018

tak ona sa nepýtala , či sa vám to páč?, ona sa pýtala, či má niekto skúsenosti.... svoje komentáre typu je mladá, prekáža menzes??? a podobné "poučovanie", si radšej nechajte pre seba.... ona rozhoduje o sebe, nie jej okolie....