Vybratie vaječníkov

marika1712
20. mar 2018

Ahojte žienky, máte niektorá skúsenosti s vybratim vaječníkov na vlastnú žiadosť?? Mám 27, pred rokom som porodila a ďalšie dieťa neplánujem a som pevne rozhodnutá že mať ani nechcem. Navyše od pôrodu sú tie moje výkyvy nálad pred každým menzesom na nevydržanie...

zuzanka.zuzu
22. mar 2018

@osky ja som reagovala na "Dobrovolne sa zriect materstva by malo byt trestne!!!" 👎 ešte aspoň jeden výkričník si tam mala dať 🙄 ale ty si sa sem očividne prišla hádať a presadzovať svoju pravdu, takže končím, bav sa...

ukulela
22. mar 2018

@osky ona uz dieta ma, materstva sa nezriekla. nevyhovuje jej aktualny stav a bodka. ja tiez neznasam menzes, krvi ako z podrezaneho prasata, bolesti, krce. mlada to bude riesit s lekarom a bodka. co tu melies o potratoch? nestaraj sa a hotovo.

tomiholula
22. mar 2018

@osky dobrovoľne sa zriecť materstva?? 1. ona už matka je, 2. nech urobí čokoľvek je to jej slobodná voľba a za 3. prezentuješ to akoby pomaly jediná rola ženy v živote bolo materstvo. Žena môže byť plnohodnotný človek aj bez materstva, takisto ak sa rozhodne nejaká žena pre potrat zrejme má preto adekvátny dôvod , do ktorého nikoho nič. Ja osobne by som na potrat nešla, ale plne rešpektujem ak nejaká žena ide. Peace

tinaa64
22. mar 2018

To uz aj na tomto sa dokazete pohadat?😂😂😂😂😂... aj ja som nad tym uvazovala...ALE po precitani som si to rozmyslela....je to ozaj velky zasah do tela zeny

marika1712
autor
22. mar 2018

@osky áno prekáža mi menzes, ruku na srdce ktorej žene to neprekáža! A prekáža mi preto, pretože každý mesiac pri tom trpím bolesťami, odpadávam, mám špinavé nohavičky, posteľnú blielizen všetko...jedno dieťa mám, takže nechcem sa zrect materstva! Proste toto jedno dieťa mi stačí...a áno viem čo všetko to obnáša, odstrániť z tela tak dôležitú vec, pre fungovanie...nechcem sa hádať, ale boli to veľmi odsudzujúce slová...

mircalla
22. mar 2018

@marika1712 Mozem ti garantovat, ze po vybrati vajecnikov bude tvoje vykyvy nalad ovela horsie ako pre menzesom. Menzes ti bude pripadat ako cajicek. Je to v podstate menopauza, okrem toho, ze ti budu rednut kosti, budes rychlejsie starnut, nebudes mat chut na sex a budes mat navaly je to super. To som vymenovala len zoparvedlajsich ucinkov
Ja mam skusenosti s predcasnou menopauzou a urcite by som za ziadnych okolnosti to, co chces nepodstupila. Nehovoriac o tom, ze to mozes casom velmi lutovat co sa deti tyka - nikdy nevies co bude o 3,5 ci 10 rokov. Prepac, ale podla mna to hlupost na entu

mircalla
22. mar 2018

@marika1712 A to ti hovorim v dobrom. Ja som naopak antikoncepciu brat zacala, aby som mala dake hormony a chut na sex, ktora totalne odisla s funkciou vajecnikov nula. to dneska fakt uz ludia nevedia ako si pokazit zivot?

tinaa64
22. mar 2018

@marika1712 mne neprekaza....a tiez som mala bolesti... ja sa ani mecudijem ze mate take problemy pri ms s takym uvazovanim a neprijatim niecoho tak prirodzeneho....mozno leby to zeny brali ako normlanu sucast zivota bez jajkania bedakania tak by ani tie bolesti a stavy neboli....podla mna staci zmenit uvazovanie a prijat samu seba ako zenu a vsetko co k tomu patri....JE TO LEN MOJ NAZOR..upozornujem na to len preto aby sa domna nepustili zeny ako to tu na MK fore zvykne byt...no a koniec koncov je to tvoje telo nie moje ani ostatnycj tych zien....ty budez ta kt.bide znasat nasledky nie my....rozhodnitie je len a len na tebe..ak to ches tak to urob aj ked niesom si ista ci to urobia.....aj ja som nad tym uvazovala ale nie kvoli ms ale pripadnemu tehotenstvu...ale nakoniec som rada ze tu pisali zeny a rozhodla som sa ze pokial to nebude po zdravotnej stranke nevyhnutne tak to nikdy nepodstupim..a tymto sa chcem podakovat tym zenam ze s pisali a na zaklade toho som sa mohla aj ja definitivne rozhodnut....a kebyze naaaahodpu doslo aj k tretiemu tehu ...tak babo vychovam s laskou tak ako tie dve .....svet sa nezruti ..a ak mi ke sidene mat aj tretie tal ho budeay a ak nie tak nie...vela stastia prajem nech sa akokolvek rozhodnes...aby vsetko prebehlo tak akoa a bez komplikacii

ukulela
23. mar 2018

@tinaa64 zez jajkania a bedakania :( ono cele je to o zivotnom style, hybeme sa menej, pracujeme a sedime viac, ... ja som vzdy mala ms bolestivu, od 18 som preto brala HAK, vysadila az pred dietatom. potom som sa uz k HAK nevratila a tiez mam pocit, ze to ma suvis aj s porodom (v rodine porobny pripad) - po porode sa ms nenormalne zosilnila a ovela viac boli, nejajkam, prijimam, no vzdy musim mat po ruke tabletku, tonie je o neprijati vlastneho tela, ja nehladam ine riesenie, ale o problemoch. nie kazda zena to ma od prirody jednoduche a bezproblemove, ani nase stare matky nemali vsetky svoje dni take, ze si cupkali po roli a rehotali sa z toho.
poznanm baby, co s bolestami ms koncievaju na infizkach. zhodou okolnosti jedna silno veriaca a roky tuziaca po dietati.

tinaa64
23. mar 2018

@ukulela ako nehovorim ze to nemoze byt..to netvrdim..len niekedy mam pocit ze to ozaj tak je..a mozno ze tp je v podbedomi a ani si to neusoa uvedomit..no ale kvoli tomu by som asi nesla na taky zakrok aj ked som nad tym uvazovala...a ano s tym pohybom mas pravdu...a bylinkove caje si neskusala..napr.alchemilku?aj o gynexe som pocula ze pomaha celkovo na zenske veci

ukulela
23. mar 2018

@tinaa64 jo, pila som aj alchemilku, ale v praci to vacsinou vyriesila tabletka a a hotovo. teraz som tehotna 🙂 tak neriesim 🙂🙂🙂 ale teda ako som prve tehotenstvo preskakala s prstom v nose, teraz citim, ako mi matersnica rastie po milimetroch 🙂