Vyčerpanosť

24. máj 2023

Pekný deň, Maminy mali ste niektorá po porode stav kedy vám ochablo celé telo a vy ste nedokázali ísť ani na toaletu alebo sa napiť vody? Od včera sa mi to deje. Nedokážem fungovať, nedokážem sa postarať sama o seba a už vôbec nie o dcerku. Dcerku som porodila pred styroma mesiacmi predčasne. Kojím odsavanim(8x denne odsavam mlieko). Laktacna poradkyňa bola u nás 4x a zhodnotila že dcérka je ozval slabučká na ťahanie z prsníka. Mali sme veľký problém pri narodení+to vypyplavanie bolo náročne. Som na tom tak že už sa sama ani nedokážem najesť. Dakujem

kankam
24. máj 2023

Zdravim, ked mate takyto stav tak treba dceru nastavit na umele mlieko ktore jej bude chutit a bude lepsie aj prispievat ked nevladze vytiahnut mliecko a vy odsavate.Toto uz ohrozuje Vas velmi a kto sa potom postara o Vas aj o dcerku ?
Niekedy clovek musi urobit aj tazsie rozhodnutie aby sa celkovo veci zlepsili.
Hovorim z vl.skusenosti, moje dieta nespalo ani cez den ani v noci do 2.5 roku ...
Rozhodnite sa mudro ...Ked skoncite v nemocnici aj tak jej buduusiet dat umele mlieko ....
...

ywulla
24. máj 2023

Skúste si doplniť železo

kankam
24. máj 2023

A ked sa nevladzete ani sama najest pridete do bodu ze mlieko vam odide, uz teraz ked poriadne nejete,mlueko straca na kvalite ...
Aj v lietadle v ohrozeni si musi dat kysl.masku najprv matka aby potom mohla pomoct dietatu ...

ivangeline
24. máj 2023

Vela vitaminov,jedla,spanku,vody,slnka. Moze to byt kludne poporodna depresia...vtedy sa vsetko robi velmi tazko..

mirkava
24. máj 2023

@kankam no môj takisto, dva roky son takmer nespala, vidím ze nie som sama. Zavidela som mamičkám ktorých detičky prespali celú noc

autor
24. máj 2023

Fuha, no nerátala som s tým, že prejst na UM. Dcérka spinka od 00.00 do 7.00 čiže spinka super, je odsavam o tretej ráno a hneď idem spat…. Neviem čo mám zmeniť aby som lepšie fungovala.

autor
24. máj 2023

@ivangeline a ako vyzerá poporodna depresia? Nemám pocit, že by som ju mala

kankam
24. máj 2023

Tak to je potom dobre ked takto spi,to je nesplneny sen vela mam.mne sa budila kazdu 1.5 h v noci a cez den spala na rukach alebo v babyvaku tak max 30 min.Nemala som sa kedy najest,bola som chodiaci zoombie tak do 2 rokov ...
Nechcela spat ani v kociku ...
Ak Vam tak prespi v noci, tak skuste ak mate niekoho kto pokocikuje vonku aspon 1 -2 h denne a vy zatial spite, citajte knihu hocico co vam prospeje.Neupratujte,najedzte sa co vam chuti.Zapojte rodinu a pruateliv nech vam uvaria aby ste to prekonala a zacalavuac vladat ...
Teraz uz bude slniecko, treba ist von, nabit sa energiou a spat , oddychovat co to ide.
Teraz ste na 1.mieste Vy a babatko.Ostatne nech riesia ini a ked.nema kto tak nechajte tak.Nezehlite,len dajte prat, manzelnech vyvesi a pod ...

kankam
24. máj 2023

@mirkava veru bola som cisto zufala mama, dcera spala po 30 min sekvencuach cez den aj to na rukach alebo v babyvaku este aj v noci sa na mna pregulila a potrebovala ma citit.Do 11 mes som kojila kazdu 1.5 h den/noc bud si malo potiahla alebo mala rastovy sprut a tolko potrebovala a pkakala od hladu.Potom som uz oridala hami mlieko a kase a zacalo to byt lepsie aj ked popri ostatnom vypila 1 l hami mlieka za 24 h .Ked mala 2 roky zacalo razom obdobie ze uz zraxu prespala noc a ja zistil zamlieko na nocne jedenie zostalo nedotknute a mala som pocit ze sami sniva .Uz je z nej dnes pubertacka a stale na take fazy ze je viac a potom ma utlm ...
Takze kazde dieta je ine a ine potrebuje.Treba len ba to prist, prisposobit sa a vydrzat... ;)

mirkava
24. máj 2023

@kankam môj mal nočný des, bolo to ťažké. Mala som pocit ze už nespím vôbec. Všetko prejde a matky vydržia toho fakt veľa.

ivangeline
24. máj 2023
wishes
24. máj 2023

odporucam imunologiu a aby ti spravili test, ci nemas syndrom chronickej unavy 🙂

domak2
24. máj 2023

Ak by som sa nedokazala sama najest ci ist na toaletu tak sedím na pohotovosti.