Ako dlho má význam podávať dieťaťu odsávané mlieko?

Zodpovedané
15. jan 2022

Dobrý deň,

dcérka sa narodila predčasne o 3 mesiace a už skoro 10 mesiacov odsávam mlieko. Z prsníka piť nechce.

Ako dlho má význam podávať jej odsávané mlieko?

Momentálne odsajem len nejakých 300 - 350 ml.

Kedy máme prejsť na umelé mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčenie podľa WHO je vhodné do 2 rokov (prípadne dlhšie), avšak podľa preferencii matky a dieťaťa. Aj 350 ml denne je pre dcérku určite prospešných.

Do roka materské mlieko určite. Potom ak má v strave dostatok mliečnych produktov (syry, jogurt, mliečna kaša), tak nemusí nutne piť po odstavení ani umelé ani kravské mlieko.

Inak by som išla do mlieka umelého (predčasníci zvyknú mať nižšie hladiny železa a umelé je oň obohatené na rozdiel od kravského).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička