Výmenný lístok na PCR test

17. okt 2022

Ahojte, nechcem podnecovať vášne, ani nič podobné, ale viac hláv, viac rozumu, a keďže viaceré pracujete v zdravotníctve, možno mi niekto bude vedieť poradiť.

Mám covid. Kontakt s pozitívnou osobou + príznaky + pozitívny samotest. Aby som to mala aj oficiálne, volala som svojej obvodnej kvôli výmennému lístku na PCR a dostala som odpoveď, že mladým ľuďom sa momentálne PCR testy (na základe výmenného lístka) nerobia. Že ak to chcem mať v covid pase, mám sa prihlásiť na oficiálny antigén. Nejde mi o tých pár € navyše, len ma to prekvapilo, a nepodarilo sa mi dopátrať k žiadnej oficiálnej informácii . Stretli ste sa s tým niekto?

Ďakujem

lucik194
17. okt 2022

ono uz nepotrebujes v podstate k nicomu oficialne prekonanie,
na pcr testy sa uz neposiela

jaroe
17. okt 2022

Čo ťa prekvapilo? Covid cirkus (nie ochorenie samotné) skončil už vo februári predsa....

pribinak
17. okt 2022

Nerozumiem k čomu to potrebuješ?
Veď to už nikde nikoho nezaujíma ….
Cely ten cirkus je už preč, našťastie

autor
17. okt 2022

@lucik194 ďakujem, ja nemám prehľad, chcela som to hlavne kvôli práci, a prípadným opatreniam v budúcnosti, kedy by sa zas posudzovalo očkovanie, prekonanie, atď.

taktotedanie
17. okt 2022

Mate moznost ist na PCR test ako samoplatca

greta2017
17. okt 2022

Ja som bola minuly tyzden na PCR na zaklade vymenneho listka od obvodaka. Mam 33r

jarkap1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. okt 2022

@jarkap1 až takto ďaleko son to dnes nedotiahla, ale mamina bola na AG teste včera, tak sa môžem spýtať, akým spôsobom sa tam registrovala

maranco
17. okt 2022

Nemáte tam "búdky/odberové miesta" na AG test? Ten je spoplatnený nejakou sumou cca do 10€ a budeš mať aj "papier".
Na PCR test, ak ti nedá lekár odporúčanie/výmenný lístok tak môžeš ísť ako samoplatca cca 40-50€.