Vyoperovaný žlčník a ďalšie problémy

dadka246
12. dec 2014

Prosim o radu :(... Uz dva roky mam vyoperovany zlcnik ale stale mam problemy s travenim v podobe hnaciek ☹ ... Som uz totalne zufala, velmi ma to obmedzuje. Chcem sa spytat ci treba ist k lekarovi alebo mam do konca zivota drzat tu zlcnikovu dietu plus nejake probiotika? Dakujem za rady 🙂

zuzik307
12. dec 2014

@dadka246 urcite k lekarovi, toto bude skor crevny problem, so zlcnikom to nesuvisi 🙂

denisafono
12. dec 2014

@dadka246 ja tiez nemam zlcnik, 6tyzdnov po op. som drzala dietu, teraz ale jem vsetko, mala som obdobie kedy sa mi striedali hnacky a zapcha tiez ma to obmedzovalo, Proste som sa najedla + napila a do 30min krce ako hovado a prehanky. Potom som skusila nepit min 30 min po jedle upravilo sa to ale nie uplne. Isla som na vysetrenie nic nezistili, dali mi lieky Detralex - bolo podozrenie na zapal hrubeho creva. Vybrala som cele balenie asi cca pred 6 mesiacmi, a musim klop-klop sem tam mam hnacku, ale nepijem po jedle ani teraz. Ale inak fungujem normalne.

dadka246
autor
12. dec 2014

@zuzik307 nad tym som uz tiez premyslala kedze to trva uz tak dlho... a moja nezodpovednost,ze som to neriesila skor 😠

dadka246
autor
12. dec 2014

@denisafono tak dufam,ze aj u mna sa to nejako vyriesi... v pondelok idem konecne k dr. a sem tam to je ako casto? lebo ja sa bojim aj niekam chodit kde nie je po ruke wc a je to strasne obmedzujuce ☹

denisafono
12. dec 2014

@dadka246 sem tam je tak 1x do mesiaca ale to ked napr zjem-prezerem sa pomela- to ma potom prezenie tak 2-3x za den ale to sa neda porovnat s tym co bolo pred tym. Inak u mna to bolo uz tak ze ked nezaberu tie Detralex tak musim na kolonoskopiu, A keby sa mi to nahodou vratilo, tak sa dam zase preliecit. detralex je aj na hemoroidy a zapaly traviaceho traktu. Vies my sice mame zlc, lebo ta sa tvori priamo v peceni my len nemame ten zasobnik zlce, cize nemame kontrolovane mnozstvo vylucenej zlce z toho zlcnika ktory to "riadil", cize aspon ja mam zlcovod napojeny priamo do zaludka. Dr. mi to takto vysvetlila, a ze tym padom sme nachylnejsi na zapaly hrubeho creva a traviace problemy pochadzajuce z tenkeho a hrubeho creva lebo ta potrava nie vzdy je stravena tak ako by mala byt v normalnom pripade. Existuju aj lieky na podporu travenia, pre nas- ze ked vies ze ti robi zle vyprazany rezen + majonezovy salat a su Vianoce a proste si to das tak uzit liek pred jedlom. Ale to preber vsetko s dr. vsetko povedz na rovinu bez servitky pred ustami, aby ta co najlepsie pochopila a zvolila dalsi postup.

belasy_motylik
12. dec 2014

Môj otec má chronický zápal hrub. čreva a má podobné problémy, treba sa skúsiť zamerať aj na to. Držím palce 😉

mariam2552
12. dec 2014

Ja to mam tiez bola som na gastre dal mi lieky a uz mi travy lepsie🙂 ale 1/3 pac.ma vraj stale tazkosti. Tak asi je to nas pripad.

dadka246
autor
12. dec 2014

@mariam2552 tohoto som sa obavala, ze to budem mat na stalo :(... teba aj prehanalo? a po liekoch to mas ako?

dadka246
autor
12. dec 2014

@denisafono praveze mne to nikto takto nevysvetlil, ale asi som si sama na vine kedze som sa o to dlhsie nezaujimala :(... a dufala,ze to hadam prejde... no omyl :(. V pondelok budem mudrejsia 🙂

mariam2552
12. dec 2014

@dadka246 Mna len obcas skormam opacny problem🙂 Ale celkovo ma nafukuje pichanie v bruchu sono v poriadku. Tie lieky sh kinito na ulahcenie travenia pomahaju.Ale hl.jest pomaly a v malych mnozstvach no pri dietati a praci sa to obcas neda.

siska53
12. dec 2014

@dadka246 Mne povedali,ze hnacky cxa do roka po operacii su normalne.no dva roky je uz privela...to treba riesit asi kolonoskopiou..

dadka246
autor
12. dec 2014

@siska53 prave pre to som to tak dlho odkladala, ale to bola asi chyba ☹

selema
17. dec 2014

@dadka246 prosím Ťa, ako si dopadla u dr?

dadka246
autor
18. dec 2014

@selema Ahoj u dr som zatial nebola. Kamaratka mi poradila jeden obchod so zdravou vyzivou, aj ona mala nejaky zdravotny problem a cosi jej na to odporucili. Takze mne bolo povedane, ze ta dieta tam musi byt, nie az taka drasticka ale musim si odsledova co mi robi zle ... Dali mi olej z pestreca marianskeho... Tak skusim a po novom roku uvidim ci to pomohlo...

katrin21
18. dec 2014

mozes mat syndrom drazdiveho creva... vygoogli si, ako sa to prejavuje a co jest....
a pomohlo by ti asi aj pit aloe vera, to vie krasne upravit travenie...

selema
18. dec 2014

@dadka246 ďakujem za odpoveď 🙂
Ja mám rovnaké problémy, preto som chcela vedieť, čo si vybavila u dr.
A môžem Ťa poprosiť link, ktorý konkrétne olej máš? Vyskúšala by som ho aj ja 😉
Len na nete mi ich našlo veľa, tak sa neviem rozhodnúť.
Ďakujem 😵

dadka246
autor
18. dec 2014

@selema http://www.bio-obchod.sk/produkt-6047/olej-z-pe...
takyto mam, skus aj ty uvidime co to s nami spravi 🙂... ty mas aj vyoperovany zlcnik?

dadka246
autor
18. dec 2014

@katrin21 a to mozem kompinovat aj s tymto olejom alebo vyskusat najskor olej a keby sa to nezlepsilo tak aloe?

babulka82
18. dec 2014

@dadka246
@selema mne na žlčnik velmi pomohol repik lekarsky ,pestrec mariansky, čakanka .Mala som kamene a už nemam ani jeden ,velmi mi tieto čajiky pomohli .

katrin21
18. dec 2014

@dadka246 kludne kombinuj 🙂 pestrec je vynikajuci na pecen... a aloe tiež 🙂
ale kup si kvalitne aloe.. huste a ciste, nie vodu.. 😝

dadka246
autor
18. dec 2014

@selema a davam si jednu polievkovu lyzicu denne. Je to bez chuti,takze sa to da v pohode vypit 😀

pipinka4
18. dec 2014

@dadka246 ahoj ja som cca 3 tyzdne po operacii zlcnika a mi bolo povedane ze ked sa nieco nove vyskusa tak prehnanie je normalne ale ako dlho to bude trvat mi nepovedali. Mna zo zaciatku skor zapekalo z tej suchej stravy tak som si musela pridat mliecne vyrobky 🙂 a uz je to v pohode.stolicu mam kazdy den jeden krat max dva krat podla toho co zjem.samozrejme kava robi svoje heh a mliecne tiez .ale mozem povedat ze mam to tak ako pred operaciou.zatial no ale este nejem vsetko.skus si odsledovat co ta prehana a obmedzit to na minimun.Skus aj probiotika te robia tiez zazraky 🙂 drzim palceky nech ti je cim skor lepsie 🙂

dadka246
autor
18. dec 2014

@katrin21 dakujem, a akurat si citam o tom syndrome drazdiveho creva a uplne to sedi ...

katrin21
18. dec 2014

@dadka246 ono 80% problemov s crevami je tato diagnoza...

ettella
18. dec 2014

ja som 5 rokov po vybrati zlcnika, drzala som dietu 6 mesiacov, ale taku poriadnu, lebo som mala aj zapal pankreasu, potom som postupne pridavala potraviny a dnes zjem vsetko bez problemov a nasledkov.

nutrimas
18. dec 2014

@dadka246 Po odstraneni zlcnika sa problemy vo väcsine pripadov nevyriesia..Zlcnik velmi uzko suvisi s pecenou, je nutne precistit a posilnit aj tento organ. Velmi ucinnym je uz spominany bodliakovy olej, odporuca sa uzivat 1KL rano a vecer:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...

hanit8
7. jún 2016

Ahojte baby- potrebujem poradit- idem na laparo vybratie zlcnika- a o 20 dni na to ideme na dovolenku. Vy co uz mate skusenosti- myslite, ze uz budem fit? 🙂 dakujem pekne

baumka
7. jún 2016

@hanit8 ja som bola tiež v takom čase po laparo pri mori a všetko v pohode 🙂

kati2212
5. júl 2016

Ahoj hanit8 , 26. 6. bol presne mesiac od operácie žlčníka a už po dvoch týždňoch som bola fit. Želám ti, aby všetko dobre dopadlo

nuska
2. mar 2017

Moja kolegina ma tiez vyoperany zlcnik, a stale mala problemy. Teraz zobrala odo mna aloe vera a dokoca vylucila tabletky a dobre je jej. Kto chce mam teraz v dobrej cene ale uz len 5 flias.