Vypadávanie vlasov po pôrode

3558
16. okt 2008

mozete mi niektora prosim pomoct? po porode mi vlasy vobec nepadali, ale teraz uz zacali. keby to bolo tak ako pred tehotenstvom, tak mi to ani nevadi, ale teraz sa bojim umyvat vlasy, lebo je to nieco hrozne... aj moj partner len pozera a je ticho, lebo len caka kedy mu poviem aby mi isiel kupit akukolvek parochnu. mam to naozaj extremne. uzivam stale aj vitaminy po porode ale to asi nepomohlo 😢
rano ked vstanem, tak na poduske mam dalsie chuchvalce, a na obleceni tiez. a najhorsie je, ze tie vlasy ma aj maly v postielke, a ked ho mam na rukach a dotkne sa ma hned sa mu neake prilepia na ruky a v momente to cumle v puse.

wodanka
3. sep 2011

@redangel32 ja tiez teraz riesim problem s padanim vlasov..uz som bola aj u dermatologicky a cakam na vysledky. Zatial mi predpisala nejaku vodicku Alpicort F, ale moc to nezabera. Beriem skoro uz mesiac aj vitaminy a nic ☹ Kolko Ti ich asi vypadne? Ja som ich ratala po umyvani a skoncila som niekde pri cca 140 vlasoch a to mi dalsie vypadnu vzdy, ked si ich cesem, to je cca 20-30. Za chvilu snad nebudem mat ani jeden.

pe
8. sep 2011

@wodanka prosim ta a ake testy ti robili, ked cakas na vysledky, ja som totiz bola u koznej dnes a len mi predpisala nejake tablety a nejaku vodicku, ale inak nic...

luy
8. sep 2011

nepýtajte sa ako vyzerám,vlasy sú u nás všade som zúfala,po pôrode nič a teraz na 11 mesiac po pôrode na kilá idú vlasy na zem,kožiarka mi káyala obyčajný zinok starú klasiku tak uvidim

abriela
8. sep 2011

mne kadernicka povedala, ze teraz je nejake take zle obdobie, ze sa plno zakaznicok stazuje na vypadavanie vlasov.

wodanka
8. sep 2011

@pe mne dermatologicka zobrala krv na hormonalny profil a taktiez vzorky zo stolice, ci nemam njeaku bakteriu v zaludku alebo tak...bolo to myslim 4 vzorky v rozpati jedneho tyzdna. Len ona je teraz na dovolenke, tak neviem ako som pochodila. A inak mi predpisala tak ako som uz spominala Alpicort F. Ale zlepsenie zatial ziadne nevidim ☹

anksunamonka
9. nov 2011

@wodanka ahojky, aj ja mam ten problem s vlasmi uz 2 roky... za ten cas sa mi objem znizil na polovicu, uz mam len tenucky copik ☹ alpicort som brala uz niekolko flias ale nepomaha, brala som rozne lieky volne dostupne z lekarne, nepomaha.... tiez mi vypadne pri umyti cez 100 vlasov a potom aj pocas dna, pri rannom cesani za hrst... a to nehovorim, ze sa mi aj STRASNE mastia tak musim umyvat KAZDY den cize tych vlasov denne stratim okolo 150.
co si absolvovala v septembri tie vysetrenia, co ti zistili a uz sa to zlepsilo?

wodanka
9. nov 2011

@anksunamonka vsetky moje vysetrenia dopadli dobre...medzicasom som bola aj na trichologii a aj ta dopadla v pohode, nemam to dedicne a nemalo by to viest k alopecii. Dokina to pripisala stresu, ktory som mala. Alpicort uz neuzivam, nemalo to zmysel. Chodim teraz na vlasovu mezoterapiu (zatial som bola jeden krat a na buduci tyzden idem znova), ale padanie je stale rovnake ☹ Tak neviem, ci mi nieco pomoze alebo to musi prejst same.