Výrastok pri nechte na ruke

mia_ko
11. jan 2017

Ahojte, už druhý týždeň ma bolí prostredník ľavej ruky. Pri pilnikovaní nechtov som mala pri nechte vačok ktorýsom nechtiac praskla pilníkom. Vyšiel s tade hnis. Trochu to hnisá a mam tam výrastok. Je to citlivé na dotyk. Mohlo by to byť divé mäso? Čo s tým? Ďakujem

sunnyday1111
11. jan 2017

Nemala si tam záder ??

lukyazojka
11. jan 2017

je to panarícium..na chiturgii ti to ošetria

lukyazojka
11. jan 2017

pochybujem že sa toho sama zbavíš, bohužiaľ, ano ľudovo sa tomu vraví aj divé maso...

sunnyday1111
11. jan 2017

@lukyazojka

pri panariciach je zacervenane, opuchnute a bolestive vsetko okolo nechtu nie? ... ten nechtovy val ..

lukyazojka
11. jan 2017

nuž keď si to nechá dalej takto a bude s tým robit bežné veci ako upratovanie, umývanie riadu a tak... bude mat aj opuch , bolest, zápal postúpi na šľachu a väčší problém je na svete. Som inštumentárka , už som ošetrovala zopár takých prštekov. Ale môžeš vyskúšať doma poliať liehom- dezinfekcia.. prípadne peroxidom, a dať na to betadine mast- kúpis v lekárni snáď. Zaviazať držat v suchu.. raz za den previazat..len tie granulácie asi samy nezmiznú.. tie treba odstrániť.. a to sterilne najlepšie v nemocnici

mia_ko
autor
11. jan 2017

sunnyday1111 nemala som záder, nič ma nebolelo len pri pilnikovaní som si praskla vačok o ktorom som ani nevedela a od vtedy sa s tym trápim ...neviem ani deti poobliekať bez jojkania ...velmi je to citlivé

mia_ko
autor
11. jan 2017

lukyazojka@ ono to možno na fotke nevidieť ale mam to pripuchnuté a neskutočne citivé ked nič nerobím tak v pohode ale ak sa šuchnem hoci len o uterák (a to si ruku jemne suším mam atopický ekzém - katastrofa ked je to na rukách) tak idem umreť od bolesti.... prosím ťa ako to riešia v nemocnici aký je postup?

lukyazojka
11. jan 2017

Ak ťa to takto veľmi bolí je pravdepodobné že sa Ti tam rozbehol slušný zápal, choď na chirurgiu. Možno budeš potrebovat aj odporučenie od obvoďáka, keď pojdeš na pohotovost, tam ho pýtať nebudú, štandardne by ti to mali ošetrit takto: pred dezinfekcoiu zobrať ster, -to záleží od ordinácie lekára, potom dezinfekcia, lokálne umrtvenie= injekcia , vyčistenie sklapelom alebo lyžičkou, ošetrenie peroxidom alebo betadinom, aplikácia ATB lok masti , alebo niečoho iného podľa zváženia lekára. Obviazanie... ruku treba šetriť, držať v suchu. , potom preväzy podla ordinácie. Možno ti dajú aj ATB tabletky,.. záleží od lekára. A mali by sa pýtať či si bola očkovaná proti tetanu. Držím palce, nieje to príjemné, ale čím skôr si to dáš ošetriť , tým skôr sa toho zbavíš. Neboj zvládneš to.. nech ťa teraz trošku doma poobskakujú ak sa ti dá 😉

mia_ko
autor
11. jan 2017

lukyazojka
ok dakujem
no s tým obskakovaním ťažko :D ja som doma lietala aj zo zlomenou nohou 🙂 ale viem sa zariadiť aby to bolo v suchu 🙂

lukyazojka
11. jan 2017

tak super.👍. my baby všetko vydržíme.. nech sa ti ti rýchlo vylieči😀

minka201
16. jan 2024

@mia_ko Ahoj, už je to pár rokov, ale pamätáš si, ako dlho sa ti to liečilo? Bola si s tým na chirurgii? 🙂

mia_ko
autor
16. jan 2024

@minka201 Ahoj. Nie nebola som s tým nikde. Bolo to bolestivé ale dávala som si na to propolisovú tinktúru a zaväzovala tlakom - silo stlačiť a uviazať alebo prelepiť lekouplastom a stiahnuť elastickým tejpom (obväzom).
Zo 3-4x som si to denne takto robila až kým sa nespravila chrasta, ktorá potom odpadla. Potom som už len potierala framykoinom alebo propolosovou masťou.
Ešte je dobré soľ a sóda s vodou ale bolí a štípe to kvalitne, ale zas mne to pomohlo.
A doba liečenie cca týždeň - týždeň a pól.

minka201
16. jan 2024

@mia_ko To ti aj ten vyrástok s chrastou odpadol alebo sa scvrkol?

zoja1234
16. jan 2024

Neje to divé mäso?

mia_ko
autor
16. jan 2024

@minka201 výrastok sa akoby stiahol a chrasta odpadla

mia_ko
autor
16. jan 2024

@zoja1234 vyzeralo to tak,ale spravilo sa mi to zo záderu, keď som si pilnikovala nechty.

minka201
16. jan 2024

@mia_ko Ďakujem za info. Ja mám čosi podobné na prste, tak dúfam, že sa mi to čím skôr zahojí 🙂