Vyrážky na brade a okolo úst

denisenda
26. máj 2015

Dobrý deň prajem.Rada by som Vás poprosila (až zúfalo) o radu.Totižto už trpím cca 7 rokov akné len v oblasti brady a úst.Sú to také hnisavé vyrážky,niektoré malé ale vacsinou su to viac bolestive a vacsie.Čítala som toho veľa.Buď,že to je spôsobené hormónami,reprodukčnými orgánmi,žalúdkom.No už si viac neviem rady.Každý deň sa utvrdzujem v tom,teda,snažím sa,že sa to zlepší,ale márne.Mám 21 rokov,stravujem sa zdravo,pravidelne cvicim,nejem biele pecivo,sladkosti,vyprazane..maso jem minimalne.Alergiu na potraviny nemam,helicobactera nemam..bola som na roznych vysetreniach,skusala som uz aj pastu bez floru,zial márne.Žijem ale už pol roka v Nórsku takže na Slovensko chodim velmi malo.V kazdej oblasti co sa tyka problemov so zdravym verim aj,ze to je vnutornym problemom a taktiez hlavne psychikou.V prilove Vam posielam fotografiu,cerstvo umytú na vecer.Ak by ste mi mohli pomoct a mate z tejto oblasti poznatky milé žienky,bola by som velmi rada.Dakujem pekne a prajem pekny den. ☹ ☹

222anna222
26. máj 2015
Používateľ 222anna222 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 222anna222.

Zdravím ja by som Vám mohla odporúčiť piť žihľavový čaj a veľa ćistej vody. Na pleť používam túto masku je čisto prírodná a má skvelé účinky http://www.bionatural.sk/affiliates/jrox.php?id=47_1_tlid_12

ivet1371
26. máj 2015

Skus si umývať čiernym čajom

lalaboo
26. máj 2015

ahoj, priblizne okolo 20-ky som sa tiez trapila s akne, ktore som nikdy predtym nemala. Dermatologickami dala atb a agresivne masticky, ktore mi nepomohli. Zacala som pouzivat pupalkovy olej na plet aj v tabletach a problem sa vyriesil. Na brade a okolo ust ma akne hormonalnu pricinu, to je pravda.

iwesska
26. máj 2015

Ja mam presne toto iste, akurat som o 10r. starsia 😅 Od puberty sa ma to drzi. Mam vypozorovane, ze sa to zhorsuje sladkymi pokrmami, v strese a hlavne v obdobi pred menstruaciou, tomu sa neda zabranit. Ale potesim ta. V oboch tehotenstvach som bola hladka ako obrazok a obe prispeli k tomu ze sa mi teraz tvoria o takych 70% menej. Cize u mna viac hormonalna zalezitost. V tejto zone su zenske organy, takze preto sa to vzdy takto pred MS vyhadzuje, aspon mne teda.

barnica
26. máj 2015

Mne sa toto robila len v období menzesu ale počas menštruácie som mala úplne ubolenú tvár a plno takých podkožných pupákov. Mne pomohla maska na tvár so zeleným čajom a tea tree olejom ale hlavne užívala som vnútorne echinaceu tabletky a odvtedy mám svätý pokoj už štyri roky pomaly ale je to individuálne najlepšie by bolo ísť za kozmetičkou tá vie urobiť rozbor a poradiť. Ja som napríklad používala zlý make up ktorý mi upchával póry a nedýchala mi pokožka bol veľmi hutný,zmenila som ho a teraz mám pokoj.

mimi8814
26. máj 2015

presne toto istr som mala aj ja... pomohla mi az antikoncepcia a nadobro som sa toho zbavila po porode. Drziim palce, snad sa toho zbavis, viem ako sa citis😢

lucyn77
25. aug 2015

@iwesska ja som tiež mala prolbémy s aké v podobých prípadoch ako ty, najma v ženské dni a kvoli sladkému, no teraz tehotná a je to 3-násobne horšie, dosť bolestivé a som z toho zufala, lebo nemozem ani medzi ludí. Mylsím si, že je to nejaký zápal alebo problém so žalúdkom, niektoré ženy o tom písali, je to uplny des a neviem, čo s tým ... hovorí sa, že dievčatá berú buducej mamičke krásu, ale v mojom prípade je to extrém

hameeda
25. aug 2015

no ja som tiež mala celý život problémi s akne a až teraz keď má aj moja dcera problémi som našla niečo čo nám pomohlo, nie na 100 percent ale rozhodne o 80 percent mame lepšiu tvár, je to taký roztok z lekárni o chvíľu napíšem ako sa volá

jankatn
25. aug 2015

Mne kožná dala tabletky Zinkorot mala by sa mi zlepšiť koža uvidíme, beriem 1 mesiac až 3x denne, 2 mesiac 2x denne a tretí mesiac 1x denne. Snáď mi to pomôže.. Vysúšam acetylsalicylovou vodičkou.

natalushka
25. aug 2015

Aj pri nedostatku zeleza sa vedia robit taketo vyrazky..moja mama to mala..a po vybrati zeleza sa to zlepsilo..ale to len napad..asi to bude pravdepodobne nieco hormonalne..ja sa tym tiez trapim..v tehu katastrofa,pocas kojenia tiez..a teraz sa to trocha zlepsilo,ale stale som ako 15ka..🙂 mne ani antikoncepcia nepomihla..aj stravu sa snazim..kozmetiku od vymyslu sveta,drahu,lacnu..tiez cvicim..asi to mam proste v genoch..v hormonoch..tiez neviem co s tym..ak nieco zaberie,daj typ🙂

hameeda
25. aug 2015

volá sa to RSB roztok, je to robený roztok z lekárne, nám veľmi pomohol

lucyn77
25. aug 2015

@hameeda určite vyskušam, lebo je to vážne zlé a aj bolestivé na po celej tvári a tele, ešte som počula, že tea tree oil, tak aj to skusim

jankastubka
25. aug 2015

Aj ja mma takuto bradu. Priznam sa, ze som az tolko neskusala ani nezistovala o tom. Ked som sa na to pytala svojej koznej, tak mi povedala ze to mam z toho, ze si tam stale chodim rukami a roznasam si to. Ked mam totiz vyrazku, tak mi to stale na pokozke zavadzia, a rukami si to podvedome stale chytam. Nuz tak neviem.
Kazala mi dat si na to mydlo protex ale nemam pocit, ze by sa to zlepsilo.

hameeda
25. aug 2015

@lucyn77 : u nás tree oil nezabral, ale niekomu možno zaberie, ten roztok zabral už po troch dňoch bolo vidieť zlepšenie, nám to predpísala kožná, ale dá sa kupiť aj voľne

lucyn77
26. aug 2015

Zabral mi sudocrem je vidiet zmenu. Z tea tree oleja sa mi uvolnil nos upchaty ked si to nanasala na tvar tak aspon nieco

anna0607
6. júl 2016

Ja mam atopický ekzem odmalička a takisto aj akné resp. som mala pomohol mi JARIšOV roztok z lekárne je na predpis aj bez. Bez predpisu je drahší 1l stojí cca 6-7€ na predpis pár centov. Je veľmi dobrý aj pre ľudí s ekzémom aj na akné. Ak máte silné akné odporúčam piť LAPACHO ptm zasa kúru s Pestrec Mariánsky dať, si BKomplex tak na 2 mesiace ptm Zinkosel tak cca na 1-2mesiace. Toto všetko pomôže :D :D

taimen11
12. sep 2016
emma12345
12. sep 2016

@denisenda ja som mala take vyrazky z prilis mastneho kremu - zlu kozmetiku som zvolila na moju plet. Zmenila som a po dvoch tyzdnoch ok.

taimen11
12. sep 2016

No ja to mam asi niečo vážnejšie. Skúsim kožného A uvidim
Ale je to otrasne...

anna0607
10. apr 2017

ahojte, neviem, či poslať foto, lebo sa zhrozíte, ale CHCEM PORADIŤ.

Som atopička už od 3mesiacov, teraz mám periorálnu dermatitídu, v poradí už asi 4 rok sa mi to vyhodilo, vyzerám strašne hlavne okolo úst a očí. Nazývam to aj staroba (vyzerám zvráskavene ako 100 ročná).

Takže čo pomáha: ENTIZOL antibiotiká prvý týždeň 3x1tabletku, a dva týždne po 2x1tabletka, a dalšie 3tyyždne 1x 1 tableta. Zatiaľ beriem prvý týždeň a ptm uvidíme koľko zvládnem, samozrejme k tomu probitiká, B-komplex, Cčko pre istotu a ešte aj vitamíny taký komlex.

Používala som Jarish roztok, ale tentoraz ma štípal, tak som bola opuchnutá a zničená, tak som si kúpila Bórovu vodu (jarish sa skladá: borova voda, alkohol a este niečo).

Mastičky: ráno aj večer sa umyjem gélom (bez ničoho iba príroda) CETAPHIL, ptm si dám ELIDEL (je iba na predpis tento liek a dopláca sa 2,25). Ten si dávam ráno i večer, ale kedže som na tom fakt zle, tak si ho dám trolilinka aj cez deň. Ptm si dám okolo obeda aj krém CETAPHIL (stojí okolo 6€). Večer sa umyjem gélom, dám elidel a na noc ichtylovu masť. Mám aj SOOLANTRA krém (ten sa má dávať iba na noc, stojí 22€) ale bola som z neho mega červená, bohužiall chorubu som neskoro zachytila. Uvidíme nabudúce, či sa niečo zmení týmto krémom, ak si ho dám už na začiatku. Začala som piť čaj LAPACHO. a ešte nejaký si dajte (buď na čistenie rvi alebo na trávenie).

a smerujem na budúci mesiac prvý raz do Smrdákov, tak uvidíme ako ďalej a držím palčeky :D

colormoda
16. feb 2020

Žienky a aká je vhodná kozmetika?

emma12345
16. feb 2020

@colormoda mne doporucil sukromny kozny lekar Physiogel, kedysi ho mali aj v lekarnach, teraz ho kupujem uz iba cez internet. Pouzivam ho uz roky a nemenila by som. Mam na plet so sklonom k zacervenaniu. Neupchava pory a vyborne hydratuje.