Problém s pleťou v 17tt.

petasovova
1. apr 2020

Ahojte baby ☺️ som v 17tt a strašne sa mi v 2.trimestri zhoršila pleť 😕 mám hrozne červené fľaky,vyrážky hlavne na brade 😕 začala som to potierať propolisovou tinktúrou...počula som že by to malo pomôcť len nevidím žiadne účinky 😕 máte prosím vás niečo overené? Alebo máte skúsenosti s tou tinktúrou alebo s koloidnym striebrom? Myslím si,že zo stravy to nemám pretože sa stravujem tak ako pred tehotenstvom ( nejem pečivo a ani nijaké tie vyprážané veci) snažím sa jesť zdravo,no niekedy popravde sa pritrafí aj nejaká sladkosť ( v tehotenstve asi normálne 😁)
Ďakujem za každú radu ☺️prajem vám pekný slnečný deň ☺️

denden77
1. apr 2020

@petasovova ahoj.. napodobne, ked daco objavis, daj vediet 🤣🤣 ja skusam striebro ale bud skusam kratko, alebo to na tehotne nezabera 🤣🤣 vyzeram horsie ako v puberte 🤦‍♀️🤦‍♀️

petasovova
autor
1. apr 2020

@denden77 som na tom rovnako 😕

kittyna5
1. apr 2020

A nebudete mať náhodou dievčatá? 🤭 Vtedy sa vraj pleť zhorší. Mne sa práveže zlepšila a budem mať chlapca, tak možno na tom niečo pravdy bude 🤷🏻‍♀️ ale ak môžem poradiť ja som pred tehotenstvom na takéto problémy používala kozmetiku Ryor, aj teraz pokračujem ďalej v používaní

denden77
1. apr 2020

@kittyna5 cistou naaaahodou to veru dievca je 😁 este, ze sa teraz nosia ruska, inak by sa ma ludia zlakli 🤣🤣

michaella24
1. apr 2020

@kittyna5 inak to aj ja hovorím, že podľa toho ako vyzerám, bude to musieť byť baba ako lusk 😂. A ak predsa len chalan, bude sa asi rád parádiť 😂 Lebo takto zle som nevyzerala od puberty...

petasovova
autor
1. apr 2020

@kittyna5 ja ešte neviem čo to bude 😁 14.4. duuufam že sa dozviem 😁😁

petasovova
autor
1. apr 2020

@michaella24 mám presne taký istý problém 😕

kittyna5
1. apr 2020

@denden77 @michaella24 podľa mňa to bude tými dievčatami 😄 takže to musíte len pretrpieť a našťastie tie rúška to teraz vyriešia ✌🏻😊

tinqua
1. apr 2020

@petasovova ahoj, to iste som mala...pomohol mi obycajny sudocrem a ked sa mi vsetko vysusilo doliecila som klasickou kalciovou mastou...a mam dievca 😀

michaella24
1. apr 2020

@petasovova vieš čo, ja osobne som to už vzdala. Ja mám problematickú pleť, genetiku a hormóny jednoducho neoblbnem, ale fakt, že som to už dlho zvládala bez vyrážok a mala som relatívne peknú pleť. Používala som The Ordinary kozmetiku, mala som super kombináciu, ktorá mi zaberala. No, niektoré veci sa v tehotenstve nesmú. Takže som opäť začala hľadať a zatiaľ nenašla. A podľa mňa je to aj jedno, hormóny si robia teraz čo chcú a musíme to vydržať. Ale je to na nervy, mám neustále vyrážky na brade a ešte aj pod nosom, vyzerám ako somár 🙈 Ešte predošlá gynekologička mi vravela, že tehotenstvo mi zrovná hormóny, tak čakám 😂 No toto nejako pretrpím a keď maličké príde, tak nabehnem na svoju rutinu a snáď budem zase krásna 😀

romanapb
1. apr 2020

Mne veľmi pomohla maska zelený íl od saloos 2x za týždeň a krém weleda skin food light. Hlavne pravidelne čistiť zbytočne sa nechytať a nerýpať 🙂

pralinka86
1. apr 2020

Všetko co sa deje počas tehotenstva je dočasné a chce len čas, pride zase niečo iné 😂 ja som mala pocit, ze každých par mesiacov plet aj vlasy boli uplne ine.. hormóny robia svoje
A ten zeleny il je inak super v každom prípade 😊

ledgerka
1. apr 2020

Hormony, nic s tym neurobis. Kozmeticka mi vravela ze jej tvar bola otrasna, ze je az blbo prislo pred klientkami ze ako vyzera jej vlastna tvar ale nespravila s tym nic :D Odislo to same po porode. Ja mam zas mega super plet teraz, ani jedna vyrazka!!! co normalne mam stale sem tam nejake.

isabelle2020
1. apr 2020

@petasovova ahoj ja som podobne tehu ako ty. Ja som nikomu ani nemusela vraviet že som tehotná- pretože nemám absolútne žiadne brusko ale keby si videla moju plet... byvam v zahraničí a moja mamina keď mi vola cez video predtým ako vedela že som tehotná tak sa ma vkuse vypytovala že čo sa so mnou robí , či mám depku, či spávam, či jem, či niesom tehotná. Mám mega mega suchu plet, vyrážky hlavne na brade a v oblasti spankov... predtým som nemala absolútne nič. Vlasy mám lupiny a úplne ako slama. A áno čakám dievča. Úplne to na mna platí že ako som oskaredela hrozne.......

petasovova
autor
2. apr 2020

@isabelle2020 presne tak...ja m tiež hlavne na brade a v oblasti spánkov 😕 pohlavie ešte neviem 😁 ale dúfam že zmiznú po pôrode lebo teraz mi vôbec nič nepomáha 😕

isabelle2020
2. apr 2020

@petasovova ja sa napríklad vôbec nemalujem teraz a pouzivam micelarnu vodu Bioderma, na noc si dávam na tvar sipkovy olej a cez deň neutrogena krem. Keďže teraz ako som tehu nemôžem používať polovičku kozmetiky čo by som zvyčajne používala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre