Vyrážky na brade

mimac
16. jan 2017

Ahojte, už od novembra mám na brade také pupienky naliate vodou, keď si to jemne vytlačím tá vodička výjde von a potom tam ostane malý červený plochý fliačik, mám ich asi 10 a už sa to rozširuje do bočnej strany brady. natierala som to iba olejmi nakoľko teraz v zime mi to moc vyschíňalo,skúšala som aj aknecolor na vyrážky-nezabral, nesvrbí to, nepáli, len nie je to pekné, nezakrívam to make-upom, nezmenila som kozmetiku ani stravovacie návyky, som z toho nervózna, neviete mi poradiť čo by mohlo zabrať a zbaviť sa toho?

roula
16. jan 2017

Ahoj ja som mala take vyrazky ..ziadne masticky nezaberali ani zmena stravy ani lepsia hygiena ani nic...isla som na vyter nosa a hrdla a mala som bakteriu zlateho stafylokoka v hrdle lekarka mi dala antibiotika a vyrazky zmizli...urcite je to vnutorny problem daj sa vysetrit 😉

mimac
autor
16. jan 2017

@roula bola som u kožnej a o 2týždne idem na gynekologiu,uvidím co vyjde s testov.

roula
16. jan 2017

Ja som ich mala niekolko mesiacov lebo moja kozna mi ziadne testy neurobila len masticky davala ktore nezaberali tak som isla k obvodnej dala som si zobrat krv aj vytery a nasla sa bakteria 🙂 zevraj to ma skoro kazdy ale sposobuje to problemy pri oslabenej imunite kedy sa bakterie rozmnozia lebo ze v malom mnozstve sa da s tym zit bez problemov ;)

nienna
16. jan 2017

Pozri toto, je to tam pekne podrobne popisane
www.bajecnylekar.sk/kompletna-mapa-tvare-ako-va...

mifi93
16. jan 2017

Mala som rovnaký problém. Tiež sa mi šírili po brade pupienky. Vyzerali ako ploché bradavičky. Svrbelo to a už som si nevedela rady. Prečítala som kopu diskusií a rád ako to riešiť. Mám oslabenú bunkovú imunitu tak som radšej volala kožnej, no tá ma objednala až na február 2017. Tak som sa začala liečiť sama.. Pupienky som si každý večer potierala peroxidom, skúšala som aj citrónovú šťavu. Fakt neviem čím to bolo ale asi tak po dvoch týždňoch pekne zmizli. Teraz tŕpnem, či sa to znovu objaví alebo nie. Ono to ani tak nebolí a neprekáža.. len človek sa s tým cíti fakt blbo a nepríjemne. Akurát len neviem, či tú kožnú ešte navštíviť alebo termín zruším.

mimac
autor
17. jan 2017

@nienna pozrela som, žeby som mala problémy s vaječníkom?poviem na gynde doktorovi...

nienna
17. jan 2017

@mimac na mna to sedi

mimac
autor
17. jan 2017

@nienna co na teba sedí?aj ty máš tieto potiaže?

nienna
17. jan 2017

@mimac ja mam nepravidelnu MS, nikdy neviem kedy pride, ale vzdy ked sa mi spravi v tom mieste na brade vred, tak viem ze pride MS a fakt pride 😀 este aj to, ze raz napravo, raz nalavo, podla toho z ktoreho vajecnika sa uvolnilo vajicko

mimac
autor
17. jan 2017

@nienna fíjha.

slavkadud
17. jan 2017

ono clovek si mysli ze je ok, ale koza je najcitlivejsia na zdravotne problemy a vsetko co sa deje v tele sa navonok odzrkadli na kozi, na tvari a podobne, takze urcite si to treba vsimat a riesit to co najskor 🙂

mimac
autor
3. feb 2017

Ahojte,tak mám cystu na ľavom vajecniku.gynekológ mi dal na 3 mesiace antikoncepciu.bude to sledovať.vraj sa to vstrebe.nieje až taká veľká.nazval ju cystickou maličkou...a moje vyrážky na brade zmyzli pred 2 týždňami...iba kozna mi dala volaku masticku...zineryt....takže potom napíšem...čo sa dialo

lolazmola
12. apr 2021

@mimac ahoj no nedala si vedieť co sa stalo 😁 a tiež to riešim.

mimac
autor
13. apr 2021

@lolazmola nakoniec som po laparoskopiach úspešne po vyše 4rokoch otehotnela...tie cysty mi spôsobovali tie vyrážky na tvári- pravá strana.zmyzlo to po prvej laparoskopii... takže,moje ponaučenie, treba riešiť príčinu problemu a nie ho mastičkami a hlúpymi liekmi zakrývať...

lolazmola
13. apr 2021

@mimac áno toho názoru som aj ja. Ďakujem za odpoveď

pumi21
13. apr 2021

Hmmm zaujímalvé, že cysty môžu mať aj takéto následky, no je super, že sa tvoj problém vyriešil

kattky
13. apr 2021

@mimac moze to byt aj od ruska alebo respiratora. Veka ludi od nich ma taketo vyrazky v okoly brady a ust. Ja na taketo veci pouzivam kyslikivy spraj, alebo balzam z firmy Faberlic a je super. Ci uz na vyrazky, ekzemy, popaleniny, psoriazu, po ustipnuti hmyzom a pri odreninach

lolazmola
13. apr 2021

@kattky to asi nie keďže téma je 4 roky stará a pani ma už po probléme 😁✌️

kattky
13. apr 2021

@lolazmola popravde som nepozerala na datum aka je tema stara 😁

mimac
autor
13. apr 2021

@kattky vtedy sa rúška nenosili toto je stará téma, len ožila ešte teraz