Výsledok z cytológie 3 - čo bude ďalej?

kveta
26. mar 2007

Ahojte,

dnes som sa dozvedela, že mám výsledok z cytológie krčka maternice "2 až 3". K lekárovi idem budúci týždeň /nemal skorší termín voľný/, tak sa pýtam teraz Vás. Kto ste mali takýto výsledok, napíšte mi, prosím, čo s Vami lekár ďalej robil. Ďakujem. 😕

fitonia
18. sep 2013

@lejla77 - tak to aby som bola cim skor tehotna 😀

katrenkab
18. sep 2013

Ahojte babulky. Doktor mi zistil pred polrokom po vyšetreni PAP3a, kde som mala v karte napísane "vysoká pozitivita" s tromi vykričníkmi... Pred časom robil vyšetrenie znova a výsledok bol PAP3b. Jednoznačne vraj musím ist na konizáciu.
Takže v utorok idem do Puchova na jednodnovu chirugiu. Držte palčeky.

ivetaivan
3. okt 2013

Ahojte,moze mi niekto napisat kolko sa caka na vysledky z cytologie??Diky 🙂

kiki68
3. okt 2013

ja som cakala najviac tyzden,asi zalezi od pracoviska,kde sa vyhodnocuje.... 😉

sarin
3. okt 2013

@ivetaivan ja som cakala 3 tyzdne vzdy

ivetaivan
3. okt 2013

@sarin dakujem pekne za odpoved

18iwana
22. okt 2013

Ahojte baby🙂 potrebujem vasu radu...pred 2 tyzdnami mi lekar robil citologiu vysla mi na 2 a hned ma poslal na kolposkopiu...tak som sa objednala a cakala som na nu tyzden.Sla som na nu v piatok,urobil mi zas citologiu.. ale hned mi povedal ze musi mi vziat aj trocha z krcka daval ho na rozbor citam tu ze ste dostali injekciu a robili vam to ked ste zaspali.No len mne nie striekol mi tam sprej na umrtvenie si myslim lebo som to ani velmi necitila len trocha...Ja som sa ho vlastne ani na nic nepytala lebo som bola taka vystresovana ze nezmohla som sa ani na jedine slovko.prisla som domov a ziadne krvacanie ale po 3 dnoch mam zvlastne bolesti v podbrusku take tlaky myslite si ze je to z toho? ja som uplne na nervy a to cakanie na vysledky mi to velmi neulachcuju dozviem sa ich na buduci stvrtok a neviem ci to vydrzim:((((

caca007
2. jan 2014

ahojte, tak presne viem o com pisete aj ja mama s krckom maernice problem. Mam za sebou konizaciu a kyretaz - 2010 a odvtedy chodim na pravidelne kontorly na onkologiu - tam som aj lezala. Tak cyto som mala H - SIL ..co je dost zle a tak som isla na konizaciu, vysledky - CIN I a cyto II. co je celkom ok. pri tomto vysledku som chodila 2x do roka na kontolu a posledny rok uz len 1x do roka az raz som mala ASCUS..teda nieco asi 2-3. zacala som uzivat zelene riasy IMUNE a po 3 mesiacoch som isla na kontorlu a cyto som mala zas 2, ( dnes som volala na vysledky...srdce mi islo vyskocit co sa dozviem) tak som sa potesila. Preto Vam odporucam z vlastnej skusenosti uzivat tieto riasy.....som uplne z totho natesena ...a budem ich uzivat aj nadalej.

kolarska
7. jan 2014

@caca007 a ti riasy kde kupim

caca007
13. jan 2014

kolarska, tie rasy sa daju kupit cez net a stoja cca 50 - 55€, IMUNE od WELLSTAR ale nakolko ja to uzivam uz dlhsie viem si ich zohnat lacnejsie.Ja som s nimi velmi spokojna.....naozaj odporucam,skus si ich pozriet na nete a ak by si chcela mozem ti predat na zaciatok jedno balenie kde je 180kusov. http://www.vitaminyavitalita.sk/produkt/imune-1...
Tu sa o nich docitas viac. Z inej firmy som ani nechcela, tito su naozaj super🙂

vanessacefova
27. jan 2014

ahoj pridavam sa pretoze by som chcela radu ties mi zistili pri citologii ze mam cin 2 a teraz mi idu znovu spravit bojim sa ☹

ladywitch26
27. jan 2014

len by som rada pridala moju skusenost. tiez my 3x po sebe vysla cytologia 2, na zaklade vysledkov z biopsie mi odporucali konizaciu. zacala som na podporu imunity brat vysoke davky vitaminu C, vitamin D a B komplex. o par tyzdnov, ked som lezala chirurgovi na stole s planovanou konizaciou, on poznamenal, ze to vypada ovela lepsie, zrusil zakrok a zobral mi len ster na cytologiu. vysledok bol uplne normalny. takze netreba vobec znahat drahe pripravky na podporu imunity, stacia klasicke vitaminy, aj tie dokazu nastartovat imunitny system 😉

cichlidka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladywitch26
28. jan 2014

@cichlidka neublizi, ale sam osebe je to dost slabe na take posilnenie imunity, aby si to dokazalo poradit s nejakym vaznejsim problemom. zvlast teraz v zime sa bez D vitaminu a Ccka nezaobides

cichlidka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulkama
29. jan 2014

Dievcata chcem sa spytat,robili niektorej konizaciu pri vysledkoch cin1 -Lsil? Ako som citala,pri takomto sa zeny len sleduju,mne ju odporucili,ze sa mam objednat na zakrok. Chodim na onko do Ba.diky

caca007
7. feb 2014

Cichlidka - tak vitamin C moze pomoct, nakolko aj moje riasy obsuhuju vitamin C. No vit. B - no to je asi skor na nieco ine urcene....aj ked nezaskodi,ale asi ani moc nepomoze.

Janulkama:Konizaciu mi robili HSIL cyto 3. po konizacii I CIN a cyto 2, som sledovana 2x do roka na onkologii, lebo aj tam mi konizaciu. su to uz 4 roky. Fakt si - IMUNE kupte, stoji to zato aspon vyskusat. Baby drzte sa nebojte sa, lekari to maju pod kontolou ked ste pravidelne sledovane.

janulkama
19. mar 2014

Ahojte,takže pred rokom a pol mi vyšli z cyto výsedky 3b-hsil...bez konizácie a všetkého možného dnes výsledky cyto-2 😵 😵 😵

janulkama
19. mar 2014

@caca007 ahoj,až teraz som si všimla,čo si mi písala-mne sa to neviem ako samé upravilo 🙂

caca007
19. mar 2014

Ano,je to vraj možné,že sa to upravi samé,určite máš dobrú imunitu.Ja sa musim udržiavať Imunom.

nikoletah
17. apr 2014

No aj ja mam na papieroch ze ASCUS 2-3... To som uz mala aj v okt. ked sme zistili ze som tehotna, a teraz som v 8. mesiaci, vraj po porode zase musim ist na vysetrenia, ze vraj to musia sledovat ... ☹ ja som si myslela naivne ze ved mám len 23 rokov vsetko musi byt v poriadku...

caca007
20. apr 2014

nikoletah - neboj, nebuď smutná,teraz sa len pekne teš na bábätko, to je dobre že ťa sledujú,lekár vie čo robí a po pôrode uvidíš, nebudeš mať čas myslieť na "nejaký" ASCUS....... 😉 len na to nemysli...negugli....nič nehľadaj a ešte aj po pôrode sa to môže zlepšiť.Drž sa a keď to na teba náhodou príde napíš na túto stránku, prečítame poradíme.

alexandra4
6. máj 2014

Pekne rano prajem. Mam taky isty problem ako vela z vas a chcela by som uz od niekoho vediet realny postoj, lebo kazdy koho som sa osobne pytala mi povedali diametralne odlisne odpovede... ide o to ze ma volal dr. na opakovane stery comu som nechapala a zlakla som sa. vcera som tam bola a vysvetlil mi, ze vysledky su vraj 1,2,3a,3b,4 mne vyslo 3a. povedal ze to nie je dobre ale ani najhorsie. bojim sa. chcem vediet co mam cakat, co predpokladat. alebo co vlastne. je to uz vazne???mozem to nejak ovplyvnit?

anger
4. júl 2014

Ahojte, práve som si volala lekárke na výsledky cytológie, opäť mi oznámila stupeň medzi 2 a 3. Nemám za sebou žiadny pôrod a dokonca mám už nejaký čas pohlavnú zdržanlivosť, keďže nemám priateľa ani muža, a len tak s hocikým sa mi sexovať nechce. Pri tomto mojom stave mám horšie výsledky ako keď som pohlavne žila, čo ma tiež zaráža. Som kontrolovaná na 6 mesačnej báze, daný stupeň/stupne nehovoria o rakovine ale o abnormálnych baktériách. Aj znížená imunita, alebo v mojom prípade prejavená alergia na peľ ovplyvní imunitu a môže sa to preniesť aj tam dole. Lieky neberiem žiadne. Uvidím čo bude o pol roka ...

dievcatka81
11. júl 2014

@fatima Ja mám ten istý problém ako vy až nato, že ešte stále niesu výsledky z cytologie..... len čakám a trpnem, že aké budú výsledky:-/. Už tri roky mám defekt na krčku a výtoky neustále, minulý rok som bola na preventívke na gynde tak som sa zľakla, lebo mi povedal, že toho roku ako prídem na preventívku a sa to nezlepší tak ma pošle na plastyku.... Bojím sa toho ☹
Robil mi aj odber na hormóny, lebo menzes mám tri týždne v omeškaní a keď dostanem tak ho mám iba jeden den....

scorpionflower1
18. aug 2014

@janulkama : asi ti pisem dost neskoro, ale mne robili konizaciu pri PAP 3a LSIL, vysledok histologie som mala CIN I (patologicke zmeny len vo vrchnej casti epitelu krcka maternice, kanalik krcka maternice bez nalezu patologickych zmien) ja som mala pred rokom v septembri vysledok PAP 2-3a ASCUS, o pol roka 3a LSIL (medzitym som brala aj antibiotika, antimykotika, Indonal, Zeleny jacmen, Imunoglukan - nic mi nepomohlo) kedze nemam deti, moj onkogynekolog nechcel uz cakat, aby sa to nerozsirilo, tak ma poslal na konziaciu, vraj keby som nesla, urcite by sa to zhorsilo (ja som mala dlhsie uz ektropium - "ranku" na krcku maternice a tam sa mi virus usadil a zacal mi robit zle) dneska budem volat na vysledky prveho cytologickeho steru po konizacii (uz som sa dala aj ockovat - mam dve vakciny zatial vpichnute, este cez zimu tretia) sex s priatelom som nemala az dokedy mi nepichli aspon tu druhu vakcinu, tak dufam, ze vsetko to trapenie (stery, vysledky, vysetrenia, operacia, ockovanie, sexualna abstinencia a hlavne strach) uz skoncia, trva to uz rok a ja som z toho na nervy, stale mat takyto stres, je to strasne psychicky narocne...

janulkama
18. aug 2014

@scorpionflower1 ahoj,no ja idem na kontrolu po pol roku,dúfam,že bude všetko v poriadku,lebo nerobili mi naposledy biopsiu,ale len ster a ten bol ok.Tak snáď vedia čo robia.Ako ti dopadli výsledky?Dúfa,že je všetko v poriadku 🙂

scorpionflower1
22. aug 2014

@janulkama : vysledky este stale nemam, moj doktor ma totizto dva tyzdne dovolenky (uz druhykrat za dva mesiace :-/) ale naozaj verim, ze to bude vpohode, mala som velmi dobru histologiu, dokonca lepsiu ako ty si mala pred tym rokom, co spominas hore vyssie (cyto som mala LSIL a histo CIN I) onkogynekolok povedal, ze by som s tym uz nemala mat problemy, tak dufam, ze ma pravdu. Ale furt mam problem, a to psychicky - so sexom. Mam uz dva roky jedneho partnera, s ktorym zijem, som s nim velmi stastna, ale po tomto vsetkom (tahalo sa to vyse roka - cytologie, vysledky, lieky a nakoniec konizacia) som vystrasena ako male stena a nas sexualny zivot ide dost dolu kopcom (pol roka sme nesexovali, teraz sme zacali a ja si to vôbec neviem uzit, lebo stale myslim len na to posrane HPV) bojim sa, ze sa to vrati. Ako ty toto prekonavas? U vas je vsetko vpohode? Uz mam aj v sebe dve vakciny Silgardu (do tej druhej som ani nechcela mat sex, nech ma to ako-tak ochrani)

muskamala
4. nov 2014

Ahojte, pridám svoju skúsenosť. Mne zistili 3-ku ešte pár rokov dozadu, a ešte k tomu aj HPV vírus a ranku na krčku. Lekár mi prízvukoval, že si musím dávať veľký pozor na zápaly lebo tie to zhoršujú. No bola som ľahkomyselná, mladá baba, bolo to pre mňa len nejaké číslo. Zo začiatku som aj chodila pravidelne na vyšetrenia, no stále som mala problém so zápalmi. Branie probiotík som brala na ľahkú váhu. Potom keď som nemala problém tak som k dr. ani nešla, pričom som mala ísť najneskôr po pol roku. Samozrejme keď som potom prišla k lekárovi pomaly po 2 rokoch a ešte k tomu so zápalom tak mi tak strááášne vynadal, že fakt som si vtedy vstúpila do svedomia. Odvtedy poctivo beriem probiotiká, aj orálne aj vaginálne. Pijem alchemilku, rebríček. Nepoužívam žiadne lubrikanty. Teraz pár dní dozadu som bola na vyšetrení a dr.povedal že ranka sa hojí a že to vyzerá celkom dobre, že snáď sa dostaneme z 3 na 2. Takže čakám na výsledky, dúfam že budú dobré a som rada že som si mojou nezodpovednosťou nespôsobila niečo horšie.

katkaklac
11. dec 2014

ahojte ,pridavam sa aj ja k tejto teme.Ja mam vysledok cytologie vraj 2. Pytam sa,ze ako je to vazne. A on,ze vy mate 2 a yacal nmi popisovat vsetky stadia dalsie hodnoty a stadia....neviem ci ma chcel postrasit alebo preco to vsetko vravel ....akurat som zachytila,ze posledne je karcinom. Akoze panika plac a prebdena noc😒||. Mam otazku,stalo sa vam niektorej .ze z 2 sa to aj zhorsilo???? Je ta 2 velmi zla???