Vysoká dioptria

5. jún 2023

Ahoj. Mam naozaj vysokú dioptrie -8.. bojím sa ze sa to bude zhoršovať mam 25 rokov... od 10 rokov nosím okuliare.. začínala som na -1,75 .... je to naozaj naz taka veľká dioptria vzdy ked to poviem každýna mna ze cozee??? :(

prosimopomoc
5. jún 2023

Chod na laserovu operaciu. Mne sa to sice zhorsilo naspat a to ma operovali na kazde oko uz 2x ale lepsie - 1 ako - 5

taktotedanie
5. jún 2023

Su to vyssie dioptrie,ci sa to zastavi tazko odpovedat ale zase presbyopia nastupi az neskor
Vysoke dioptrie napr -10Dsph a viac, mala som jednu pani, ktora mi citala riadky s -15Dsph
Pri laserovej operacii sa vam nejaka dioptria vrati treba s tym ratat

prosimopomoc
5. jún 2023

@taktotedanie ano, mne sa vratila a to velmi rychlo, potom ma reoperovali znova na lave a potom znova na prave. Zase som zrela na 3.operaciu ale uz asi nejdem do toho. Hlavne, ze tvrdili, ze v 99perc sa dioptria nevrati. Asi marketing...

taktotedanie
5. jún 2023

@prosimopomoc bohuzial tak to je
Do tych -5 Dsph este este ale nad 5 je uz vysoke riziko vratenia dioptrii a reoperacie niesu riesenie 🤷🏻‍♀️
Ano marketing, kliniky nemaju vacsinou znluvy s poistovnami, z niecoho musia zit, platit ludi a priestory, zariadenie

prosimopomoc
5. jún 2023

@taktotedanie a ako to zastavit? Da sa rast tkaniva spomalit?

taktotedanie
6. jún 2023

@prosimopomoc nie len chodit pravidelne na ocne kontroly
Ale uz pochybujem, ze sa v tqkom veku dioptrie budu dvihat nejako extra vela

liloastitch
6. jún 2023

Tiež mám rovnakú dioptriiu, ale len na jednom oku. Na druhom mám o dosť menšiu, kvôli tomu mi nevedia ani okuliare,cez ktoré by som poriadne videla urobiť, tak chodím slepá ako krt. Ja už ani neviem čo to znamená niečo poriadne vidieť 🙈.. šetrím na operáciu , aspoň toho jedného oka

prosimopomoc
6. jún 2023

@taktotedanie mam 30 rokov, este som vo vyvoji 😁😁

harrisson
6. jún 2023

Treba trénovať oči cvikmi a veľa pozerať do diaľky, relaxovať v úplnej tme + vyhýbať sa chodeniu von podvečer a v šere.
Hlavne si nedávať predpisovať už silnejšie okuliare, lebo oko sa po čase znova prispôsobí a bude to ešte horšie.

sheila121
6. jún 2023

Mám 10-tky a som tu🙂

autor
6. jún 2023

@sheila121 a ak sa smiem spýtať od kolkych rokov mate taku dioptriu?nad operaciou neubazujete?

terezka1947
6. jún 2023

@harrisson no tu by som poprosila o názor
@taktotedanie
Či naozaj oko sa kazí správnou dioptriou alebo je pre človeka výhodnejšie chodiť "slepý".

taktotedanie
6. jún 2023

@harrisson nemate v nicom pravdu
@terezka1947 nie nekazi, pan asi nevie co to je chodit s okuliarmi, ktore su “slabe”, co to s clovekom dokaze urobit a zneprijemnit zivot

terezka1947
6. jún 2023

@taktotedanie, viem,že tento pán píše hlúposť...preto som si vás dovolila oznaciť ako očnú lekarku,ze ľudia už veria hoaxom,píšu niekedy doslova hlúposti....a treba šíriť odborné rady,lebo si poniektorí dokážu zničiť zdravie tým,že na fórach čítajú bludy a čo je ešte horšie,veria im.

monika185243
6. jún 2023

@taktotedanie chcem sa vás spýtať ako odborníčky. Už dlhé roky mám na pravom oku tupozrakosť, nedávno som bola u doktora kvôli predpísaniu okuliarov a dioptrie sa my zlepšili o 0,5 čísla, pritom som dlhší čas bola bez šošoviek. Neviem si to nejak vysvetliť, doktora som sa na to nepýtala, lebo som sa ponáhľala...

sheila121
6. jún 2023

Od 30. V mojom prípade sa žiaľ operovať nedá.

taktotedanie
6. jún 2023

@terezka1947 mna este dokaze prekvapit napr aj ked dojdu a pytaju sa na ajurvedske dierkovane okuliare- totalna blbost, lepsie mozu vidiet skrz len toho , ze dojde k mioze kvoli dierkam, oko sa ponamaha a snazi sa zaostrovat ale ak by to v niecom pomahalo predsa to predpisuju lekari a v optikach mame len tieto okuliare 🤦🏻‍♀️ proste bludy to by clovek musel
Nosit nonstop a to si nechcem predstavit ten diskomfort pre cloveka a oci a nepomohlo by to nicomu

taktotedanie
6. jún 2023

@monika185243 vek? Moze sa menit uz struktura sosovky ale v podstate je to minimalna hodnota cize oko ako take sa vam nezlepsilo a bohuzial uz ani nezlepsi kedze pri tupozrakom oku nie je problem v oku ako takom ale v mozgu kedze sa v detstve nespravne prepojili informacie medzi okom a mozgom

monika185243
6. jún 2023

@taktotedanie ďakujem za objasnenie 😀

autor
6. jún 2023

@taktotedanie
@monika185243
@sheila121
Tak bola som akurát ma vyšetrení práve oko -6,5 a ľavé 7,5... nosím 8 rokov šošovky oči sú není podráždene všetko v norme. Sietnica tiež.. a odporučila mi pani doktorka ak uvažujem nad laserovou operáciou Zlín Gemini

taktotedanie
6. jún 2023

Laserove centrum zhodnoti ci ste vhodny kandidat
Alebo nie k centru sa vyjadrit neviem nepoznam

bylinka25
6. jún 2023

Ja nosím 15+ a žijem. Tí, čo ma poznajú, tak vedia, že bez nich sa už nezaobídem a operácia neprichádza do úvahy, keďže mám viacero vážnych očných diagnóz.

autor
6. jún 2023

@taktotedanie ďakujem a myslite ze je možné ísť -7,5 a -6,5 na 0?

taktotedanie
6. jún 2023

Je mozne ale nad -5 je vacsia sanca ze sa nejaka ta dioptria vrati

skumaniclukas
27. máj 2024

mám v pravom oku 25ku a som v pohode