Vysoký krvný tlak + životospráva

7. feb 2024

Ak ma clovek dlhodobo vysoky krvny tlak, kde mu ten vrchny stupa na 225, fajci krabicku denne, vek 55, a ma nadvahu asi 50 kil a malo pohybu.. je to na infarkt/porazku?

majamat
7. feb 2024

urcite ano.
ved to su znname faktory,a le to zas neznamena, ze kazdy akyto clovek infarkt dostane.

bublinka1426
7. feb 2024

pri takom vysokom pretsta fajcit uplne.

luccija
7. feb 2024

Vieš čo to robí s cievami, srdcom?tento človek velmi hazarduje to sa tak neznáša?

veselo_neveselo
7. feb 2024

Samozrejme. Ako sa mozes vobec pytat?
Cievy nie su nesmrtelne, skor ci neskor niektora pri takom tlaku prdne a nestastie je na svete.
Su na to aj kalkulacky, co spocitaju pravdepodobnost srdcovocievnej prihody, napr tu (budes potrebovat vediet tlak a cholesterol)

https://www.ikem.cz/cs/komplement/pracoviste-la...

taktotedanie
8. feb 2024

To je v dohladnej dobe na pohreb

autor
8. feb 2024

Ide o mojho otca. Jeho zivotosprava aj celkovo nejaka dlstarostlivost o zdravie je totalne nulova. Dostal len nejake lieky na znizenie tlaku a mysli si, ze to uplne staci...

Ale 225 je podla mna ze mega mega vela. Ze ked lieky nepomozu tak ze si pojde polezat na interne niekam. Ale aby proste zacal so sebiu neco robit, tak to ani bohovi

majamat
8. feb 2024

nic nenarobis, pokial sa on sam nerozhodne s tym nieco robit. mnohi ludia sa stale len spoliehaju na to, ze s ich stavom urobi nieco niekto iny - teda lekar.
no casto si svoj stav dokazeme zlepsit aj sami.