Vysoký krvný tlak v 31. týždni

zuzickaaak
20. jan 2013

Ahojte. Mate skusenosti s vysokym krvnym tlakom? Ako sa vam to prejavuje, ako vas liecia? Vie sa co sposobuje,ze sa v tehot. stane vysoky krvny tlak, da sa tomu predist? Dakujem za rady.

zuzana2000
20. jan 2013

No ak máš vysoký krvný tlak....tak môžeš brať magnezium, odpočívať...no ak pri vyskokom tlaku aj opúchaš....nohy, ruky , tvár...tak by mohlo ísť o gestozu....tam je už riziko aj pre matku aj pre dieťa...hrozí bielkovina v moči. Ja som mala v obidvoch tehu zvýšený tlak.....pri dcére mi nepracovali dobre ladviny....opúchala som, radšej tehu ukončili.

genialna
20. jan 2013

Ahoj.. Ja som mala v prvom tehu vysoky tlak.. Prislo to z nicoho nic asi v 30tt. Neprejavovalo sa to absolutne nijak.. Citila som sa dobre, len tlakomer u Dr. stale ukazoval vysoke cisla.. 😀 Zo zaciatku to Dr. nechaval tak, nakazal mi doma si castejsie merat a pozorovat a ak by mi tlak stupol na 150/100, okamzite ist na pohotovost.. 😒 Nejedla som slane, Mg som jedla pomaly od rana do vecera a nepomohlo absolutne nic.. Teda ano.. porod.. 😀 Cim sa blizil porod, tym sa to zhorsovalo, tlak som casto mavala vysoky a to som doma sedela s vylozenymi nohami. Nezistilo sa co to sposobuje.. Jednoducho u niektorych tehuliek to tak je.. Asi v 36tt mi diagnostikovali preeklampsiu. Objavili sa aj bielkoviny v moci a aj kyselina mocova v krvi dosahovala vysoke hodnoty + opuchali mi dost nohy. Nasadili mi tabletky na znizenie tlaku a kazdy druhy den som chodila na kontrolu. Hospitalizovali by ma urcite.. Len boli 2 dni pred stedrym dnom a ja som ho prosila nech to nerobi, ze dam na seba (nas) pozor.. Nastastie sa nic zle nestalo.. 2. januara sa dcerka vypytala na svet.. Cely porod prebehol bez najmensich komplikacii, absolutne som pri porode s tlakom problem nemala.. 😉

liz_lemon
20. jan 2013

@zuzickaaak ja som tiez mala problem s tlakom, brala som dopegyt, ale tlak som mala skor vysoky len u dr., doma som ho taky nemavala, ale casom som sa dostala do takeho stresu z tlaku, ze som ho mala vysoky uz len pri pomysleni na tlakomer, darmo som si hovorila ze o nic nejde, nepomohlo, tlak som mala vysoky aj po porode, aj mi kazali stale brat dopegyt a merat si tlak, ale vykaslala som sa na to

jania023
21. jan 2013

@zuzickaaak Ahoj ak mas vysoky tlak tak to podla mna neostane iba pritom..podla mna je to predzvest preklamsii.ak to vypukne tak sa uistia ze babo ma nad 2kg a je schopne dychat samo takze je zdrave a zivota schopne a ta odrodia..Ak by to bolo skor ako v 34tt tak ti pichnu 3 injekcie na dozertie plucok a je to ok..mne diagnostikovali preklampsiu cca 32tt a potiahla som este 3 tyzdne ale uz v nemocnici..inak sa odporuca ukoncit tehotenstvo do 24-48hod po zisteni choroby..Inak preklampsia je vlastne alergia na placentu..staci ju vybrat a choroba ustupy sama bez liecby.mne davali vysoke davky magnezia a este nejake lieky len uz neviem ake ale nic nepomohlo

zuzickaaak
autor
21. jan 2013

Mne ho zistili v 22tt 1x a teraz som v nemocnici 2x. Ked som sem prisla mala som 160/100 hned infuzka a dopegyt 3x1..uz sa mi upravil a mam 120/80 skoro stale.. neopucham a bielkoviny su ok. Zvedava som, aky to moze mat priebeh. Chcela by som vydrzat a neporodit skor ako 34tt aspon..

katkadankova
11. mar 2013

@zuzickaaak ahoj ako si dopadla ja som v 20 tyzdni a mala som dnes na poradni 145/83 tlak idem na interne a bojim sa:(

zuzickaaak
autor
11. mar 2013

@katkadankova Ahoj 🙂 pomohol mi dopegyt a tlak znizil. V kombinacii s magneziom tiez znizi vysoky tlak.. na internom mi povedali, ze mam malo bielkovin. Zacala som jest viac cerveneho masa a ryb. Tlak zostal idealny 120/80 do 36tt. Od 36tt, kedy som vysadila magnezko, tlak vyliezol na hranicny 130/90 a tam sa dtzi. Teraz som v 38tt a vsetko je oki. Nepreslo to do preeklampsie a mala pekne pribera.. Rodit musim s epidiralom, ci chcem alebo nie. Pri indikovanom vysokom tlaku epi musi vraj byt, aby tlak pri porode rapidne nevyletel..drzim ti palce, neboj daju ti lieky a bude to fajn. 🙂

sendy182
11. mar 2013

@zuzickaaak ahoj kámoška ktorá bola som mnou v pôrodnici mala nesolenú stravu 😖 a kvoli vysokému tlaku bola preto aj hospitalizovaná asi v 36týž.tehu............no vydržala sem tam si trolinka tajne osolila lebo sa to nedalo vôbec jesť.......menej pila a večer už vôbec.....

zuzickaaak
autor
11. mar 2013

@sendy182 mne kazali vela pit, aby oblicky nezadrziavali bielkoviny..

sendy182
11. mar 2013

@zuzickaaak 🙂 držím palce

katkadankova
11. mar 2013

@zuzickaaak no zuzi tak dufam ze to nebude strasne vies pri prvej dcere mi placenta uz nefungovala a mala mi nerastla....musela som rodit... ale v 36 tyzdni mi odiekla plodova voda takze islo to sami.... lezala som na porodnej sale a povedal dr ze ak neporodim tak idem na cisarsky ze ma tak nemozu nechat....ked mi to povedal tak mi klesol tlak ze az...a rodila som pri normalnom aj mala prietoky...mala dobre...mala sa narodila 2400 a 45 cm

zuzickaaak
autor
12. mar 2013

@sendy182 dakujem 🙂

zuzickaaak
autor
12. mar 2013

@katkadankova fuu, tak aspon ze ste to dobojovali do toho 36tt. Neboj, vsetko bude oki. Lekarka vravela, ze komplikacia s tlakom sa na 90% vyskytne aj v druhom tehotenstve, ale pomocou liekov sa to da pekne zvladnut, len to treba zachytit od zaciatku..

katkadankova
12. mar 2013

@zuzickaaak ahoj dnes som bola na internom...v pondelok mam ist po holter ten strojček na meranie tlaku.... dnes som mala tlak originalny pri internistke🙂 tak som rada uvidime 🙂 jak to pôjde dalej🙂

zuzickaaak
autor
13. mar 2013

Ahoj🙂 no super, som rada 🙂 ja si musim merat tlak 5x denne a zapisovat..

ajka30
28. mar 2013

Ahojte, ja som dnes zistila, ze mi nejak vyskocil krvny tlak, tocila sa mi hlava, bolo mi aj nevolno, myslela som, ze mam nizky tlak a bum! tlakomer cely den ukazuje 130-140/ 70-80. Myslite ze je to vela? Tlak som si ale vzdy merala po nejakej cinnosti, nikdy som nebola v klude... Ako vam kazali merat si tlak doma?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre