Vysoký tlak

14. dec 2022

Liecim sa na vysoky tlak a kazdy den beriem poctivo tabletky, avsak dnes som mala na obed tlak 170/100 aj napriek tomu ze som tabletky brala rano, pred polhodinou som mala 160/100 stale vysoky, mam aj tensiomin ktory si mozem dat ked mam vysoky tlak ale cakam ci sa upravi ci nie.Inak mam tlak s tymi tabletkami okolo 130/80.Nerobila som nic take tak nechapem ako mozem mat taky tlak.Je pravda ze v poslednom case som ss velmi ani nehybala myslim nejaku prechadzku alebo dlhsi pohyb vonku.

3009
14. dec 2022

To je úplne normálne, že kto sa lieči na vysoký tlak tak mu občas tlak vyskočí ako aj tebe. Treba si hneď dať tensiomin ak je tlak nad 160 resp. spodný nad 100 a nečakať.

janinah
14. dec 2022

Merať aspoň 3x denne a zapisovať,potom ukázať dr. a pripadne zmeniť liečbu. Na 170/100 určite tensiomin treba zobrať.

autor
14. dec 2022

Teraz som mala 140/85 cize zatial nedavam tensiomin kedze vraj sa ma davat nad 150/100 ale niesom si ista

stanulienkat
14. dec 2022

Ano, zhruba vtedy sa dava Tensiomin. Ak vela solus, vyprazas-zredukovat. Pit vela vody, nestresovat. Ak si obezna-schudnut.

autor
14. dec 2022

@stanulienkat praveze sa snazim nesolit kedze viem ze sol zvysuje tlak, vody tiez pijem 2 litre, obezna niesom ale miernu nadvahu mam, ono je to urcite aj tym ze poaledne dni som nemala vobec pohyb, lebo inokedy ked mam pohyb mam dobry tlak, a navyse mam tetaniu a dnes dom sa ani nevyspala tak zato moze byt ze bol vacsi tlak

anickabasnicka
14. dec 2022

tlak se ti muze zvysit i vlivem stresu,pokud jsi se dobre nevyspala,tak jsi urcite unavena a i to ti muze zvysit tlak.

janula2511
14. dec 2022

A neni ti zle pri takom tlaku?

autor
14. dec 2022

@janula2511 akokedy, dnes ked som merala som sa citila celkom ok aj som si hovorila ze asi bude dobry a nakoniec prekvapil, inokedy sa citim zle a mam tlak mierne zvyseny, skor psychika robi svoje, tlak vacsinou necitit, iba ked je nizky ze sa hlava mota napriklad.