Vysoký tlak a hypertrófia ľavej komory

bobulka34
17. jan 2014

Roky trpim na vysoky tlak, skusala som kadeco, ale nejak uz ten tlak mal take hodnoty, ze mi lekarka predpisala lieky Trenaxum, mam hypertrofiu lavej komory. Mate niekto s tym problem?? Mam vysoku geneticku zataz . Da sa to vsetko nejak porazit bez liekov

vefi89
17. jan 2014

@bobulka34 odporúčam variť si čaj z hlochu. mne síce tlak skáče, ale akonáhle mi začína byť divne, tak varím do 7-decáku a celý deň chlipkám. Poradil mi to sused- starší pán, a veru ten lieky vysadil a ide len s tým čajom 😉

vefi89
17. jan 2014

@bobulka34 kopírujem: Hloh obecný

Jedná se o účinnou kardiotonickou bylinu. Hloh má významné pozitivní účinky na srdce. Měli by jej užívat jak mladí, tak staří lidé, ale i lidé s lehčím srdečním onemocněním, kteří ještě nemají silné léky.

Hloh ovlivňuje také krevní tlak, který snižuje

Dále má anabolické, protikřečové, sedativní a zklidňující účinky. Pomáhá při nespavosti, dlouhodobém nervovém vypětí, stresu, zmírňuje projevy spojené s menopauzou a menstruací, je jak samotnou prevencí infarktu, tak následnou rekonvalescencí.

Pokud chceme využít léčivých účinků hlohu

měli bychom jej užívat dlouhodobě a pravidelně. Čaj, připravený z hlohu, je sice hořký, avšak můžeme si jej osladit medem. Také lze kombinovat hloh s jinými bylinami, což vylepší danou chuť. Vždy je potřeba pamatovat na to, že při onemocnění srdce se musíte nejprve o užívání přípravků z hlohu poradit s lékařem. Hloh se rovněž nesmí užívat při těhotenství a kojení.

belasy_motylik
17. jan 2014

@bobulka34 tiež určite odporúčam Hloch, je to neoceniteľný a naj naj naj liek pre srdce. Ale po 3 týždňovom užívaní 1 týždeň pauza, nemá vedľajšie účinky žiadne ale aby si organizmus "nezvykol 🙂", inak sa môže užívať aj dlhodobo, inak stačí na začiatok 2 dcl na lačno ráno, príp. ráno a večer, papať až najskôr pol hodinu potom. A ak môžeš, tak aspoň 3x týždenne cesnak aspoň 2-3 strúčiky /nevarený/, napr. do pomazánok, polievky, na cestoviny a pod. Môžeš pridať aj dostatočné dávky Magnézia, natieranie oblasti srdiečka Alpou, hlavne pri akútnom zvýšení tlaku a popracovať na psychike - snažiť sa byť v "neutrále" 🙂 a uvolnená, srdiečku nerobia dobre výrazné vzruchy ani pozitívne, ani negatívne 😉

ushuaia
17. jan 2014

@bobulka34 spominany caj mozno pomoze, aj cesnak na znizenie krvneho tlaku; avsak v kombinacii s hypretrofiou lavej srdcovej komory neviem...svalovina srdcoveho svalu je zhrubnuta a velka oproti normalu, cize srdce nieje schopne pumpovat dostatocny objem okyslicenej krvi do organizmu...,,po lopate,, povedane...mala by si byt sledovana kardiologom a uzivat lieky...

mammaroma
17. jan 2014

@bobulka34
Presne tak, ako napísala @ushuaia, niet k tomu čo dodať, ak už je zmena na srdiečku, nespoliehala by som sa iba na prírodu...

belasy_motylik
17. jan 2014

@ushuaia
@mammaroma
@bobulka34 pozor, ja netvrdím, že to čo som písala zaberá na zmeny na srdiečku, len to ovplyvňuje výšku tlaku krvi, ktorý môže srdce poškodzovať viac a ďalej. Lieky treba jednoznačne, ak je to potrebné.

aelinka
17. jan 2014

ja mám veľmi dobré skúsenosti s bylinkami ako rozmarín, sezam, svetlica..., ktoré sú obsiahnuté v kvalitných, prírodných produktoch..pre viac informácií - http://www.okg-fit.cz/zdravieapriroda

belasy_motylik
18. jan 2014

@aelinka rozmarín dvíha krvný tlak, to je dokázané.

latvia
18. jan 2014

@bobulka34 . radsej nez expetimentovat s bylinkami by som volila zmenu zivotospravy - nesolit, ziadne tukove jedla, vela zeleniny, pohybu, menej sa stresovat. a ak sa uz das na nejake byloinky, konzultuj to s kardiologom, ono navonok neskodna bylinka vie aj zabit, pokial ju uzivas nespravne. staci dat priklad klasickeho gingka, ktore ludia vo velkom pojedaju a staci ho nevysadit pred operaciou a hrozi vykrvacanie.... takze len tolko.
http://www.ntic.sk/doc/august.pdf

Hloh obyčajný– nevhodnou kombi-náciou s inými liečivami spôsobí únavu,nauzeu a nadmerné potenie. Interakcie sú
pri súčasnom požití alkoholu, antialergík,sedatív, trakvilizérov, nitrátov, antihypertenzív a kardioglykozidov

vhodne je prekonzultovat liecbu s kardiologom, podla tvojich pridruzenych ochoreni. na hypertrofiu lavej komory zaberaju napriklad antagonisty angiotenzin-reninoveho systemu ako su sartany.
http://www.cardiology.sk/casopis/s102/04/frame.htm

ale komplexnu liecby ma stanovit kardiolog spolu s kompletnym kardiologickym vysetrenim.

lagunka0000
23. aug 2021

@vefi89 krásny dnicek, viem že toto je staršia diskusia ale skúsim. Liečim sa na tlak, po všetkých možných vyšetreniach mi takmer nič nezistili, len že mám zvýšené hodnoty hormón aldosteron. Chcem sa spýtať na ten čaj z hlohu, či vám pomáha a ako ste teraz na tom s tlakom? Ďakujem