Zabudnutá placenta

lucka227
7. júl 2012

Ahojte maminy,snazim sa najst nieco o placente ale zatial sa mi moc nedari. Par dni dozadu zomrela moja znama koli tomu, ze jej zabudli placentu res. asi kus placenty v maternici. 9 mesiacov po porode!! Myslite ze sa take nieco moze stat?Po takej dobe? Som z toho dost vykolajena lebo mavam bolesti sem tam a menzes som mala asi raz,lenze pri niecom takom samozrejme clovek zacne rozmyslat nad vselicim. Stalo sa nieco taketo niekomu vo vasom okoli?Inak mne vyberal dr. placentu rukou 🙄 🙄

lucka227
autor
17. júl 2012

@nibiru jasne ze ludia co nevedia si domyslia,tak to bolo vzdy 😒 ale s tym menzesom veru ja som mala len dva krat a to prvy ze som ani nevedela a druhy ze som sla vykrvacat strasne silny a dlhy...tak vidis a okolo sona som ani nesla

melkina
13. aug 2012

ahojte,mám otázočku či ste sa stretli s takýmto dačom: mám kamošku,čo pred 8 dňami porodila. Mala prirodzený pôrod,bez nastrihu,všetko bolo ok. Cez víkend som s nou písala a že leží s teplotami,silnými bolesťami v ľavom podbrušku,ani chodiť nevie poriadne a je úplne slabá.Má 3 dieťatko.Bola 2x v nemocnici na sono a že tam nič nevidno a vraj je to po 3.dieťatku normálne .... 😠 Absolútne sa mi to normálne teda nezdá.že ma si dávať od bolesti analgetiká. Počuli ste už,že mal niekto dačo také a bolo to OK?! 😠 Rodila v Galante.....

natyadko
23. aug 2012

lucka27

Mojej sestre sa to stalo. Nastastie anjeli strazny nad nou bdeli. Dohvi ci by jej nwto aj dosli keby jej nebol praskol slepak. Mala otravu krvy a bola natom velmi zle. 3 tydne na infuzke a hadicky z brucha. Urcite necakaj a radsrj zajdi na gyndu po hube ti za opytanie nik neda ubezpecis sa aj ty ze si ok. Drzim palce ;)

daniela40
27. aug 2012

Tak aj mne sa nieco podobne stalo...sice pred 23r. zabudli na placentu,pretoze isiel dalsi pôrod a ako prvorodicku-bola som mimo ma dali na izbu a ja som celu noc az do rana krvacala s bolestami trpela.Rano v sobotu to zacali riesit ked mi museli podat 2l krvi,co som skoro uz umierala lebo aj tlak bol60/40 no otras! Ked som potom videla tu ml.doktorku nanovo pri mojom druhom porode tak som skoro skolabovala🙂 ale nastastie vsetko dopadlo OK.

slady
19. apr 2013

baby, niekomu robia aj kyret aj kontrolne sono pred odchodom z porodnice a aj tak sa tam po sestonedeli najde daco co tam nepatri, tak to mi vysvetlite ako to mohli nevidiet...

sissi86
18. okt 2017

@lucka227
Išla som googlit,že čo to pre mňa znamená mať kúsok placenty po pôrode 10,5 roka... dnes som zmenila gynekológa pozeral má dôkladne a ukázal mi že v maternici mám zrejme zvyšok placenty....či mám problémy,vravím že nie....tak je zbytočne ísť na vyskrab....zrejme je dnes všetko možné 🙂))

331kikus
18. okt 2017

podla mna sono pri odchode z porodnice je prd platne...mne ho robili a nic nenasli ...den pred skoncenim sestonedelia, som po kojeni tak krvacala ze som ledva dosla do kupelne...na druhy den znova...moj dr hned na sone zbadal kus placenty ze nechape ako si taky kus nevsimli, hned povedal ze nech nejem ze idem na operaciu, ze velka strata krvi....dosla som do nemocnice...a dr ze tak dojdite za tyzden na cistenie...ten tyzden som mala normalne panicky strach z kojenia...nikdy viac

natalia357
17. apr 2021

Ešte stále je to aktuálne? Prispela by som s mojim problémom zo zabudnutou placentou a plodovymi obalmi po cisarskom reze.

lusiisul
5. jan 2023

@sissi86 ahoj, mozem sa opytat ako to u Teba dopadlo so zvyskom placenty po tak dlhom case? Dakujem