Placenta po pôrode

salome123
3. dec 2012

dievcata, pred tyzdnom som druhy krat rodila... ale stale sa neviem zbavit zleho pocitu, totizto ked som porodila placentu tak som si vsimla, ze z vrchu bola otvorena a jej obsah padal gynekologovi po rukach, navyse bola plna len z 2/3 preto sa bojim ci cast z nej neostala vo mne. nemam ziadne bolesti, ani horucky, ale stale na to myslim, pri prvom porode bola ta placenta cellistva...
co si vy o tom myslite?

xlucia
3. dec 2012

@salome123 myslim ze si sa na to mala opytat pri odchode z porodnice. a inak teda aspon u nas sa pred odchodom povinne kontroluje sonom maternica, ci je cista. tebe to nerobili? ak nie, chod kam si rodila, nech ti to skontroluju

leam
3. dec 2012

@salome123 Ahoj, tak mne po prvom pôrode nechali kus placenty vnútri a na 10 deň po pôrode som začala veľmi silno krvácať až mi nakoniec museli spraviť kyretáž. 😠 Do dnešného dňa nechápem prečo neurobia mamine sono pri odchode z pôrodnice. Toť moja skúsenosť ☹ Ak budeš mať nejaké problémy tak skoč k doktorovi🙂

althejka
3. dec 2012

Mne sono po porode robili a nasli krvne zrazeniny,. nasledovala kyretaz. a teraz, na kontrolnom sone po piatich tyzdnoch objavili na sone este kusok placenty, zasa kyretaz. bolo to velke 2x2 cm a nieco tam aj tak ostalo.cakam na doriesenie a vysledok hystologie.

alyze
3. dec 2012

Ahojte, ja som rodila pred tyzdnom, no veru kontrolne sono nerobili ani jednej ☹ byt tebou, tak by som skocila na sono, ak mas pochybnosti

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daol
4. dec 2012

ahojte ja som mala prirastenu placentu tak ju po pôrode zo mňa vytrhal po 3dňoch som bola na sono zostali tam zvyšky pichli mi do zadku injekciu vraj sa to vyluči samo a poslali domov keby niečo tak mam hneď letieť do nemocnice po mesiaci som bola na kontrolu už to bolo čiste

salome123
autor
4. dec 2012

@althejka to sono sa robi vaginalne alebo cez brucho?

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
althejka
4. dec 2012

@salome123 sono spodom,cez brucho nic nebolo vidno 😒

@anetkaadamko tazko povedat, lebo po kyrete som iba spinila a teraz zas krvacam,ako keby menzes bol.je to uz hore dole a nevie nikto

stonoska
14. dec 2012

Ja som pri prvom pororode krvacala mala som prirastenu placentu a kusok mi tam zostal doktor povedal ze je to velmi male ze to robi na slepo a aj to neni iste zw mi to cele vybere .ze by mi to mohlo aj viac uskodit ako pomoct .ze ked mi to nerobi problemi ze si to mam tam nechat tak to tam mam asi stale lebo pri druhom porode mi nikto nic o tom nehovoril

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre