Začervevané oko

5. máj 2023

Ahojte už tretí deň mám takéto červené oko.Kedze moja dr je vyťažená nechcela ma zobrať osobne,tak konzultovala so mnou cez telefón.Predpisala mi Ophthalmo framykoin masť a pamycon kvapky do oka.Kvapky dávam tri krát denne a mastičku večer.No nevidím žiadne zlepšenie.Mali ste podobný problém,aké lieky ste užívali a za aký čas sa to oko dalo do poriadku?Boli má to a ledva viem držať otvorené oko.A od tich masticiek mi stále slzi a vidím hmlisto na to oko.Foto pridám do komentu.

autor
5. máj 2023
pribinak
5. máj 2023

@janinah ona robila na očnom

cdcd
5. máj 2023

Ja mám aktuálne podobný problém tiež na spodnom sviečku. Dnes je 5. deň. Najprv som myslela, že je to prievan, druhý deň sa to javilo ako jačmeň a na 3. deň som šla k lekárke. Tiež mi dala ATB masť a k kvapky. Stále sa to zhoršovalo, tak som ešte včera (4. deň) bola pri očnej. Povedala, že je to zápal spojiviek buď z cudzieho predmetu, prachu, peľu alebo alergie. Liečbu stanovenú všeobecnou lekárkou schválila a odporučila mi nosiť vonku tmavé okuliare (inak mi naozaj robia dobre, lebo mi do oka nefúka vietor a nesvieti slnko). Včera večer som mala okrem oka opuchnuté aj líce pod okom. Dnes ma to bolí kus menej, opuch oka pretrváva. Potieram si oko aj gázou namočenou v letnom odvare z repíka. Okrem toho sa nemám vôbec líčiť a oka sa dotýkať len umytými rukami. Inak vraj sa to môže liečiť aj 2 až 4 týždne. Moje oko vypadá ako tvoje, tak len predpokladám, že by to mohlo byť ono. Očná mi robila aj výter z oka a mám kontrolu o 2 týždne.

autor
5. máj 2023

@cdcd Ďakujem za opis,pre istotu som išla na pohotovosť a čakám do radu.

taktotedanie
5. máj 2023

Na pohotovost

tanika
5. máj 2023

Nechápem 🙈nechcela cas zobrat lebo je vyťažená no ja uz ozaj nechapem , už mi to pripada ze vlastne načo mame vlastne lekárov ? počúvam to po covide čoraz častejšie od ludi známych 🧐samozrejme česť výnimkám lebo sú ozaj lekári 😘 nedavno msl moj syn podobny problem Mudr.jeho nemala akosi tiez na neho pridt tiez po telefone konzultácia svätým ze on by sa rad pridirl ukazat a nakoniec skoncil na pohotovosti a ali kázanie ze ci to musi riesit takto na pohotovosti 🤷🏻‍♀️ on ze nemusel isto nie len to by musela vediet ošetriť jeho obvodna …. Juj smutne do placu hovori mama pripadal som si ze ich obťažujem 😏 sle zase česť výnimkám

autor
6. máj 2023

Bola som včera večer na očnej pohotovosti,vyšetrili ma a mám zápal očných spojiviek.Predpisali mi iné kvapky do oka,5 krát denne kvapkat.

tanika
6. máj 2023

No super takze vyšetrená 👍

taktotedanie
6. máj 2023

Takze liecbu ste mali aj predtym ale asi vam jednoducuho nezaberala, niekedy sa to stava
Po zmene antibiotik by to uz malo byt lepsie Len liecba standardne trva 7-10 dni

autor
7. máj 2023

Baby chcem sa spýtať po koľko dní zvykne byť zlepšenie?Viem ešte len od včera rána si dávam nove kvapky.Na vyplachovanie ocuflash a antibiotiká tobradex kvapky.Sedem dní to mám brať teda do piatka.Zatial čo cítim že mi svrbí to oko,neviem či to je normálne.A do rána ho mám celé zlepené.

autor
7. máj 2023

@tanika No vyťažená,moja dr objednava presne na hodinu ľudí.Ked sa niekomu niečo stane že potrebuje hneď doktora tak buď telefonicky poradí alebo čakať na voľný termín kedy sa jej uvoľní.

tanika
7. máj 2023

Juj veru hrozny system 🥲

valeria_h
7. máj 2023

Ja mám pocit, že cez ten covid sa ľudia naučili nepracovať.

tanika
7. máj 2023

@valeria_h presne , unaveny , ale hlavne ten system co mali cez obmedzenia pocas covidu si veľaaa lekárov ponechalo dodnes . Myslim ze ako vsetci pisu ze my pacienti by sme si mali vážiť lekárov a lekari by si mali začat vážiť pacientov ze k nim pridu k nim do ich ambulancie a maju pracu ale to bola isto ina doba ked to bolo takto . Tersz pridem k obvodnej a je unavena a znechteny výraz v tvari ci rano ci pred obedom a mate pocit ze ju zaťažujeme a problem vymenit ju nie je lahke kto vas zoberie . Cele zle zanedbané diagnózy cez covid ale bohuzial
Aj tersz pretoze ko keby lekári zabudli ajo maju pracovat . Ozaj zsmozrejme česť výnimkám ktore su v nasom zdravotníctve isto a zopár poznam tý len krutia hlavou co len tá vaša obvodna robi ? Preboha boli ste u nej ??? Atď cele zle …

cdcd
7. máj 2023

Ja to mám dnes 7.deň a bolesť a svrbenie už ustúpili, aj to kus odpuchlo. Stále mastím a kvapkám do oka. Mám na dolnom sviečku hrčku vo veľkosti hrášku a tá je tvrdá. Celkovo sa cítim lepšie.

autor
8. máj 2023

@cdcd Aj mne to trochu odpuchlo,no vnútri to biele okolo oka dole mám stále červené a z pravej strany k dúhovke mám tiež červené.Neviem kedy to budem mať zase celé biele?

cdcd
9. máj 2023

Presne ako píšeš, mám to aj ja. Hrčka sa mi zmenšila a už nebolí. Ale ako som písala v prvom príspevku, podľa lekárky to môže trvať aj 14 dní. Snažím sa vyhýbať vetru a prievanu a poctivo nosím vonku okuliare.

autor
9. máj 2023

@cdcd Tak to tak dlho trvá pokiaľ sa to odcervenie a bude to zase biele?Ty si ešte dávaš kvapky?Mne kázala dr 7 dní tak do piatku ešte mama kvapkat.

cdcd
9. máj 2023

Ja mám masť Tobradex a kvapky Tobrex a oboje ešte užívam, očná lekárka mi kázala užívať ich 14 dní. Pri čítaní písomnej informácie ku kvapkám Tobrex som zistila, že môžu spôsobiť začervenanie oka. Ja mám taký červený pásik od kútika po zrenicu. Dúfam, že to prejde. Držím prsty, aby sa ti to čo najskôr upravilo.

autor
21. máj 2023

Ahojte,chcem sa spýtať už som po liečbe oka, všetko bolo v poriadku.No dva dni dozadu ma začalo bolieť to oko,mám ho suché a také jemné pálenie cítim.Neviem kvôli čomu či to je normálne?

autor
26. máj 2023

Ahojte,dávam vedieť že po troch týždňoch sa mi dalo do poriadku oko.A ešte poslednu otázku mám.Co som mala zápal spojiviek to je nákazlivé?Dnes mal syn problém rozotrieť si oči mal zlepené mihalnice a na jednom oku má také krvavé vlasocnice.Ci to mohol dostať do mňa alebo nemá to s tým žiadny súvis?

taktotedanie
26. máj 2023

Ano mohol
Bude potrebovat liecbu