Zápach a horkosť v ústach

dubek
21. okt 2022

Zase si ku vám idem po radu keďže väčšinou mi stále pomôžete začnem od začiatku pred piatimi rokmi som mala tvarové bolesti zistili mi cystu v prinosovej dutine ktorá bola vyšportovaná skoro 5 rokov bol kľud pomerne často mám angínu aj kašeľ často som na antibiotikach kde začína moje terajší problém dostala som angínu a,kašeľ na pohotovosti som dostala ATB xorimax ktoré vôbec nezabrali a začali mi zase tie bolesti ako pred operáciou cysti krčný lekár zistil upchatu dutinu nasadil kortikoidy do nosa atb do nosa atb amoxlikav aj aeurius lieky som dobrala bolesť prešla ATB som dobrala nedeľu a v pondelok zase kašeľ a angina dala som si už len doritricin a na kašeľ stoptusin a nasadila som si kalobu keďže ATB už zase určite nie lenže posledné dva dni cítim vkuse horkosť v ústach aj zápach z úst nemá niekto podobnú skúsenosť???prepáčte za gramatiku

lucinka5051
21. okt 2022

@dubek a robili ti vytery? Brali krv? Nemas nejakeho streptokoka/stafilokoka? Ked sa to tak casto vracia tam musi byt nejaky bacil...horkost a zapach som mavala ked som mala anginu :/ tiez sa mi casto opakovala..nakoniec mi zistili zlateho stafilokoka...3 tyzdne na silnych ant a zatial som ok uz viac ako rok

dubek
autor
21. okt 2022

@lucinka5051 v pondelok sa chystám u dok.kedze dnes ani včera nerobila😏

lucinka5051
21. okt 2022

@dubek urcite tlac na nejake podrobnejsie vytery a testy..anginy su nebezpecne..mozu poskodit aj srdcovy sval ked su silne a opakuju sa..mne po poslednej angine brala aj krv ci nemam zvysene hodnoty aby to nemalo na srdce dopad..

oli18
21. okt 2022

@dubek ako vies, ze je to angina? Robila si si test na kovid?

sonka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonka333
21. okt 2022

@dubek môže to byť aj reflux....ja som často kašlala a zápach z úst a časté anginy....a keď mi povedala po roku dr.ze to môže byť reflux tak som.jej neverila nakoľko ma záha nepálila ale napokon došlo aj nato...takže ak to neprejde šup ak na gastro pre istotu

dubek
autor
21. okt 2022

@oli18 robila som 2x negatívny

sonka333
21. okt 2022

@dubek ako som už spomínala....pozor na reflux...človek by ani neveril ale ten sa často prejavuje horkostou v ústach no najmä kašlom a anginy časté na ktoré nepomáhajú ani atb a keď aj tak všetko je to len dočasné...

dubek
autor
21. okt 2022

@sonka333 no to by ma ani nenapadlo určite budem súriť v pondelok na nejaké odbery a uvidíme podla toho nemôžem sa zbaviť kašľa...a posledne dni tej horkej chuti v ústach 😔

sonka333
21. okt 2022

@dubek to ani ja som tomu neverila keď mi po roku neustáleho behania po lekárov a zbytočných rtg a odberov a zbytočných užívaní liekov na kašeľ....potom povedala na krčnom ze sa môže jednať o reflux ....vtedy som jej tak neverila ba dokonca keď som vyšla z ordinácie tak som bola nervózna že čo to splieta že ja nemám pálenie zahy a nič sa mi nevracia späť teda potrava....a ignorovala som ju no keď po mesiaci stále kašeľ neprestával a už sa pridal aj zápach z úst a horkost tak som si večer dala rennie a ulavilo sa mi trochu tak som predsa pocuvla a šla na gastro a tam bum :dg.reflux pažerak nedoviera....skoro ma šlahlo o zem...a potom veru aj kašeľ ustúpil...zrazu všetko začalo do seba zapadať až nato že ja mám aj helikobaktér a keďže stále dojčím tak sa nemôžem preliečiť 3 kombináciou atb a aj lieky na reflux viac menej neuživam iba keď je najhoršie lebo časom som už aj začala cítiť pálenie záhy...neuveriteľné že rok mi toto žiaden lekár nevedel povedať a zbytočné lieky som užívala a nakoniec toto 😔keď pôjdeš k dr spýtaj sa jej či by sa nemohlo jednať o reflux....on sa úplne presne takto prejavuje a držím ti palce aby to nebol reflux lebo toho sa už ťažko dá zbaviť...dr.gastroenterolog mi povedal že teraz tým trpí veľa ľudí a niektorí na to prídu neskoro...takže to nieje sranda...kašlom sa len telo bráni......