Zápach z pošvy

miska743
12. feb 2013








môj problém spočíva v tom,že mi z pošvy zapácha ako po rybách.naozaj smrdím!len mi nepíšte ,že sa mám častejšie umývať,,nakoľko som zvyknutá po každej potrebe umyť sa /doma:sadnem na vaňu a sprchnem.../alebo použiť navlhčené vreckovky/pampers/. na gynekologické vyšetrenie ma prosím neposielajte,neviem si predstaviť,že tam zahlásim niečo také.musí existovať liek dostupný v lekárni,preto prosím o názov lieku a radu ako v budúcnosti predísť pod."ochoreniu" veľmi sa teším na odpovedˇ..veľa zdravia všetkým..pa-pa

miska743
autor
14. feb 2013

uvidim dik za radu

janabanana
14. feb 2013

@miska743 typický znak mykozy je zápach ako po rybacine, možeš si kupit canesten combi je to volno predajné, ale lepšie je kontaktovat gyn. je to ich robota a na to tam su. to ako by si sa hambila ist na kožne s vyrážkami. a ten moj stale hovorí predomnu sa nehambite ja som vas gynekolog, kdo iný vám pomože keď nie ja. 😀

matuskova003
14. feb 2013

ahoj 🙂 ja som to mala po porode 3 tyždne, počuj taky smrad, že ked som sa išla vycikat musela som mat zapchaty nos ... rozhodne nekupuj nič volnopredajne bez vyšetrrenia, kultivacie, tu už sranda bokom... mykoza može takto smrdiet, ale toto už je vačšinou velmi silny zapal.. možeš tam volačo mat... nemohlo ti tam niečo zostat ? viem debilna otazka....ale kus tamponu , vtedy sa to aj vyskytuje.
každopadne, utekaj k dr, lebo to nieje dobre a kašli na samoliečbu !

anjelik2509
14. feb 2013

zápach v intímnych oblastiach spôsobuje buď mykóza, alebo bakteriálna vaginóza...Jedno aj druhé musí vidieť lekár, nedá sa toho zbaviť doma len tak...A podotýkam, neliečené to môže byť vážne a dokonca môže spôsobiť vážne problémy a dokonca potrat..Takže moja rada je-šup lekárovi a po preliečení (samozrejme aj partnera) dodržiavať správnu životosprávu, vylúčiť sladké, nekúpať sa, nosiť bavlnenú spodnú bielizeň, nenosiť tesné oblečenie a hlavne nie tangá a nepreháňať to so čistotou- sprcha 2 krát za deň bohate stačí....😉

jabadaba
15. feb 2013

tak ku gynekologovi Ta ja jednoznacne posielam! A to urgent. A ze tvoj partner nema zaujem o sex? Dovod je uz jasny. ma zjavne zdravotny problem aj on! Akurat, ze sa hra na pstrosa s hlavou v piesku a namiesto riesenia a otvorenej debaty odmieta sex. Mate znacny problem a to obaja. Ale neriesitelne to nie je. Pokial sa budes packat kadecim volnopredajnym z lekarne, zakladas si na pruser jednak neplodnostou a za dalsie, ak obnovite sexualny styk, tak opakovanym vzajomnym nakazovanim!

ewca
15. feb 2013

Necitala som vsetky prispevky, ale volnopredajnych preparatov je celkom dost...na zaciatok by som skusila Rosalgin, to je aj vyplach, dalej mas femisan, femigel (ten je tusim aj s cajovnikom, ten celkom pekne vonia), alebo cipky, tych je tiez neurekom napr. gynoflor sa to tusim vola...alebo ak chces nieco radikalne, ak je to mykoza, tak da sa kupit aj candibene set, tabletka posvova a krem alebo nieco systemove a to je mycomax...to je len 1 alebo 3 tablety, potrebne aby to zobral aj partner...ale v kazdom pripade by som sla na gyndu a neexperimentovala, ja chapem, ze je ti to neprijemne... ale na to ten dr. je.... vacsinou ked pride zena na gyndu s nejakym vytokom prve co sa ten lekar spyta je ze ci vytok aj zapacha... alebo mu len zavolaj a on uz ti povie co a ako

zvedavamt
15. feb 2013

nepisala si aj temu,ze partner nechce s tebou sex?
Hlavne kvoli tomu by si to mala zacat riesit u lekara, lebo pravdepodobne aj on ma nejaky zdravotny problem ked sa spolocnemu kontaktu vyhyba.
Mozu to byt len obycajne premnozene kvasinky - poriesi ich obycajne obmedzenie cukru v strave , netreba nic zazracne z lekarne, ale mozu to byt aj chlamydie a tie ked sa zanedbaju,mozu sposobit neplodnost a doslova rozpad tela od klbov cez nervovy sytem...
tak nie je na co cakat

pingu1
15. feb 2013

@miska743 co si myslis, ze gynekolog sa z takym niecim nestretol? toto nepochopim taketo myslienkove pochody.......

salo
15. feb 2013

To je rozhodne bakterialny zapal, na ktory ti pomozu len ATB a to ti predpuse len dr. Mykoza to neni,canesten mepomoze,rosalgin trocha zmierni priznaky,ale nevylieci. Pisem z vlastnej skusenosi. Ja to mam uz chronicke:'(

seraa
29. máj 2013

@miska743

ako si dopadla? tak to nakoniec bolo ? A uz to preslo?

lencika
24. jún 2013

suhlasim aj ja to je bakterialne akonahle zapach je to jasne, ja pouzivam canesten gyn mast ked mam problemy a mne to zatial zabralo ale ak to bude pretrvavat urcite lekar vytery a vsetko co k tomu patri a pozor na jedlo

dendula666
5. nov 2013

Ak nie sú prítomné žiadne laktobacily, zmizne aj zdravé ph (kyslosť) pošvy. Prostredie sa stane zásaditým, čo je ideálny stav pre koky a ich rozmnožovanie. Koky produkujú nepríjemný rybí zápach. Zapríčiňujú infekciu nazývanú bakteriálna vaginóza , ktorá sa prejavuje symptómami ako bolesť, svrbenie a nadmerný zapáchajúci výtok. V podstate sa jedná o premnoženie (nie infekciu) škodlivých mikróbov. Rovnako aj infekčné mikroorganizmy preferujú toto zásadité prostredie. Jedna sa o tzv. Bíčikovec pošvový ( TRICHOMONIÁZA ) a lieči sa myslim ze Tab. ENTIZOL.

modrofuzik11
18. apr 2014

skus canesten intime gel. upokojuje, mas po nom pocit sviezosti.

sunshineka
2. feb 2015

@ena1903 ze nanho spadla,ja odpadnem 😀

duun
2. feb 2015

Rybí zápach = Gardnerella vaginalis. Príznakom je aj zmenené ph v pošve. Hanba? Tie bakterie sa môžu premnožiť napr keď berieš antibiotika na niečo iné - angínu trebárs. Laktobacily umrú a tieto (a aj iné bakteriálne atď.) mrchy majú raj.

Stačí 4-5 hodín čakania na gynde v čakárni (alebo10-20e za prednostné vyšetrenie) 😀 pár minút u lekára, niektorý spraví ster, starí praktici vedia hneď, bez čakania na výsledky, stačí im ph papierik, dostaneš lieky na vkladanie (zrejme) a po 3-4 dňoch si v pohode.

Alebo môžeš ďalej písať na rôzne fóra, hanbiť sa lekára, ku ktorému by si mala chodiť každoročne na preventívky v záujme vlastného prežitia a zničiť si sliznicu do chronickej infekcie.

ena1903
2. feb 2015

@sunshineka No 🙂 Na to treba sikovnost 😀

kiki68
2. feb 2015

hocico co smrdi dole po rybacine musi vidiet lekar. Asi maju radi rybacky,ked to chodia studovat, takze ich smola. Pekne si chod s podvozkom do servisu. 😉 Hocico si budes preliecovat sama doma,tak si to mozes preliecit zle a mozno treba odspodu dat ATB. Nikdy nevies, proste si to nestudovala ako profesional,takze bez hanby ist kde treba. Oni toho uz videli.... 😉

tropical
29. dec 2015

Ja to mam teraz. Dala som si kúpiť rosalgin tak som zvedava.a ked to nezabere pojdem k doktorovi. Je to nepríjemné ked to povie partner ze zapachas.

cema
2. jan 2016

@tropical partner ti povedal že zapáchas? on to asi nemyslel v zlom , ja mam ten isty problém riešila som to rosalginom no je to chvílková zaležitosť,, do toho sa mi teraz 2x stalo že mám krvavy vytok mimo cyklu ktorý je iny ako cyklus , som z toho už na nervy, pojdem k dokine

tropical
2. jan 2016

Ja berem rosalgin a pomaha to super aom rada

cema
2. jan 2016

@tropical berieš? to ako v tabletkovej forme?

nela1916
2. jan 2016

@miska743 Nooooo tak to v tej ambulancií obkecáš nejako ale že veeeľmi inteligentne, nad tou formuláciou si trochu zamakáš a bude (aj keď zápach z pošvy a podozrenie na zápal je podľa mňa celkom ok). Na tieto veci fungujú aj voľne dostupné magľajzy z lekárne (napr. kanesten v tabletkách, len neviem, či sa aj tie tabletky volajú identicky ako masť. 🙂 ), ale môže sa stať, že lieky na voľný predaj nezaúčinkujú. Ja som mala - síce sa to prejavovalo trochu inak ale bolo to dlhodobé - mikózu spôsobenú tým, že sa moje telo nevedelo vysporiadať s akousi kvasinkou, ktorá sa v ňom prirodzene vyskytuje, proste niečo nechutne imunitné a prešlo mi to asi až po piatom predpísanom lieku. 🙂 Na druhej strane, problém môže byť čiastočne aj v strave, napr. veľa cukru a pod. Tak do toho, také problémy treba riešiť a úspešne sa ich zbavovať, výsledok stojí za to.

gviera
3. jan 2016

Nemáš sa za čo hanbiť, choď ku gynekológovi. Určite to potrebuje odbornú liečbu. Normálne mu povedz o čo ide, veď on je tam na to. Voľnopredajné lieky majú nižší obsah účinnej látky, tak ti ani nemusia pomôcť, sama nevieš posúdiť či ide o mikózu alebo zápal. Hanba bokom a šup k lekárovi! Aby si si raz nevyčítala, že si niečo zanedbala.

tropical
3. jan 2016

Mne ten rosalgin zabral a uz partner necítil žiadny zápach po rybách. Som spokojná.

tropical
3. jan 2016

Nie taketo

marianandidi
3. jan 2016

Zlatko necitam diskusiu,ale k lekarovi musis...je to mykoza a ked ju nebudes lievit spravne tak s toho mozes mat obrovske trable..lekar je na to zvuknuty a ani sa nad tebou nepozastavi...spravy ti ster nech vie co a ako a nasadi ti liecbu..viem je to neprijemne ale lepsie ako neplodnost ci nedaj boze rakovina z infekcii...

sasa1983
3. jan 2016

Ureaplazma urealyticum. Dla vysledku kultivacii atb. V pripade negativity by som sla smer kultivacia vysetrit PCR.

luckaajanko
15. apr 2016

@ewca chcem sa ta spytat ten gynoflor je na predpis????

juliailuj
29. máj 2016

Tu pomože jedine dobrý lekár a sex.abstinencia... vysaď cukry v strave, veľa čerstvej zeleninky... dlhodobo.. Detox celkový...