Zápal dutín

iveta71
19. dec 2014

Od začiatku jesene mám už piatykrát zapálené dutiny. Riešila som to samoliečbou, potom som sa to pokúšala vyležať, nedávno som dobrala 4-dňové antibiotiká a cítim, že zase to na mňa lezie. Na ORL mi povedali, že dutiny mám v poriadku. Môže to by alergia na chlad a hlavne na hmly?

monci78
12. feb 2015

@bubuhlohovec tak som tu. Dnes je to už trošku lepšie, včera mi bolo hrozne ešte. Tak 30 min. operacia trvala asi hodinu a pol, vraj mi utieklo srdce aj dva krat, mala som velmi rychly pulz a vysoky tlak. Vraj som strasne krvacala tak museli prestať a počkať. Anesteziolog vravel, že mi dávali dávky liekov ako konovi, a to mam 50 kg. Vraveli že to sposobilo asi to že už 4 mesiace mam zapal a vela antibiotik som pojedla, že mam uplne znicene telo, tak sa musim dať do poriadku. Po operacii mi bolo hrozne, nedalo sa mi dychať, nos plny gazy, v uchu mam ventilacnu trubicku. Večer ma pustili domov, bolesti som nemala ziadne. Vraj som mala dutiny plne husteho zaschnuteho hlienu, a vraj mam geniticky velmi uzky nos, tak mi tie otvori zväčšoval. Včera som isla na vyberanie tamponov, to vôbec neboli, je to len cudne ako by mi to až zo žalúdka ťahal. Take steklenie. Vlavo mi este nechal jednu gazu, vraj to krvacalo viac to mi ide vybrat v pondelok. od vcera opatrne fukam nos, ide krv aj vsetko ale len pomaly. @latvia otazocku mam na teba, mam si vyplachovat tie dutiny vincentkou, zacina mi to zasychať, ale vravel ze len nejako do dlane a potiahnut, no neviem ako na to? Potom ako vsiaknem tak to mam hned aj vyfukat? Dostala som aj masticku na vytieranie este velmi hlboko neviem ist, ale pokusam sa. Jaj este a ta vincentka je bublinkava mam ju vymiesat? A zohriat? Dakujem ti... Dufam že to už bude len lepsie, este som slaba schudla som 4 kg. Asi mi poskrabali hrdlo, lebo ma strasne boli cely krk! Do kedy prestane? Neviem ani prehltat. Tak asi tolko, ak mas otazky @bubuhlohovec kludne sa pytaj 😉

bubuhlohovec
12. feb 2015

Fuha, tak ja mám antibio 2 roky tak sa teraz bojím, lebo telo mám zničené aj ja ....to ta akože ozivovali ked ti utieklo srdce či ? Ani teraz po operácii nemas bolesti teda okrem hrdla? Alebo si na tabletkach ?uz ti bude dobrea telo sa ti ddá pomaly do poriadku a nebudeš bývať stale chorá 🙂)

monci78
12. feb 2015

@bubuhlohovec neoživovali, len mi vkuse davali dole tlak. a ten vysoky pulz mam ešte aj teraz. Nemam bolesti len minimalne. Skôr ma trápi to vyschnutie v nose robia sa mi chrasty, ked sa pokusim vyfukať tak mi to krvaca. Tabletky si davam, ibalgin kazdych 5 hodin, ale skôr ma hlava bolí, a to hrdlo strasne! Mala by som si ten nos vyplachovat ale neviem ako na to, lebo hovoril že tu konvičku teraz ešte nie že najskôr len do rany nejak vsiakat tu vincentku ale neviem ako na to aby mi to neslo do hrdla. teraz mi ide z nosa dosť čerstva krv, to sa mi nepaci.. 😒

bubuhlohovec
12. feb 2015

No do hrdla ti to asi pôjde , prečo ti to do hrdla nemôže ísť ? Skús vincentku naliať do malej lyžičky a pomaly vsiakni s nosom

monci78
12. feb 2015

@bubuhlohovec može isť, ale budem grcat z toho 😉 a ked vsiaknem potom vyfuknem? Ci ako?

monci78
12. feb 2015

@latvia kedy sa mi nos uvolni? Je to normalne že este je upchaty?

bubuhlohovec
12. feb 2015

@monci78 musíš pomaličky,aby ti to nevyšlo hrdlom, hlavne nezaklanaj hlavu, ono by ti to malo samo stiect, inak ja mám sprej do nosa Vincentkovy

monci78
12. feb 2015

A to mi pomože na tie chrasty? A na sucho v nose?

monkabr
12. feb 2015

Neviem, ci ti tu uz niekto poradil GSE roztok- sprej. Neviem, ci najdes nieco lepsie na zapal dutin... Popozeraj na nete

monci78
12. feb 2015

@bubuhlohovec @latvia no vyplachujem, strasne som sa bala ale je to dobry pocit, necitim ten strasne suchy nos, potom vyfukam ale ze totalne hrce krvy tak sa mi na chvilu ulavi. @latvia ja som ti uz dnes tolko otazok dala ze az, nestihas sledovat, ked sem prides, este by ma ale zaujimalo, ze v druhej dierke mam este gazu, ja ju nevidim ale ma mi ju vyberat az v pondelok, nemôže sa to tam zapalit z toho?

latvia
12. feb 2015

@monci78 vincentku vybubli, inac ta bude v nose stipat.nezohrievaj. ja som si kupovala vincentku v spreji, ta nebola bublinkova. mne doktor zakazal fukat nos, vtedy sa trha najviac sliznica, mohla som jedine potahovat nosom do seba 😅 mas masticku? mne ziadnu nedavali, ale od jednej super orl doktorecky strapco13 som dostala recept na zarobenu mast, obsahovala hydrokortizon, to je na opuch, framykoin je na zapal, antibiotikum, a azulen je na regeneraciu tkaniva. tato mix masticka sa davala do nosa niekolkokrat denne, aby sa ti neprilepila ta platnicka co mas v nose, budu ti ju vyberat o par dni.vincentku ked mas len vo flasi, tak mozes pouzit tu striekacku co mas na antibiotika pre deti furt pribalenu v krabici, pripadne od nurofenu. nahni ale hlavu na bok, aby ti nezatieklo do hrdla a nedusila si sa 🙂 potom nechaj volne vytiect a ten zbytok jemne potiahni .nefukaj, lebo sa ti mozu urvat stehy v nose.
ak ti nechal gazu v nose, urcite bola do niecoho namocena, nemala by sa ti zapalit, verim tomu ze vie co robi 🙂
skriabe ta v hrdle od intubacie. moze to trvat aj tyzden, kym to doskriabe. ja som po operacii este ked som bola v BA na laparoskopii, mala tak dodriapane hrdlo, ze som dalsie 2 tyzdne liecila zapalenu priedusnicu. akoby ma ziletkami rezali pri prehltani.ale potom to preslo.
a masticku daj na malicek a vraz si ho do nosa maximalne ako ti to ide, popretieraj vsetko dnu, masticka sa roztopi teplom v nose a potom mozes opat potiahnut do seba, dostane sa aj hlbsie.

monci78
12. feb 2015

@latvia riadny pribeh 😀 ale moja ja nemam dlahy, ja som mala len tamponadu, pri dlahe viem ze nemozes fukat, lebo moze vypadnut. Ale takto citim ze uplne sa mi naplni nos a opatrne vyfukam a vtedy ide krv aj zrazena ale taka cervena, ale zasa nesteka dole ani nekvapka tak hadam je to ok? Tu masticku mam presne ako pises taku na zarabanie hydrokortizon a kadejake 4 druhy tam mam..

monci78
12. feb 2015

@latvia a este by ma zaujimalo kedy zacnem dychat pekne 😝

latvia
12. feb 2015

@monci78 a co ti teda budu vyberat o 7 dni? 😕 dychat? no, nepamatam presne, ale asi po tyzdni. mas este tu druhu gazu, tak je to asi preto horsie.vyplachuj a natieraj, nech sa to cim skor zhoji

monci78
12. feb 2015

@latvia tu druhu tamponadu, vraj mi viac krvacala lava strana tak tam jednu nechal, tu mi vyberie az v pondelok, no dufam ze som nic nepokazila stym fukanim, ale robila som to aj pred tromi rokmi tak ale nepamätám si či mi to krvacalo... 😒

monci78
13. feb 2015

@latvia ahoj, zasa ta idem otravovat, mozno budes vediet poradiť. Ja nemam vôbec ani kusok vonku z dutiny tu gazu! Vbehla mi dnu. To ako mi ju vytiahne?? Mam stres ztoho! Inac dnes sa mi podarilo poriadne vincentkou vycistit jednu stranu, take chrasty mi sli von, super ulava!

latvia
13. feb 2015

@monci78 jasne ze to vyberie, neboj 😀 hej, aj zo mna liezli take velke ciernohnede zaschnute chrasty

monci78
13. feb 2015

@latvia dakujem Ti..dúfam, že to nájde 😝 ta vincentka robi fakt zazraky, mozem aj častejsie to robit? Ani mi to uz nekrvaca uz len taky zltkasty hnedy hlien ide von, aj fuknut mozem riadnejsie, je to tak na 20 ¨% dycham dnes ale citim ze po tej vincentke sa mi vzdy ulavi.. 😉

latvia
13. feb 2015

@monci78 myslim ze mozes, je to len mineralna slana voda, nemala by uskodit.nezabudni ale poriadne namastit po vyplachu, nech sliznica nevyschne

monci78
15. feb 2015

@latvia ahoj, nos mam celkom ok, ale od vcera mam bolesti vuchu, nevies co to može byť? Mám tam tu trubicku, je to take pichanie a okolo ucha ma boli ☹

nifadita
27. dec 2018

@latvia ahoj, poprosim kontakt na lekara v Košiciach. Dakujem