Citlivosť dutín po doužívaní antibiotík

Zodpovedané
30. jan 2019

Dobrý deň,

dnes som dobrala antibiotiká na zápal dutín. Ľavú dutinu stále na dotyk cítim a cítim aj slabý tlak. Inak sa cítim dobre. Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade je najpravdepodobnejšie sliznica prínosovej dutiny ešte mierne opuchnutá.

Okrem opuchu môžu byť v prínosových dutinách prítomné pozostatky sekrétu. V tomto prípade je dôležitá správna hygiena nosa, a to v podobe preplachov nosa slaným roztokom a následne použitie nosných kvapiek, ktoré zmierňujú opuch sliznice.

Pri nedostatočnom efekte a pri pretrvávaní pocitu tzv. plných dutín, sú dostupné lieky na lekársky predpis, ktoré pomáhajú uvoľniť plný nos a dutiny (napr. Aerinaze, Clarinase).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková