Zápal močového mechúra

leela123
21. máj 2012

Ahojte, pls poraďte mi, minulý týždeň som mala len mierne bolesť pri močení, od dnes rána mám triašku, je mi trochu zle, sústavne ma bolí moč. rúra, stále mám pocit, že mi treba ísť na záchod. postačí urolog. čaj alebo nie? a ak, tak za aký čas to prejde? ako naschvál zajtra odchádzam preč do konca týždňa, kvôli skúškam a nemám ani síl sa na ne pripravovať :/

miriamkac
21. máj 2012

@leela123
V takom stave....ako popisuješ by si mala už navštíviť lekára
A liečba urolog čajom môžem napísať ako funguje u mňa: navariť min. 0,5 l čaju, nechať vychladnúť a vypiť takmer naraz, dať variť ďalší a toto zopakovať trikrát po sebe...pri prvom močení z čaju príde trochu úľava...
Držať sa v teple, čo najmenej chodiť (po tých čajoch len ne záchod)...a čajovú kúru praktikovať max dva dni....neviem aké môže mať dôsledky....ďalšie...lebo je to dosť drastické, ale mne to pomáha...nasadím to vždy pri prvých pocitoch pálenia
Ale aj napriek tomu moje odporúčanie: Lekááááár...a antibiotiká

halienka
21. máj 2012

@leela123 mne samotný čaj nikdy nepomohol, aj tak som nakoniec vždy skončila na antibiotikách. Takže čím skôr k doktorke, stačí k obvodnej, nechoď večer na pohotovosť, bo tam ti len pichnú niečo od bolesti ale ATB ti nepredpíšu, takže určite k obvodnej.
@miriamkac ti dala dobré rady, môžeš si ešte k tomu kúpiť v lekárni Urinal akut, sú to bylinné lieky na zápaly moč. ciest, držať sa v teple, ale pozor nie v horúčave, proste normálne teplo, nestriedať zimu, teplo, spotenie alebo tak, to by ti uškodilo, ani si nenahrievať brucho, ide o zápal a ten sa nenahrieva. Od bolesti dávajú Algifen kvapky, neviem či sa dajú kúpiť aj bez predpisu, ak nie tak nejaké iné lieky od bolesti. No a samozrejme teraz žiaden sex a dodržiavať na WC utieranie spôsobom "spredu dozadu" nie naopak a utrieť sa úplne do sucha, bavlnené priedyšné klasické nohavičky, nie tangá. Akurát ten čaj by som ja asi nevypila naraz ale si to rozdávkovala, tekutiny treba určite zvýšiť, lebo riedia moč a tým pádom to pri cikaní tak nepáli, a tiež vyplavujú preč baktérie, ktoré ti zápal spôsobili.

leela123
autor
21. máj 2012

@halienka ďakujem za názor, celý deň pijem veľa vody+ 3 čaj esom si už dala, už nič nebolí, som v teple, tak myslíš, že zajtra by to mohlo byť ako-tak v pohode? lebo musím zvládnuť 2 hodiny busom :/ a ten mi na wc veru nikde nezastaví 😨

halienka
21. máj 2012

@leela123 ťažko povedať, možnože už to bude v pohode, skokni si aspoň ten Urinal akut ešte kúpiť ak máte niekde po ruke lekáreň a pokračuj až do večera takto, aj zajtra, len teda asi hodinu pred cestou sa napi posledný krát, tak aby si to stihla ešte vycikať a potom sa zas môžeš napiť v buse tak hodinu pred vystupovaním, nech sa ti už mechúr napĺňa zas a keď vystúpiš pôjdeš sa vycikať. Bolo by fajn to takto ešte pár dní dodržiavať aby bola istota že sa to nevráti z väčšou silou. A cestuješ už ráno?

halienka
21. máj 2012

A ešte ma napadlo, ak máš doma tak aj vysoké dávky vit.C si dávaj, kľudne aj 2000 mg denne, najlepšie tiež rozložené tak, že nie naraz užiť ale napr. 4x za deń po 500mg tabletke. Proste nech sa to tak priebežne dostáva do organizmu, lebo naraz to telo nevie stráviť a väčšinu vylúči, ale keď sa to dáva priebežne tak sa všetok vit.C vstrebe a posilňuje imunitu, telo ľahšie zvládne zápal.

exupery
21. máj 2012

@leela123 to uz je skor na atb.,skus urinal acut,snad pomoze 😒