Zápal potnej žľazy

katinka110
9. jan 2013

mamicky v podpazusi sa mi vytvorila hrcka neskutocne ma boli a ked si ju vytlacim ide mi hnis....moze to byt zapal potnej zlazy?

moon1979
9. jan 2013

je to hrčka, alebo vyrážka?

dazdovka
9. jan 2013

@katinka110 aj mne sa to uz parkrat stalo, ale zmizlo same odseba, tak neviem, nesla som za Mudr-ou co to bolo... v kazdom pripade som uz opatrnejsia v aplikovani antiperspirantov, fakt si davam len minimalne a aj to len na dolezite stretnutia a do spolocnosti, nahnalo mi to strach 😔 u mna to bolo take, ako hrcka skor, velkost snad ako dvojcentovka, ale hnis som nevladala vytlacit, lebo to bolelo jak slak

katinka110
autor
9. jan 2013

@moon1979 skor hrcka...

katinka110
autor
9. jan 2013

@dazdovka no mna to uz boli 2 den ale snazim sa to vytlacat ked ide ale aj mna to boli jak slak ☹

katinka110
autor
9. jan 2013

@dazdovka ale mala si tam hnis?asi ako dlho si to mala?

dazdovka
9. jan 2013

@katinka110 som zvedava ci Ti na to niekto nieco poradi, mne to do tyzdna ustupilo, ale vylakala som sa strasne... myslela som si uz, ze mam rakovinu prsnika hadam, ale nastastie to zmizlo... Ak mas cas (ja som si nenasla) chod za dr. nech sa na to pozrie, moze to byt hocico. Inac, ja ked som otehotnela, zvacsila sa mi z tej hormonalnej zmeny cysta v prsniku, dovtedy som ju mala 7mm a odrazu narastla na 1,5cm, chvalabohu to nebolo nic vazne, sama sa rozpustila do porodu...
Co sa tyka toho, ze z coho bola hrcka v podpazusi, co som vytlacila bola len cira tekutina s primesou krvi, ale nedrazdila som to uz potom, len vydenzifikovala cajovnikovym olejom a dufala, ze to zmizne...

suzi88
9. jan 2013

môže to byť zápal potnej žľazy ale môže to byť aj zápal mazovej žľazy čiže zápal vlasového vačku.keže obe majú samostatný vývod.Niekedy sa stane že sa zapchá aj vývod mazovej žlazy spôsonené zarasteným chlpkom a vtedy sa pri potlačení može uvolniť a vyjsť hnis.No neviem či je to tá potná lebo to som mala dosť to bolelo ,ani ma to nenapadlo tlačiť a aj keby aj neviem či by sa z toho niečo vytlačilo bolo to akoby taká gulička tuho pod kožou ,ale bola som u kožnej a tá mi dlala na to lieh(potierať podpazušie lekárskym liehom) a vysadiť na ten čas antiperspiranti....a dalej po vyliečení si dávať pozor na to aky antiperspirant používať ten ktorý som používala pred tým som vysadila a nahradila ho inou značkou.už si nepametám kolko sa to hojilo ale asi po týždni to začalo ustupovať a pozvolna sa to stratilo....

kmkke
9. jan 2013

@katinka110 Teraz mal niečo podobné manžel, vyzeralo to ako vred, celé červené a hnisavé. Kúpila som mu v lekárni Gáfrovú masť s ichtamolom, po týždni to má krásne, ešte som kúpila dettol sprej na dezinfekciu kože a už sa mu to hojí 🙂

lea641981
9. jan 2013

@katinka110 ja som to riesila asi pred mesiacom je to neskutoca bolest a brala som ATB na to a pomohli a bola som aj na sono pre pripad len 🙂 🙂 🙂 mudr mi predpisala vybornu masticku vola sa gafrova mast s ichtamolom a este jednu vola sa baneocin do troch dni to prestalo boliet po ATBA potierala som to kazdy mastami a do troch dni naozaj bolest prestala a vsetko to odhnisalo a som to vytlacila a tak som sa dobre vyspala behni k doktorovi obvodakovi chod hned bude to viac a viac boliet ja som cakal az 3 tyzdne viac a viac to bolelo treba ATB nasadit 😔

po holeni alebo depilacii treba dobre dezinfikovat podpazusie

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katinka110
autor
10. jan 2013

@kmkke kolko stoji ta mast?dik

kmkke
10. jan 2013

@katinka110 Nieco cez 4eura 🙂

katinka110
autor
12. jan 2013

@lea641981 tak kupila som si t gafrovu mast a ten hnis uz ide sam nemusim ho ani vytlacat...ale stale tam je dost velka hrca....aj ty si ju mala?

lea641981
13. jan 2013

@katinka110 mala neboj to prejde len netusim ako dlho to tebe bude trvat bez ATB 😒 ja som brala aj ATB a to troch dni to vyhnisalo a hned aj hrca odpuchla 🙂

katinka110
autor
28. jan 2013

@lea641981 este stale mam tam hrcu..bojim sa ist k lekarovi ze mi to budu rezat..lebo ATB asi brat nemozem kedze som tehotna

lea641981
29. jan 2013

@katinka110 ahoj mala by si ist 🙂 hlavne na sono 🙂 ked si to mala zapalena a cervene a boli to nic vazne to nebude ale treba zapal liecit 😒 hlavne ked si tehulka 😔 drzim palce 🙂

bimbica
5. feb 2014

Ahojte,aj ja mám problem už dlhši čas.Tiež sa mi robia hnisave vredy na slabinach medzi nohami a pod prsníkmi.Som po operacii maternice a mám už aj návali......lekarka mi povedala že je to zapal potnych žliaz,brala som antb.a mastičky,,je to velmi bolestive a ostavaju škarede jazvy...poradí mi nikto???operacia vraj je možna,,,ale ináč sa neda??dakujem,,,,

petka12345m
4. aug 2014

Ahojte aj ja som mala hrčku pod pazuchou bola som u lekára poslal ma na ultrazvuk že nam zdurenu žlazu začala mi rásť nevedel som čo sa deje dali mi na to len octanovu masť. Tu som si vyčítala že ste si to same povytlačali nerob te to ja som to urobila a lutujem toho tolko bolesti čo som zažila nechcem viac zaziť na druhý den som sla k lekárovi ale k inemu a ten ma vykričal či chcem príst o ruku nakonie to nebola žlaza ale podkožný tuk ktorý sa mi zapálil rozrezali mi to a vyškrabovali teraz mam hadičku už tretí den a chodím na prevazi beriem antibiotiká za každým to strašne bolí nepodcenujte to hned si chodte s tým.

mami1801
11. dec 2014

Baby to vyrezavanie nehorazne boli ☹ mam to 3 tyzdne prec co mi to vyrezal a uz treti den mi to znova rastie uz toma na sirku 2centy,prisli ste na nieco co tomu pomaha?zopakovalo sa vam to?ja sa toho fakt bojim ☹

danielita18
11. dec 2014

@katinka110 nemáš nahodou čajovníkový olej, ja som mala takúto hrčku za uchom a som si to natierala a postupne sa to stracalo, ale mala som aj mazovú žlazu a to sa muselo vybrat chirurgicky

5marhulka
13. dec 2014

@katinka110 no ja som to mala tiež a mne kožná lekárka povedala že to nemám vytláčať. A dala mi na to takú tmavohnedú masť smradlavu

emiliar
17. jan 2016

Ja mam tiez tie hrce pod pazuchou. Urobila ss mi ked som sa oholila. Hnisa a boli to. Dala som si nato ichtiolovu mast tak uvidim.

misino30
13. feb 2016

Mne sa taketo vredy robia medzi nohami a sem tam aj pod pazuchami bol som u koznej ze to mam zapal zliaz dala mi maste a vodicku na vydenzifikovanie uz to pouzivam tyzden a celkom sa to zlepsilo aj ked to nezmizlo a dost to svrbi hlavne v noci.Ak mi tato liecba nepomoze ze ma odporuci do Martina na konzultacie lebo ze vymysleli niejake injekcie ale to ak mi tato liecba nepomoze tak uvidime!

zuzanatribulova
1. jan 2018

Pekny den! Ja mam taky problem ze mam pod pazuchou zapal vraj mam nabeh na cukrovku,bojim sa toho bola som u koznej dala mi uz 3 maste a nic poriadne nezabralo co mi nato poradite

anicka766
1. jan 2018

@zuzanatribulova a to Vam kto na to prisiel ?

zuzanatribulova
2. jan 2018

Kozna lekarka,ked mi predpise mast a si to natieram tak je to v pohode akonahle prestanem potierat scerveneje to a svrbi a pali stretla si sa uz s tym som z toho nestastna

anicka766
2. jan 2018

@zuzanatribulova ako sa vola prosim Vas ta mast

mirvas
15. jan 2020

@bimbica ahoj,ako si na tom po rokoch? Ja mam teraz rovnaky problém.. ak si nakdes cas na odpoved , poteší 😉

mirvas
15. jan 2020

@misino30 ahoj ako si na tom teraz? Rovnaky problém,odpoved poteší 😉

nicooola
23. feb 2020

@mirvas ahoj ja mám ten istý problém bola som u lekára brala som atb 2 mesiace a nič mi nepomohlo ,predpísali mi gafrovu masť a nejakú vodIcku a nič nepomáha stále sa mi to vracia. Už som z toho zúfalá neviem čo mám robiť.