Zápal trojklanného nervu

cherry1981
14. aug 2013

Prosim Vas trpel alebo mal niekto zapal trojklanneho nervu? Mne ho vcera diagnostikovali a bolest je hrozna ☹ ☹ ☹ Idem sa bolestou zblaznit ani lieky nezaberaju ☹ ☹ Ako dlho ste sa liecili? Prosim za kazdu radu.

mucinka1
6. okt 2019

@dadkkkka Tak som u mamy a rozpravali sme sa o tom. Povedala som jej aj o nasej konverzacii a skusila si ten klb a je trosku bolestivy a zatuhnuty. No co sa tyka bolesti, tak zmizla pulzujuca bolest, ale bolest ako taka sa stale objavuje. Najhorsie je to pri smrkani, pri umyvani tvare, niekedy ked si prejde nad lavym obocim a ked sa nahreje nad sporakom pri vareni. Raz jej to v Martine jedna lekarka rozmasirovala a bolelo ju to tyzden. Je to vraj vetva D2 trojklanneho nervu. Mozno este ta specialnu MR by nieco ukazala. Do Ruzomberka musi odporucit neurolog? Dakujem za kazdu radu.

dadkkkka
6. okt 2019

@mucinka1 ano neurolog alebo neurochirurg poripade ortoped a stomatochirurg este by som skusila ct dutin ked to boli pri smrkani mohol tam byt nejaky zapal dutin ktory presiel do chronickeho zapalu... dutiny jej kontrolovali ct pripadne magnetickou mohli tam po zapale ostat nejake polypy...

mucinka1
12. okt 2019

@dadkkkka Bola na ORL a nic. Ono to vzniklo z prievanu. Raz isli autom z ciech a mala otvorene okno a odvtedy ma tieto problemy. Tak asi treba este vysetrenia, len ked clovek nevie stale... 😕

matway
2. nov 2019

@mucinka1 Tak a je to späť. Po dlhých rokoch sa mi to vrátilo! Zas som si vytrpel bolesti a samozrejme som sa vrátil k mojej osvedčenej samoliečbe. Chiropraktik, hiperium perforatum ch 30, vítanie slnka a zapper. Pomohlo to mne, pomôže to aj vašej mamke.

mucinka1
4. nov 2019

@matway Dakujem, poviem jej. To hiperium perforatum ch 30 su homeopatika? Lebo tu mame jednu dobru homeopaticku. A vitanie slnka je co, prosim vas? Dakujem.

matway
4. nov 2019

@mucinka1 Áno homeopatikum a je to hypericum perforatum, mám tam preklep, dáva sa pod jazyk, nechytá sa rukami.
Vítanie slnka je cvik na svalstvo pri krčnej chrbtici, v stoji rozpažiť dlane otvorené a palec jeden smeruje hore, druhý dole, hlavu otočím na jednu stranu /pozerám na vztýčený palec/, hlavu obraciam na druhú str. zas na vztýčený palec, takže dlane sa vymenia /otočia/ súčasne.
Chiropraktika by mohla navštíviť ako prvé.
Pri atakoch môže stimulovať trojklanny nerv stiskom pod bradou za tepnou, možno jej až strpné celá hlava.
Potom napíšte, za také dva týždne, či to poľavuje, nech to vedia všetci s týmto problemom.

eriksonka1234
15. nov 2019

Pridávam sa do skupiny spolutrpiacich. Mam zapálené všetky tri vetvy, čo ma však najviac znepokojuje je veľký opuch krku a sánky, ústa viem pootvorit len minimálne, jem len jogurty, max rozmixovane polievky. Ani jazyk neviem vyplatiť, ten opuch mi tlači na hltan, čo mi znemožňuje poriadne prehltat. Mal niekto z vás opuch? Co vám pomohlo? Už som opuchnuta týždeň, ale dnes do rána je opuch vyditelne väčší.

eriksonka1234
15. nov 2019

@eriksonka1234 pardon vyplazit

niky1141997
1. dec 2019

@eriksonka1234 Ahoj.Ja síce nemám zápal trojklanného.To si mysleli doktori prvé 3 mesiace.Už rok aj 3mes mám ochrnutú pol tváre nikto nevie čo mi je len triafajú ako sa im zachce prešla som si cez rehabilitácie,kortikoidnú liečbu,lumbálnu punkciu až po akupunktúru🤦‍♀️🤦‍♀️je to na nervy...a tiež som mala opuchnutú pravú stranu a uzlinu takú že som sa ani krku nemohla chytiť.A keď je vonku zima tak spuchnem stačí len keď ma trošku ofúkne😥🤦‍♀️ mala som zápal pri spánku tej jednej vetvy na ľavej strane keď som išla po 3 mes na MRI kontrolné na tej pravej strane🤦‍♀️je to na nervy.Mám 22 rokov ale v živote som takto po doktoroch nebehala.Prajem skoré uzdravenie a hlavne pevnú psychiku,lebo ak sa mám priznať ja som tiež není v pohode z toho.

eriksonka1234
1. dec 2019

@niky1141997 no mne minulý týždeň diagnostikovali k trojklannemu aj zápal slinnych žliaz, opuch bol už taký veľký, že som vyfasovala konské dávky Atb. Práve som sa vrátila z pohotovosti z Ružinova, kde o ľudskosti a profesionalite pána Dr. radšej pomlcim, zajtra mi majú dat žiadanku na Ct a RTG, a v piatok mi budu brat vzorku z jazyka. Tiež si ma pohadzuju ako loptičku, noci nespím, lebo sa mi ťažko hlta a mam sucho v ústach.

h0sher
7. dec 2019

viaceri,co tu mate problemy, dajte si vylucit Bannwarthov problem

kaci311
2. feb 2020

@h0sher čo to je?

mucinka1
8. júl 2020

Moja mama začala chodiť na akupunktúru a k tomu užíva homeopatiká. Čuduj sa svete po pár ,,procedúrach" sa naje bez bolesti a dokonca sa móže dotknúť tváre. Ešte stále s liečbou neskončila, tak uvidíme čo bude. No pani doktorka vraj veľa ľudí so zápalom 3klanného nervu vyliečila. Po toľkých rokoch úľava. Preto vám to píšem ako jednu z možností. Prajem všetkým trpiacim skoré uzdravenie.

dadkkkka
17. júl 2020

@mucinka1 ahoj prosim ta meno pani doktorky dakujem 🙂

kaci311
17. júl 2020

@cherry1981 nám rovnaký problém a opakuje sa mi niekoľko rokov bolesť, obrovský pozor na prievan, mne stačí aby ma raz ofuklo trošku a hotovo...mesiac bolestí...ak môžem poradiť, jedine, čo mne pomáha je milgamma N, aspoň 4xza deň k tomu si kúpte čistú šťavu z bazy čiernej, v dobrej lekárni zoženiete,a každý deň pol deci si dať, a naparovat sa nad parou z uvareného zemiaka v šupke. Toto jediné mne pomáha, až natoľko ,že už roky nesiaham po tabletkách od bolesti, ale po tomto...

mucinka1
18. júl 2020

@dadkkkka Ahoj, neviem ako sa vola,ale je to v Zline.

dadkkkka
19. júl 2020

@kaci311 prosim ta ta cista stava z bazy ciernej napises mi vyrobcu dakujem

dadkkkka
19. júl 2020

@mucinka1 ddik a homeopatika ake berie hypericum perforatum?

kaci311
20. júl 2020

@dadkkkka fuu to ti nenapisem veru lebo poslednú čo som si kupovala bola od jedného Paňa ktorých ju doma vyrába, ale videla som v lekárňach, že ich majú, len aj dosť drahé, ak okolo 10€ fľaša

dadkkkka
20. júl 2020

@kaci311 dakujem za odpoved a mozem sa ta opytat ako ti to cele zacalo ? Nasli pricinu od zuba? Alebo ako dakujem

kaci311
3. sep 2020

@dadkkkka ja mám aj operované zuby, vysekavali mi zuby múdrosti a pri Tom poškodili trojklany nerv s v hlave mám cievu ktorý mi križuje ten nerv m,to mi zistili na MR...bolesti, ukrutné bolesti stále... stačí chlad...vietor či klíma a mesiace bolesti

miskalaura
11. jún 2021

@smejlicka Ahoj ja mam to iste ttojklanny nerv nerv mi tlaci na cievu uz sem nanervi z bolesti teraz som zacala brat tabletky ale neviem ci zaberu alebo sa mam dat operovat ze vraj daju nejaky vankusik aby sa to neskrelo oseba

bapi1
11. jún 2021

@miskalaura ano ten vankusik -operacia mvd sa robi ked lieky nie su ucinne. Ake lieky si zacala brat?

22petruska
11. jún 2021

@kusika ahoj prosím ta viem ze je to stará téma ale ako ti prisli na to ze je to krčná chrbtica, ďakujem

kusika
12. jún 2021

@22petruska ahoj az neurologicka mi nato prisla v bratislave. 😘

kusika
12. jún 2021

@22petruska pytajtebsa k neurologicke bud vam to vyvrati ze nie krcna chrbtica alebo potvrdi ze len trojklanny nerv. Skuste najst nejaku ale dobru neurologicku. Ja som chodila do vojenskej v bratislave k pani Vahovej

22petruska
12. jún 2021

@kusika ja som z Oravy tu dobrá neurologicka nie je... 😢 Mam problém z krcnou aj driekovou chrbticou a problém ucho zuby spánky bolesti začali tak 2 mesiace dozadu postupne sa to stupňuje

miskalaura
13. jún 2021

@bapi1 Gabapentin Teva 100 A milgamaN

kusika
13. jún 2021

@22petruska zuby mate v poriadku vsetky ? Nieje tam nejaky skrity zapal ? Ja som si dala zrontgenovat vsetky zuby a na ušne som aj isla a az potom neurologicku som navstivila. Skuste aj vy tak. A ak budete mat vsetko ok tak urcite chrbtica vam to robi. Skuste najst nejakeho neurologa alebo chyropraktika alebo lepsie este maser ktory robi DORNOVU METODU NATEJ SOM BOLA AJ JA A OD VTEDY MAM POKOJ.

kusika
13. jún 2021

@22petruska skuste u vas vyhladat masera alebo v okoli masera ktory robi Dornovu metodu. Ponaprava vam tak vsetky kosti od vrchu az dole ze by sa vam malo ozaj ulavit. Mne tak zasunuli krcne stavce ktore by mali operovat len hrozilo ochrnutie ruk a noh a dornova metoda my to vsetko krasne napravila. Skuste toto ako prvy krok. Dajte vediet ci ste niekoho nasli. Nestoji to vela maximalne myslim do 4o eur.zalezi kde .