Mám zápal trojklanného nervu?

Zodpovedané
7. dec 2019

Dobrý deň,

mám problém s bolesťou hlavy. Je lokalizovaná v ľavej časti - spánkovej. Bolesť je však len na dotyk (aj celkom jemný) a vystreľuje buď za oko, alebo za ucho. Teplotu nemám a ani zvýšené CRP.

Bol mi diagnostikovaný zápal trojklanného nervu. Bolesť na dotyk začala už pred 14. dňami a stupňovala sa. Stále je to však bolesť. Len keď sa dotknem toho miesta v spánkovej časti. Beriem už 5 dní Timonon aj Diclofanac avšak nepociťujem žiadne zlepšenie.

Môže byť naozaj zápal trojklanného nervu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže ísť o zápal trojklanného nervu. Avšak v niektorých prípadoch bolesti u pacientov trvajú dlho a liečba nemusí vždy zabrať. V týchto prípadoch zvyknú neurológovia zmeniť a upraviť liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková