Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zápal v tele a domáce recepty na jeho odstránenie

keira
18. júl 2012

mate nejake osvedcene domace recpety, ci pripravky na potlacenie zapalu v tele?

anjelicek26
18. júl 2012

@keira - akeho zapalu? Kde? Ake vysoke crp? Univerzalny recept na zapal je antibiotikum, alternativne tona cesnaku, ale na to by som sa nespoliehala..

keira
autor
18. júl 2012

@anjelicek26 pravdepodobne z prievanu a z toho bolest ramena, klbov

anjelicek26
18. júl 2012

@keira - na taketo asi predovsetkym sauna, nasledna masaz, oddych, este velmi odporucam tieto vyhrievacie vankusiky

http://www.shop-apotheke.com/arzneimittel/70737...

sampo
18. júl 2012

@anjelicek26 @keira na zapal teplo radsej nie 😅 to zapal zhorsuje. Ja som si tym uhnala takt kvalitny zapal dutin, ze som od bolesti skoro steny skrabala..

katren
18. júl 2012

@keira a preco ho potlacovat a nie liecit????

anjelicek26
18. júl 2012

@sampo - ja som sedela v kancelarii istu dobu v prievane, vlavo -vpravo - miestnosti, ja uprostred, stale tam tahalo, tento pas dokazal zazraky. Teplo asi na diagnostikovany zapal nie je dobry napad, ale toto moze byt len natiahnute, zachladnute, nemusi to byt vyslovene zapal... chcelo by to crp spravit, ak je nieco skutocne zapalene, budu tie hodnoty v krvi zvysene, no nie?

latvia
18. júl 2012

@keira velmi nejasna diagnoza ze zapal z prievanu a boli ta rameno a klby 😕 mozes presnejsie opisat celu situaciu? ako sa to zacalo, ake mas problemy? lebo od toho sa odvija aj liecba. nie je zapal ako zapal. rozlicne sa liesi virusovy, bakterialny, aj mykoticky zapal, rozlicne sa lieci zapal bez infekcie...

latvia
18. júl 2012

@anjelicek26 crp byva zvysene pri roznych veciach, jednak pri bakterialnych infekciach, ale aj pri sterilnych zapaloch kde netreba ATB, takisto pri roznych dalsich ochoreniach, takze velmi smerodatne nie je...

anjelicek26
18. júl 2012

@latvia - hm som myslela, ze by to pomohlo 😖 Ja na tie pasy nedam dopustit, na zaciatku tehu som sotva dokazala vyliezt z postele od bolesti, vdaka nim som dokazala vstat, lieky neprichadzali do uvahy, sef mi potom dal inu kancelariu, lebo sa na mna namohol pozerat 😀

latvia
18. júl 2012

@anjelicek26 tie pasy vyzeraju byt dobre, len nie na vsetko pomozu 😅 preto som sa pytala
@keira ake ma priznaky, ako to zacalo a co ju v podstate najviac boli. na niektore stavy pomaha suche teplo, presne nieco take ako si dala link ty, na nieco ale teplo radsej nedavat, na opuchnute teple a zapalene klby je vhodnejsi chlad...
z domacich receptov vela toho nepoznam, ja by som najprv sla k lekarovi riesit pricinu, inac tie recepty budu nanic. dr by mal aj poradit ci radsej chladit alebo aplikovat teplo, ci treba alebo netreba atb atd.

andreah25
18. júl 2012

@keira Odporúčam navštíviť lekára. Pokiaľ si ho ešte nenavštívila, nevieš či je to zápal. Odporúčam preto, lebo kamoška z prievanu chytila zápal trojklanného nervu na všetky štyri vetvy, už je na maródke vyše roka a vybavuje si invalidný - a to nedávno dosiahla iba 30 rokov.
A ak Ťa bolia kĺby a nebodaj by to bolo zo zápalu, tak určite nie sauna, mne na to moja reumatologička odporúča kriokomoru (či ako sa to píše) - je to pravý opak sauny, ideš do brutálneho mrazu - no nakoľko som teplo milujúci človek, ešte som sa na to za tie roky neodhodlala 🙂 a asi sa mi to nikdy nepodarí.
Čo sa týka tých bolestí, ja osobne na to pijem čaje - žihľava, repík, harmanček, rakytník a mnohé iné - vždy totiž striedam.
Takže v prvom rade návšteva lekára, určite nepodceňovať.

keira
autor
18. júl 2012

@andreah25 si ma nastrasila, bojim, a mam zle skusenosti s lekarmi 😢

keira
autor
18. júl 2012

@anjelicek26 na krv sa chystam .. to tam uvidia jasne?

anjelicek26
18. júl 2012

@keira - ako pise latvia, mozno ano, mozno nie 😖 Mne chceli pichat injekcie do chrbata, ale to neslo, kedze som bola na zaciatku tehu, tak ostali len teple obklady a pomohlo to nastastie.

keira
autor
18. júl 2012

@latvia zrazu ma zacalo boliet rameno, najprv som si myslela, ze z presilenia, ze ako kojim babo, lezim na tej ruke dost .. ale potom ta bolest neprestava a bola dost neprijemna, cez den to ustane, a v noci sa zobudim na brutalne bolesti ... mi to tak nejak vystreluje sem tam az do zapastia .. a teraz to citim aj trochu pri prse ..

keira
autor
18. júl 2012

@andreah25 ked si predstavim, ako si vas prehadzuju ti doktori .. ako a co zistia? 😖
verim snad na ten odber krvi ..

keira
autor
18. júl 2012

a nechcem hlavne brat nejake silen ATB .. ktore mozno preventivne odporucia .. ale asi mi nic neostane 😢

andreah25
18. júl 2012

@keira neboj sa, a nemala som v úmysle strašiť, len treba ísť k lekárovi. Podľa toho čo opisuješ, by som riešila ortopéda a nech urobí rengen a tiež neurológa - možno to bude len prikvačený nerv 🙂. A ATB by som určite nebrala preventívne, žiadaj najskôr vyšetrenia a podľa výsledkov liečba.
Ja tiež nemám dobré skúsenosti so všetkými lekármi, zopár som ich vymenila, k zopár som sa musela dostať cez známosť, no nakoniec - musím si zaklopať - už mám svojich super lekárov a super najmä v tom, že hľadali príčinu a nie že liečili iba príznaky. Jednoducho ak nie si s niektorým spokojná, tak ho vymeň, ale určite Tvoj problém nezanedbaj, lebo ak čosi bolí, tak to nie je len tak...
Držím palce. 😀 😀 😀

framzajsanjekemen
17. jún 2014

mam chronicky zapal ramena + aj napuchnute niekedy mi strpne ruka tak ze si ju mozem aj o stol buchat a nic necitim nevedeli by ste mi poradit co s tym? dakujem 🙂

lasenocka
30. sep 2014

Mam problem s imunitou asi.mam caste zapaly moc.mechura.na perach mam stale drobne pluzgieriky.momentalne mam kasel nadchu.stale mi davaju antibiotika a nic nezabera.nechcem jest uz atb.mozete mi poradit?

matkasvata55
27. dec 2014

Prosim o radu ,uz treti mesiac berie moj ocko antibiotika,crp bolo nad 100,postupne 50 terza uz nezistene,stale je vo velkych bolestiach,terza aj zapal mocovych ktory sa opakuje,reaktivny edem na chrbtici,liecba nezabera,nevladze chodit,dakujem

majuska26
20. aug 2015

@matkasvata55 poznam jedneho pana ktory lieci rozmasirovavanim bodmi na ruke a vie dopredu komu co je ak by ste ccheli nanho kontakt dam vam mne pomohol

hanney
11. nov 2015

@majuska26 Mohla by som Vás poprosiť kontakt na toho pána? Mamina má nezistený zápal v tele. Má vysokú sedimentáciu 80-90 a nevedia zistiť z čoho a prečo... .. Ďakujem

majuska26
12. nov 2015

Pán Jasica 0908460526 v Dolnom Kubine sidli a dajte mi vediet ci vam pomohol dakujem

bozka43
7. dec 2015

Prosim o radu z nicoho nic a uz treti mesiac ma boli laket nemozem sa ani dotknut mam silne bolesti a uz citim aj rameno doktorka mi dala ibuprofem 400 kazde 4 hod a mam si davat studeny obklad bohuzial nepomaha mi nic dokonca citim ze mi trpnu palce na ruky a usta poradte mi prosim dakujem

obituary712
11. okt 2016

@keira dobrý deň. Viem,ze príspevok má už štyri roky,ale mám taký istý problém od pôrodu-11dni na vkuse boli ľavé rameno-asi zapal. Kojim. Čo Vám na to zabralo? Ďakujem

dankagirl
25. okt 2016

@obituary712 aj mna bolelo rameno bolo to z nesprávnej polohy pri dojčení pomohli parafínov zábaly a elektroliecba

keira
autor
24. okt 2017

@obituary712 po mesiaci aj daco to odznelo, davala som si biolampu .. tak neviem, ci ta pomohla .. ale zanedbali ma lekari a mam problemy s chrbticou

Tu začni písať odpoveď...

Odošli