Zapálený zub

28. nov 2022

Čaute, mám zápal nad zubom a dr mi dal antibiotiká nech sa mi to prelieči a potom vytrhne, žiaľ antibiotiká beriem 6deň a znova to začína bolieť. Stretli ste sa s tým že by vám antibiotiká nezabrali? Z tej bolesti sa už zbláznim :( idem zajtra tam ale chcem vedieť nejaké skúsenosti s trhanim keďže zápal je stále tam a boli ma zub na dotyk a citom v ňom tlak. Zub je vyvrtany,mŕtvy
Diky

veronika3110
28. nov 2022

Pred hodinou tu bola podobná otázka 😁

ja som od štvrtku cítila že ma boli čeľusť až k spánku, nemohla som poriadne zahryznúť ani otvoriť ústa.. hneď v piatok som šla k zubarke, mala som zapálenú zubnú dreň, dokonca som tam mala hnis a hneď mi dala antibiotiká.. neviem ani od kedy to tam takto je, lebo som predtým nemala žiaden problém.. cez víkend sa mi to však zhoršilo a dnes som ho bola trhať.. tiež som mala obavy ako to pôjde, lebo zadná polovica zubu bola ešte pod ďasnom… ale poviem ti že ss nemas čoho báť.. viac bolela tá injekcia na umrtvenie.. potom len nejaký ťah a už bolo po všetkom… radsej 30 sekund vydržať ako sa potom trápiť s 3 zapálenými zubmi, hnisom a pod..
A tie atb mám dobrat ešte, ale nepomohli.. ono je to asi na zastavanie tej infekcie, ale tá bolesť asi ostane… neviem no.. každopádne som si ho nechala hneď vytrhnúť, lebo aj tak rástol krivo a je po probléme

autor
28. nov 2022

@veronika3110 hm nevšimla som si 🙈 ... Super ďakujem zajtra smer dr :D