Zdravotné komplikácie po pôrode

michaachim
16. feb 2023

Dobrý večer prajem,

som momentálne 2 týždne po pôrode. V tehotenstve som mala vysoký tlak a preeklampsiu, kvôli ktorej mi museli ukončiť tehotenstvo akútnou sekciou. Dnes som absolvovala interné vyšetrenie a výsledky sú katastrofálne. Pravdepodobne mám pľúcnu embóliu (zvýšené D-dimery), okrem toho zvýšený cholesterol, anémiu a hepatopatiu. Upravili sa Vám výsledky po skončení šestonedelia? Ako prebiehala liečba pľúcnej embólie. Ako dlho trvalo kým sa organizmus dal doporiadku?

Ďakujem

klokanka007
16. feb 2023

@michaachim ahoj, ja som z toho všetkého, čo popisuješ mala iba tie zvýšené D-diméry asi celé šestonedelie. Od sekcie až do konca šestonedelia mi pichali fraxiparin. Potom som bola po skončení šestonedelia na kontrolu na hematologii a už som mala ten D-dimér v norme.

michaachim
autor
16. feb 2023

@klokanka007 Ďakujem za odpoveď. Ja si pichám clexan zatiaľ. Pichali ste si aj do brucha? Bojím sa kvôli rane a pichám si len do ramena. Nepovedali Vám kvôli čomu boli zvýšené?

p.j.jacky
16. feb 2023

@michaachim ja som mala pľúcnu emboliu a pichala som si fraxeparin vyše 3 mesiace a cca bola na kontrole krvy 3-4x .

klokanka007
16. feb 2023

@michaachim iba do ramena. Nepovedali prečo to tak je. Ja som mala veľmi náročnú sekciu s akútnou hysterektómiou a obrovskou stratou krvi, tak možno preto? Ale naozaj neviem dôvod. Ani som po tom nepátrala, bola som rada, že som sa dala dokopy 🙂

michaachim
autor
16. feb 2023

@p.j.jacky Nebrali ste žiadne lieky? A ako Vám ju zistili? Ďakujem

queeninthenorth
16. feb 2023

@michaachim práve ten fraxiparine alebo clexane sú určené ako terapia na tu embolku aj dedimery, majú za úlohu ten embolus rozpustiť

michaachim
autor
17. feb 2023

@queeninthenorth Mali ste toto ochorenie?

queeninthenorth
17. feb 2023

@michaachim nie, ale som zdravotná sestra a na jiske toto často riešime 🙂 kľudne mi napíšte ss ak sa chcete niečo spýtať alebo tak dúfam že budem vedieť poradiť 🙂

p.j.jacky
17. feb 2023

@michaachim len ten fraxeparin som dlho pichala. Ja som mala problém s dýchaním a opuchom tela . Už od cca 30 týždňa tehotenstva a v 35 tt už v nemocnici pichali malej injekcie na plucka a 36 tt akútna sekcia . Za tén týždeň v nemocnici 10 kg vody má zalialo a opuchy mi tlačili na cievy a robili sa tromby a nemohla dýchať .ani chodiť som nevedela .

michaachim
autor
17. feb 2023

@p.j.jacky A vyliečili ste sa nakoniec? Rozpustili sa Vám tromby?

p.j.jacky
17. feb 2023

@michaachim áno som Ok 😉