Ovulácia a menštruácia - anovulačný cyklus

sylwi23
18. feb 2022

Chcem sa opýtat. Som teraz taka zmätená. Som 7 mesiacov po pôrode asi 4 mesiace mam uz aj menzes. Ide o to, ze az doteraz som si všimla a sledovala , že mám anovulačný cyklus. Malá je naozaj plno kojená . V noci si nepýta ale nadránom okolo 5 to už hej. Dávam jej od 6. mesiaca príkrmy. Ms mám veľmi nepravidelnú mešká mi tak dva týždne ale potom dostanem normálny menzes. Tento mesiac mi to meškalo zas dva týždne, ale 7. febrára som mala úplne ten pocit že mam ovuláciu hlien úplne ten ovulačný pocit tak dva dni tlak v podbrušku. Veľmi som zlakla že som otehotnela(lebo sme mali dva dni predtým nechránený styk) ,ale našťastie nie. čo ma zmiatlo je, že podla tej ovulácie mi mal prísť menzes až v sobotu nedelu a prišiel už v utorok čo je len 8 dní po ovulácii. Tak teraz neviem buď to nebola ovulácoa a znova anovulačný cyklus alebo som mala šťastie. Môže to byť fyziologicky možne?-ovulácia, keď mam menzes už na 8. deň po ovulácii? Keď som nekojila vedela som si presne vyrátať plodné a neplodné dni a presne 14 dni po ovulácii prišiel menzes niekedy o dva dni neskôr.
Chcela by som sa znova nadstaviť na túto metódu ochrany. Nerobila som si žial teraz toho 7. ovulačný test ani nemerala teplotu ale pred Ms som mala 36,9 a ked MS zacala 36,7. Mohla to byť ovulácia aj ked MS prisla tak skoro po nej? Alebo to mam nadalej brat ako anovulacne cykly. Prosím o názor. dakujem

carduelis
18. feb 2022

Ano mohla to byt ovulacia. Niekolko cyklov po porode byva rozhadzanych, aj ta lutealna faza sa postupne ustaluje a kedze este aj kojis tiez to na to vplyva. Kazdym cyklom to uz teraz bude “normalnejsie” 🙂

sylwi23
autor
18. feb 2022

Aha to som nevedela lebo ja som mala vzdy po pôrodoch bud ziaden menzes proste az po roku a pol alebo hned na zaciatku(to sa mi stalo len raz) ,ale so vsetkym aj s ovulaciou a teraz mam uz niekolko mesiacov anovulacne cykly. Az teraz som si vsimla ,ze mam ovuláciu. Takže vyzera , že som mala šťastie ? Lebo presne takto sme urobili malú pred ovuláciu a ja som si teraz bola istá ze som znova v tom lebo sme aspoň doposiaľ nikdy problém nemali s oplodnením máme viac detí. Myslíš , že to bolo len šťastie alebo proste nejaká iná ovulácia? Ja som cítila , že tehotná nie som aj, ked ma to aj prekvapilo a dalo mi to dobrú výstrahu začať sa chrániť. Toto je skôr taka otázka zo zvedavosti , že čo si myslíš....dakujem za odpoved

sylwi23
autor
18. feb 2022

Začnem merať bazalnu teplotu a ovulacne testy mi uz pridu tak som vyzbrojena do dalsieho cyklu🙂

carduelis
18. feb 2022

Ak ste boli spolu vtedy, ked si nemala hlien, tak spermie nemali v com prezit 🙂 Ked si naladena takto neantikoncepcne, nechces sa naucit svoj cyklus pomocou niektorej metody? Ja pouzivam Creightonsky model, tiez som po porode a tiez este nemam ustalene cykly, ale vzdy viem, na com som 🙂

sylwi23
autor
18. feb 2022

No sex bol v nedelu nadranom a v pondelok doobeda som mala upne ze ovulaciu, ktora ma zaskocila mozno si zle pamätam a sex bol v sobotu nadránom. Ale skôr v nedelu. Preto ma prekvapilo , že nie som tehotna, ale mozno je to tým prvým ovulačným prejavom. Áno som tak naladena bez nicoho a sledovat telo ja ziadnu antikoncepciu. Doteraz som sa spoliehala na anovulacne cykly ktoré som dobre poznala. Chcem merat bazalnu teplotu a kupit si test co je to ta metóda co píses ako to funguje? Fungujes s tým uz dlho? Ja mam aj cipky Pharmatex alebo prerusujeme ale ani jedna z tych metod mi nesedí. ...A viac menej to skoro vôbec tak nerobíme. Ale teraz musim davat viac bacha.

sylwi23
autor
18. feb 2022

Aj preto som si davala tu otázku ci to naozaj bola ovulácia ked to bolo tak na knap a tak skoro po nej mi prisla menstruácia preto ten zmätok co to vlastne bolo...

carduelis
18. feb 2022

@sylwi23 hej chapem, ale ak nebol hlien vtedy ked ste sa milovali, tak spermie nepreziju ani den v kyslom prostredi posvy

zuzanaete
18. feb 2022

Mohla to byt ovulacia a aj si mohla otehotniet, ale kedze lutealna faza bola prilis kratka, tak sa babo nestihlo uhniezdit a menzesom sa vsetko ukoncilo. Ale aj si nemusela otehotniet. To uz nezistis.

carduelis
18. feb 2022

Je to relativne nova metoda, nieco ako Bilingsova, ale navrhol a prepracoval ju gynekolog na zaklade pozorovani z praxe, je podlozena vela studiami a na tento system znacenia navazuje liecba Naprotechnology, my tuto metodu pouzivame uz skoro 4 roky, mame 2 deti a ja mam take cykly ze mam stale hlien a su nepravidelne, cize pre mna je toto super, v kazdy den viem ze podla toho aky mam hlien ci sa mozme milovat alebo nie (normalne je to tak, ze ak mas hlien tak sa to povazuje za plodny den, ale tym ze ja mam stale hlien tak sme s mojou lektorkou museli hladat vzor, ze ktory hlien je u mna “neplodny”)
Pozri si stranku plodar.sk, tam najdes aj zoznam lektoriek ktore skolia, aj viac info

sylwi23
autor
18. feb 2022

Aha dik zaujmave teda toto ...Ja mam hlien vzdy jasne plodny, ked je ovulacia a mam ju s bolestami takze presne viem kedy nastala dokonca je mi aj nevolno a mam hnacky...U mna je skôr to ze vediet to dopredu kym ovu zacne. Ale dik pozriem si to ,A to si merias teplomerom a pouzivas aj testy? Pocula som ze je nejaky pocitac... JA by som bábo este chcela velmi uz naozaj posledne mame 5 detí. Ale urcite nie teraz vsetky boli planovane len posledné nie.

sylwi23
autor
18. feb 2022

Mne bolo strasne divne a cudne a mala som pocit ze som aj mohla otehotniet a to co pises zuzanaete mohlo byt. Ale som cítila, ze to nema este prist vzdy ked som cítila ze mame mat dieta tak naozaj prislo je v tom silná sila zhora nie len to pozemske podla mna je to take prepojenie medzi dvoma silami. dakujem vam velmi za vsetko a tuto novú metódu si pozriem

sylwi23
autor
18. feb 2022

Ale ked s tým fungujete uz 4 roky tak to musi byt naozaj presne a ako sa chranis ked mas plodne dni lebo vtedy je sex najlepsi ked su plodne pouzivate nieco ? alebo prerusujete?Lebo vzdat sa sexu pocas plodnych dni urcite nikdy nechcem

carduelis
20. feb 2022

@sylwi23 to je cisto len sledovanie hlienu, ked mam plodne dni, tak sa nemilujeme ale travime cas spolu inak, posilnuje to nas vztah, sme si blizsi 🙂 a je to uz vyvratene a podlozene studiou, ze zena ma najvacsiu chut na milovanie pocas ovulacie

sylwi23
autor
21. feb 2022

No ja mam chut stale ,ale ked plodne dni a viem, ze ich mam urcite presne ako pises hlien... a sledovanie tak mám obrovskú chut takze tato metoda potom nie je pre mna , ale môzeme sa proste chranit inak prerusovat alebo pharmatex zevraj je dost sicher co som citala.. a neplodne dni naplno bez nicoho. Sledujem si aj teplotu a mam aj ovu testy doma.