Zlepšil sa vám po schudnutí zdravotný stav?

matafri
18. jún 2019

Ahojte...chcem sa opytat na skusenosti ludi ktorym sa podarilo schudnut, ci im to pomohlo vyriesit ich zdravotne problemy. Mam dost velku nadvahu uz od detstva, nikdy som nemala ziadne zdravotne problemy no v poslednom case sa stale nieco nove objavi a davam to do suvislosti aj s mojou obezitou. Pomohlo vam schudnutim poriesit zdravotny stav aspon ciastocne? Hladam.motivaciu a inspiraciu do chudnutia mozno aj pre ostatnych. Dakujem

daniell_ka
22. jún 2019

@sense Pracujem vo sfére športu a v záchranárstve.Sama na sebe viem, že silové cvičenie bez kardia mi je na prd makový.Beh je skvelý na všetko srdce, cievy, svaly, tuky... ale treba na sebe makať skôr nie keď už je človek pomaly na lôžku a napísať ako autorka (schudnúť bez cvičenia) Tiež rada papám mám problém so štítnou ale to nie je výhovorka prečo xy rokov nič nerobiť a potom chcieť zázrakom schudnúť.Možno to znie ako keby som ja vyzera dokonalo ale tiež sa premáham niekedy nechce sa mi hľadám výhovorku bolí ma toto hento a naozaj ma to bolí ale cvičím/ chodím plávať.Pri bazéne mám človeka ktorý má brucho po kolená (kožu) všetko schudol inak by tu už nebol.A tiež je to plavec.Nech autorka zváži všetky možnosti.

daniell_ka
22. jún 2019

@sense A ešte som zabudla napísať, že v roku 2016 som mala 49 kg na moju výšku som mala podváhu do 2018 som mala už 65 a teraz sa udržiavam na 57/60 a chcem zísť na 55.A pribrala som vďaka sladkostiam a pečivu a môžem si zato sama.Váha mi skáče hore dole.A doprajem si aj ovocie, zeleninu aj hamburger.Ale všetko v norme.Priateľ je ten človek ktorý keby prestal cvičiť do mesiaca je z neho guľôčka.Ale ako športovec si to nemôže dovoliť.Má už svoj vek a robí to kvôli zdraviu.Čiže ani ja nie som kosť a koža len je vidieť, že človek niečo robí.

sense
22. jún 2019

@daniell_ka tak skus si dat 60-70kg na chrvat a zacni behat ako to tvojim klbom a kolenam pomoze ..pretoze mat 65 kg a sto je markantny rozdiel... Srdce aj kondicku ziskas aj pkavanim, bicyklovanim ci rychlo chodzou na zaciatok kt su rozhodne ku klbom setrnejsie ako beh...

A plus treba byt aktivnejsi viac pocas dna.. Chodit co najviac peso, nepouzivat vytah...lebo co z toho ze odcvicus polhid al hod a potim zvysok dns sedis pred pc al telkou, na prve poschodie potrebuhes vytah al sa odvezies od dveri ku dveram...

daniell_ka
22. jún 2019

Máš pravdu okrem chôdze.To je ako keby si nerobila nič.Tep je nízky a kalòrie idú strašne pomaly ale, že strašne 15 minút behám na páse tak, že sa zo mňa leje a spálim len cez 150 kalòrií pri chôdzi ledva 30.Treba sa proste hýbať.Ja nepochopím ako sa niekto môže dostať ku 100 kg veď to sa musí človek ládovať jedlom.Možno je to hnusné odomňa ale jesť, jesť a jesť a potom plakať, že som tlustá a neviem schudnúť lebo ma všetko bolí.Ja tiež jem a veľa viac než chlap ale nikdy by som nedovolila aby som vyzerala ako jaternica.Človek ktorý ma cez 100kg už ledva sadne na bicykel.Fakt je najlepšia asi voda pre takého človeka.Je to príjemné, nebolestivé a nenamáhavé.Neviem ozaj... proste ja si na to dávam pozor a pre mňa už 65kg bolo veľa už som bola unavená a boleli ma nohy, kolená.Čo autorke odporučiť... hlavne niečo robiť a nespoliehať sa na tabletky a kadejakú diétu.Teta krásne schudla.Už ledva prešla cez zárubnu takže všetko sa dá a myslím, že mala cez 120 ale ona si zvolila beh.Dôležité je hlavne niečo robiť.

nyusika
22. jún 2019

@daniell_ka
Prosím ťa, už prestaň tliachat.

tepova frekvencia v urcitej vyske ma význam iba pri získavaní vytrvalosti.

to, že niekolko rokov cvičíš, z teba odborníka na ŽIVOTOSPRÁVU nerobí.

beky1813
22. jún 2019

@daniell_ka ty ides tvrdit,, ze beh nenici kolena, ked ma clovek 100 kil? No ty si riadny odbornik.
Najprv daco schudnut, jedlom, pridat plavanie, aj tu chodzu, lebo ak sa clovek nehybal, tak aj 10 km mu nastartuje telo. A az ked schudne, dačo spevnie, moze zacat s behom

daniell_ka
22. jún 2019

@nyusika Ale môjho chlapa áno kedže má štátnu skúšku z výživy.Evidentne ty o tom nič nevieš.Ja nemám obezitu mne to môže byť jedno, že vy si tu dristáte voloviny a robíte to totálne zle.Človek chce pomôcť a ešte ho zbuzeruje dajaká zakomplexovaná žena.Asi človek ktorý sa tomu venuje a pozná hodnoty a aj cviky tak sa do toho rozumie lepšie či nie? Tu ste všetky múdre na základe článku z časopisu?Tak nech sa páči robte to zle a potom plačte, že ani nechudnete a ešte vás aj všetko bolí.Mne to môže byť srdečne jedno.Neviem čo ty chceš robiť bez kondičky asi sa prechádzať po páse jak väčšina a očakávať, že z vás budú modelky.Jedno nadväzuje na druhé ale načo to vysvetľovať zadubencom.

daniell_ka
22. jún 2019

@beky1813 Je človek a človek.Je 100 kg človek ktorý nevládze a má to celé u prdele jak je život dlhý a je 100kg človek ktorý nie je na pol ceste do hrobu.To, že ľudia nevládzu je ich problém.Nie neničí to kolená pretože nevládny ani nič nezabehne.

beky1813
22. jún 2019

@daniell_ka ty to davas ako jednotnu mantru. Ale nie je to pravda

daniell_ka
22. jún 2019

@beky1813 Pokiaľ človek nepríde k lekárovy a ten ti nepovie, že behať nemôžeš.Tréner automaticky nájde alternatívu.Ale pokiaľ je ten človek len lenivý a trochu ho zabolia kosti.Bolia aj mňa.Bolí ma veľa vecí.Ja som na tom lepšie lebo nekašlem na svoje zdravie a nenapchávam sa jedlom aj keď viem, že budem tučná.Mám okolo seba mnoho ľudí ktorý začínali tak isto... nemôžem, nechcem atď.Môj chlap vážil presne toľko o čom tu ženy píšu, že si zničí všetko čo sa len dá.Dnes je tréner, plavec a majster sveta.A vyzerá na 25.Má dávno po 30tke.Zmenil stravu a prístup k životu.To, že ho niečo bolelo... áno všetko bolí zo začiatku ale telo sa regeneruje.Schudol.Ďalší prípad muž po 60tke.Dnes má cca o 80kg menej.Brucho ma síce po kolená ale snažil sa to zmeniť.Je to len koža ktorá mu ostala.Ďalší najlepší tréner v SR má po 70stke.Vyzerá lepšie než nejaký 40tnik.Ďalšia plavkyňa ešte pred pol rokom ani z ďaleka nevyzerala tak ako vyzerá.Bolelo ju všetko... ledva chodila.Má po 35tke.Dnes? Samá šľacha ani náznak toho, že pred pol rokom nebola zdravá.Najprv sa chudne a tak cvičí.Aj keď to bolí a nevládzeme.Dala som si tu námahu a odmerala som si 45 minútové rýchle chodenie.150 kalòrií čo znamená, že za 45 minút som nespálila ani hamburger ktorý som dnes zjedla.Tak kam sa pohne týmto štýlom človek čo je odomňa o 40 kíl ťažší? Privolávate si choroby ktoré ani nemáte len ste lenivé.To keď prídete všetky k doktorovy to mu tiež budete oponovať? Tréner je človek vyštudovaný vie čo robí.Ešte som nevidela jedného trénera ktorý by odpustil výhovorku odídu mi kolená 😂 ako pardòn ale za deň vidím 2000 ľudí ktorý niečo robia.Vo fitku bola žena ktorá mala najmenej 130 a šla bez rečí.Ako môžete tvrdiť, že vám odídu kolená.To ste sa niekde tento blud dočítali? Zo začiatku kolená bolia každého pretože nie sú obalené dostatočným svalom.Je tam viac tuku, než svalu.A áno tep je dôležitý.Toto všetko čo som môjmu prečítala tak len žasol a dodal len jediné.Výhovorky prečo nič nerobiť nič viac.Opakujem bol obézny.Keď cvičíte a váš tep je nízky tak to flákate nič viac.Prečo asi sa ma tento týždeň pýtala žena ako je možné, že cvičí a nič sa nemení.Stále ma brucho a na páse som ju teda nevidela.Tvrdiť, že kardio je horšie ako silové cvičenie? Preboha veď to by každý tréner z tohto výroku dostal porážku.Alebo chudnutie z Aloe vera to čo sú toto za sprostosti.Jediné čo vám pomôže je zájsť k lekárovy keď už sa tak veľmi bojíte a opýtať sa jeho aký je váš zdravotný stav.A nie hneď tu točiť o kolenách ktoré bolia každého kto nič dlhodobo nerobí.Idete sa tu hrať na odborníčky.Áno vy čo podľa mňa ste zadok nezdvihli od toho telefònu.Idete radiť ľuďom o cvičení a chudnutí a radíte zle! Mám xy ľudí okolo seba ktorý boli na tom veľmi zle.Xy športovcov a vy mi tu budete písať a pohŕdať tým, že vám chce človek pomôcť aby vám nezlyhali orgány? Keď vy budete športovať a budete mať nejaké vzdelanie ohľadom stravy a cvičenia a budete mať nejaké viditeľné výsledky nie pozostatky tuku na bruchu a burger v ruke tak potom sa môžete do mňa všetky navážať.Zatiaľ vidím len ženy ktoré sa úražajú keď im niekto povie pravdu, že ste proste lenivé a preto nič nerobíte len sa napchávate a potom čakáte, že vám nejaká exkluzívna diéta pomôže.Na toto ste mali všetky myslieť skôr než ste sa prežrali k obezite.A nie potom oponovať trénerom.Čo čakáte, že vieme čarovať? Buď začnete niečo robiť aj s tým, že treba niečo obetovať a časom sa to dá dokopy alebo sa na to radšej vykašlite keď na to nemáte.Žiadny tréner k vám milučký nebude pretože to ako vyzeráte dnes za to si môžete vy.Nie vaše detstvo, gény a iné sprostosti.Ste tučné lebo nič nerobíte lebo ste to zanedbali už v rannom veku.Pracujem so ženamy po 3 deťoch ktoré majú postavu tip-top.Miliòn ľudí denne vidím ktorý chcú alebo nechcú.Tieto vaše čo by bolo keby... sú hlúposti totálne.Ako chce chudnúť človek ktorý nevládze chodiť? Chôdza pomáha keď chodíte aspoň 2 hodiny v kuse čo tlustý človek nedokáže keď nechce.Ten kto chce bude behať, plávať robiť čo môže pretože jeho cieľ je zmena.S prístupom joj moje kolienka.Keď 70 ročný tréner po operácií nohy môže makať môžete aj vy.Chodia mi bezruký, beznohý ľudia a makajú tak sa už prestante ľutovať je to smiešne.Za svoje vrzgajúce kolená si môžete samé.To, že vám bolo jedno, že ste nezdravé a tlusté to je tiež váš problém nie nás čo vám chceme pomôcť.Takže buďte také láskavé priznajte si, že ste proste lenivé niečo obetovať a rovno sa na dajaké chudnutie vykašlite.S takými ľuďmi sa pracovať nedá.Čo sa len furt sťažujú ako sa to nedá.Iný to dokázali a práve vy nie.Chyba je len vo vás.Môjmu chlapovy kolená držia, ďalším ľuďom tiež.A behali aj keď boli obézny a sú tu.Opakujem teta vážila cez 100 kíl schudla vďaka behu!!! A schudla neskutočne veľa.Kolená má v poriadku.Prečo to zvládla ona a vy nie? Poteším vás vo fitku sú stroje odpružené na beh.Pokiaľ človek vie a vládze má behať!!!! Autorka píše, že žiadny taký problém nemá len sa jej nechce cvičiť.A na tuky začať posilovať bez kardia je debilizmus prvej triedy.Prajem pekný večer a zmierte sa s tým, že nikto sa s vami zaoberať nebude pokiaľ to nebudete chcieť vy samé.Tréneri tu nie sú od toho aby k vám boli milučký a potľapkali vás po ramienku aké ste úžasné, že ste sa napchávali.Čo by ste vy robili na takom tréningu.S plačom by ste šli domov.Toto je realita ženy zlaté.

beky1813
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniell_ka
22. jún 2019

@beky1813 Človek čo sa nehýbal toho spáli oveľa viac možno keď bude makať 2 krát toľko čo ja.Chôdza je možno tak dobrá na prechádzku.Na páse pri chôdzi spáliš za 3 minúty 1 kalòriu.To je výhra? Keď taký burger má 250 kalòrií? 150 kalòrií je nič.Človek čo sa nehýbe nebude chodiť 45 minúť každý deň pokiaľ nemusí.Pane bože už 150 krát píšem, že môj chlap bol obézny do dnešného dňa má strie tiež nejak začínal má 35 rokov a je samá šľacha.Trénuje plavcov.Keď číta tieto dristy tak mu je do smiechu.Nehnevaj sa ale myslím, že cca 50 diplomov a medailí o niečom svedčí.A každý kto naozaj chce tak zamaká.Ostatné sú len výhovorky.Vodnopolisti majú tiež nadváhu a makajú bez frflania.

beky1813
22. jún 2019

@daniell_ka stale si smiesna 😃 zaklad je najprv strava, aspon pri vysokej váhe, potom pohyb, co predtým nebol a az potom beh a cielene cvičenie

daniell_ka
22. jún 2019

@beky1813 A nie nebolia nikoho kolená kto sa na to s prepáčením nevysral po týždni.Vždy všetko na začiatku bolí.Kolená sa ničia tým, keď človek nič nerobí.Keď bolia z toho, že sa hýbeš je to to isté ako keď ťa bolí sval.Je to len pozitívne.A človek ktorý vie, že behať nemôže si nebude pýtať radu na chudnutie.Môže max plávať.Aj to keď vidím, že mnoho z vás pláve totálne zle tak je to zbytočné.Všetko čo sa robí nesprávne len ubližuje.

daniell_ka
22. jún 2019

@beky1813 A pohyb je čo podľa teba... vstať a preniesť sa z obývačky do kuchyne? Behať vieš aj kiľavo.Nemusíš behať o život.Ďalší príklad... obézny spolužiak zo základky... on behať mohol? :D Behať môžem aj na 6 km za hodinu.Podstatné je, že sa ten človek snaží nemusí behať tak, že vypľuje dušu.Miliòn ľudí to zvládlo ale ja som smiešna :D by som ťa chcela vidieť na pretekoch.Kto by sa smial.

beky1813
22. jún 2019

@daniell_ka ty si co, zavisla od behania? 🤣🤣🤣 Ine cvicenie nepoznáš? Len ten beh a stále dokoliecka 😃

daniell_ka
22. jún 2019

@beky1813 Beh je dobrý na všetko na celé telo.Asi preto ľudia behajú.A asi preto mám tisíc krát lepšiu postavu ako tá pani fo fitku čo ledva niečo robila a ani sa nespotila.Asi preto môj chlap behá a asi preto má také lýtka a svalstvo.Asi preto nemá žiadny zdr.problém.Lebo má aj kardio.Ako pri behu sa najviac chudne :D a spevňuje sa aj svalstvo.Za pol roka moja teta mala postavu do slim šiat z behu.Takže neviem kde vidíš problém v behaní.Prekrvuje sa celé telo.Nie nemám v tom zaľúbu dokonca som to nenávidela ale prišla som na to, že nie všetko pre zdravie je aj príjemné.Len vďaka tomu behu mám svalstvo na nohách kedže nadbytočný tuk zmizol.

daniell_ka
22. jún 2019

@beky1813 Nikomu nekážem cvičiť :D ale nemôžem sa pozerať na to aké sú poniektoré naivné.Vyzerať jak saťor a spoliehať sa na to, že zjem šalát a všetko je v poriadku.Strava je dôležitá ale bez pohybu to nemá žiadny efekt.U mňa áno ale ja nemám čo dávať dole a ako chorá vyzerať nechcem.Ale u tlustého človeka ten tuk nemizne len tak.Ten je tam už naskladnený dosť dlho.A keď sa začne hneď posilovať tak ten človek bude síce vo forme ale bude veľký.Čo u ženy vyzerá dosť mužsky.

adrianka7d
22. jún 2019

@matafri ahoj ak chces môžme sa dať spolu do nejakého chudnutia a navzájom sa podporovať ak chces nápis poštu

adoska717
22. jún 2019

Ja som schudla 37kg bolo vsetko v 100% poriadku pocas teho som pribrala 20kg kere idu tazko dole a vidim rozdiel ze sa rychlejsie zadycham, nevladzem vela, som viacej unavena a zaroven mam depky ze co obliect aby nebolo vidno kg navyse

sense
23. jún 2019

@beky1813 tak v dnesnej dobe je kazdy druhy trener a najlepsi staci.kurz a mavat certifikatom...

beky1813
23. jún 2019

@sense presne 🤣

minuskad
23. jún 2019

treba chudnut hlavne zdravo. ja som si dietou doondila oblicky, pecen, a vlastne cely metabolizmus. ale schudla som asi za 4 mesiace 15 kil. okrem kondicky som sa ale lepsie necitila.

ktochytavzite
23. jún 2019

@daniell_ka pri chudnuti je 75% strava a len 25%pohyb rozhodujuce.Takze kto chce schudnut musi najskor len obmedzit stravu,pohyb je len dodatok.Ja napr som behavala kazdy den 7-8km a aj sim menej jedla a viesco vaha sa mi zastavila na 59-59 a nie a nie dat doke 5kg,skratka telo si zvyklo.Este ptm ak tak HIIT treba skusit nie nej,beh je tak na kondicku.A poznam aj kudi zavyslych od behu.Mne napr po tom 5r behani zacalo boliet koleno.Schudla som pekne az ked sa mi naridila dcera a ja som kojila alebo nvm ze ako sa to stalo ale konecne sa cosi pohlo a schudla som aj bez trizniveho behu a to az na 53kg pri vyske 174cm teraz zasa mam 58 ale to sim pred 4mes porodila dvojicky a chcem ti dat na 54kg

evittam
23. jún 2019

@daniell_ka Neznášam beh. A k tvojmu názoru na beziaci pas len tolko-krasne som schudla a vyformovala postavu na specialnom beziacom pase (4 mesiace 3xdo tyzdna po 30min, potom uz udrziavanie 1-2x do týždňa) plus uprava stravy. 😉 A to len rychlou chodzou.
Su tu zeny co krásne schudli len chodenim peso napr.1-2h denne a úpravou stravy a nic nemajú ovisnute. Cize tvoje nadšenie pre to co pises ti neberiem ale zivot je aj o inom.
Ja napríklad nemam momentálne cas chodit do fitka, inam. A ano nemam a nie je to vyhovorka.

0silvia0
23. jún 2019

@daniell_ka ja tiež neznášam beh a bolia ma z neho kolená. Denne chodím pešo do prace a z práce, spolu je to cca 8 km, čistého času asi hodinu a pol. 2x denne chodím do fitka a nemyslím si, že vyzerám mužsky, ženy od fitka nenaberaju svaly ako muži, pokiaľ nemajú nejaké extra svalové tréningy, to snáď robia len ženy, ktoré sa pripravujú na sútaže. Ale ja som nikdy nepotrebovala chudnúť, skôr priberať. Mam 55 kg a nikto mi to neverí, každý si myslí, že mám ledva 50 kg. Takže píšeš nejaké všeobecne informácie, ktoré až tak nezodpovedajú realite.

sense
23. jún 2019

@0silvia0 presne zena pokial nesype nikdy nebude vyzerat ako muz...

0silvia0
23. jún 2019

@sense vídavam jednu vo fitku, ta vyzerá ako chlap, ale evidentne sype. Ale to je jedna jediná z celej kopy žien, ktoré cvičia normálne a vyzerajú ako ženy...

daniell_ka
23. jún 2019

@ktochytavzite 58 ved mas krasnu vahu po porode dvojiciek.Naozaj 🙂 Strava je samozrejmost.Ako jest sa moze cokolvek ale v mensich davkach.Ja osobne nepriberiem z toho, ze zjem hambac... ale bola som schopna zjest 400g nutellu 10 rozkov a pol kila sunky a vtedy mi ta vaha stupla na 65.Neviem co to bolo somnou ale prestala som tolko jest a islo to dole ked som zacala nieco robit.Ano je to uplne ine chudnut ked to skoro ani nevidno a uplne ine z nejakej velkej vahy.Ale to by som nikdy nedopustila aby som pribrala tak, ze neobleciem velkost (s).Vaha sa zastavuje aj mne.Ono je to tak, ze vsetko na zaciatku ide rychlo dole a ked uz si telo zvykne tak sa to spomaluje aj mne sa vaha zastavila na 57 potom stupla na 60 potom klesla.Ale ja si priznam, ze tym, ze mne vyhovuje to, ze nemam uz 49 kil lebo som sa citila zle tak si doprajem jedlo.Ale potom sa necudujem, ze mam 60 kg.Ja by som chcela tak 55 nizsie ist nemozem som vysoka a 49 kg mi sposobilo kolabs obliciek atd.Mozeme papat 😊 ale v norme.Ja som na zaciatku povedala, ze ja behat nebudem lebo to neznasam.Ale vzdy ked dobeham si poviem, ze za 15 minut som spalila ten hambac co som zjedla 😂 a vidim moje nohy ako sa formuju, ruky, chrbat, brucho, nebolia ma viac oblicky, menstruacia sa zlepsila uz nie je taka bolestiva.A zase kila nie su vsetko.Kazdy mame inu stavbu tela.Jedna zena moze mat 60 a byt obalena tukom dalsia moze byt svalnata.Ale musim poopravit niektore zeny tu. Vsak @sense ja nie som trener.Ja som zachranar nepoviem ti akeho typu.Moj priatel je trener ktory nema certifikat z dajakej srncej doliny ale z univerzity na ktorej prejdu len najlepsi plavci.Ma z toho statnu skusku a nie nezrobil to za tyzden. + Ma vysoku skolu kde mal vyzivu.To, ze ma niekto certifikat z neviem akej riti je vec druha.On nie je fitkar on je sportovec, trener a plavec a musi vediet ako spravne cvicit inak by sa stalo presne to o com pisete.Ako by ucil deti plavat potom.Uz by nebol na prvych prieckach ale v nemocnici s nejakym dogabanym klbom.Kedze 3 roky do zadu bol na tom tak, ze nic nerobil.Dnes mu ludia tipuju 25 naposledy 23.V skutocnosti ma 35 a neberie ziadne anabolika len cvici a plave.Vratil sa k plavaniu.Ked mi 10 treneri povedia tu istu vec co boli najlepsi v SR ked ste este tahali kacera tak ja uz neviem potom od koho chcete radu.Ja som tiez bola uhundruna ja behat nebudem ja cvicit nebudem lenze ja pri mojej praci nemozem mat 150kil lebo by som sa dostala do hrobu a bola by to hanba kebyze tak clovek co ma mat kondicku vyzera jak siska s dzemom.Ja viem, ze beh je nuda atd.Ale ved nikto nemusi behat o zivot a vypotit tam dusu.Staci ist obeznemu cloveku hopsavim krokom aj to je beh ak nevladze.Pojde to rychlejsie.Pri prechadzke sa toho spali neskutocne malo skoro nic.A povedzte mi jednu vec.To fakt existuju zeny co nic nerobili a dnes chcu vyzerat jak modelky bez toho aby nieco robili? To naozaj existuje zena ktora sa takto zanedbala? Este pochopim zeny po porode ktorym to ide tazko.Pribrali pre dobru vec.Ale taka zena vladze.Ved ked nechcete behat ani trochu nikto vas nenuti ja len pisem, ze je to velmi dobra vec pre ludi ktory mozu.Ten kto sa nevie ani pohnut nech ide do bazena.Nikto ho tam nevysmeje.Pojde to pomalsie ale uz to je pokrok.Plavanie je tiez velmi dobre na vsetko.Spojte plavanie s cvicenim napriklad ale kardio je dobre na spalovanie tukov.Takze sup sup do vody plavat to uz nenici ziadny klb.Ja cvicim, beham a chodim plavat.A nie nemyslite si, ze to prehanam zijem na jogurtoch a nic ine nerobim.Vsetko v norme.Ja si nejak nepotrpim na tom aby som bola priesvitna Ale som stihla a vidno, ze nieco robim a nechcem mat po porode presne ten problem, ze telo si vsetko necha.Telo si pamata, ze nieco predtym robilo.Ludia za mnou chodia co robim, ze jem a nemam koleso okolo seba.Ze som jedla tolko a ani to nevidno.Ja som vam naozaj nechcela zle ale mam pocit, ze chcete radu a ani jedna vam nie je dobra pokial clovek nenapise...Jasne nic nerob zide to samo.Zide 👍 ked nebudete jest... ale koza ani sval sa sam nevybuduje.Tyzden mi stacil na to aby som z 55 mala 49.Ale to som nerobila umyselne.Nejedla som, schudla som... ale ako nahle som pribrala objavili sa strie a zdr.problem jeden za druhym.Bol to sok pre telo.Dnes mozem povedat, ze sa o seba staram, som zdrava a spokojna.
@evittam. Ale ved jasne, ze schudnes ked chodis 3 3× do tyzdna po 30 min.Ja som chodila 4 hodiny vkuse a slo to ale ktory clovek ktory sa vyjadri ako si schudla bez cvicenia toto bude robit? Vydrzi max 15 minut a dovidenia.Da sa vselico ale tie zeny musia aj nieco obetovat.Ak chcu schudnut tak ako ty musia si uvedomit, ze budu musiet cvicit 3× do tyzdna.Ved je samozrejme, ze schudnes aj chodenim ale nie hned a nie za 15 minut.Ja som len napisala najrychlejsiu ucinnu vec ktora zabrala priatelovy, tete, trenerovy a xy dalsim ludom za najkratsi cas.
Ja ti verim, ze nemas cas.Ja som niekedy po praci nemala ani chut.Ja skor nepochopim 20 rocne zeny ako nemaju cas ked polovica z nich je bezdetna.Moja mama cvicila, makala.Teraz nema tu moznoct cvicit ale to je len jej blba organizacia domacnosti.Preto ja mam partnera s rovnakou zalubou a partnera ktory mi ten cas da.Pretoze viem, ze niektore zeny nemaju tak ochotnych muzov aby im na tie 2 hodiny postrazili deti alebo maju blbu pracovnu dobu alebo fyz.narocnu pracu.Ja som svoju fyz.narocnu pracu vyuzila na kondicku lebo som absolutne nemala cas cvicit.Ale hned ako sa ten cas vyskytol som to vyuzila.Hocico sa da robit aj prechadzat sa ale zena musi pocitat s tym, ze to pojde pomalsie.Polovica zien na konovy chce schudnut mavnutim prutikaa a medzi nimi aj zakladatelka diskusie.Keby naozaj chcela uz vcera by sla vonku na prechadzku a nenapisala by tu vetu ako sa da schudnut bez cvicenia ked je obezna.Pochybujem, ze tuzi po nadbytocnej kozi.A u obeznej to tak bude.

daniell_ka
23. jún 2019

@0silvia0 Ja som nemyslela kulturistky.Ja stretávam aj plavkyne ktoré už sú samá šľacha a nevyzerá to pekne.Už to jednoducho peehnali.