Zub osmička s opuchom ďasna a líca

alexandricka98
4. aug 2017

Ahojte, neviete mi poradiť prosím niečo na neskutočnú 3-dňovú bolesť a opuch ďasna aj líca? Vychádza mi von 8, vpravo dole no je to neskutočná bolesť. Neviem rozprávať, prehĺtať sliny, slintám a naozaj už nevládzem. :( K zubárovi sa dostanem najskôr v pondelok a neviem ako prežijem víkend :/ Budúci štvrtok cestujem do Prahy takže hocijaké rady proti bolesti.. na zatiaľ :/
Pred 2 mesiacmi cca som také mala s 8-čkou ale vľavo dole ale trvalo to len jeden deň, ale toto ma už štve 3. deň.. Tie horúčavy tomu ešte pridávajú, mám neskutočné tlaky :/

Ďakujem za akékoľvek dočasné rady :(

simca06022011
4. aug 2017

Áno je to normálne... Mňa bolela 8micka mesiace. Keď tak skočiť k zubárke.

denisa098
4. aug 2017

Pohotovost?Nieco proti bolesti budu mat,ale rypat do zubu sa tam nevyplati dat.

alexandricka98
autor
4. aug 2017

@simca06022011 Ale to sa nedá vydržať, vtedy ma bolel jeden deň a v poriadku som to zvládla ale toto už je neskutočné naozaj, keby som vedela že to bude tak silno a dlho bolieť tak pôjdem hneď v prvý deň kedy ma začal bolieť.
@denisa098 na pohotovosť nechodím nikdy. Urobia tam viac zlého ako dobrého. Kamarát raz bol so zubom kvôli bolesti a zaplomboval mu ho (samozrejme aj s hnisom vo vnútri zuba). Neskutočne trpel a na druhý deň behal ku svojmu zubárovi lebo to bolelo 100x viac. Takže pohotovosť vylučujem.

marina24
4. aug 2017

jednoznačne smer zubár, nikto iný, pohotovsoť by spom neradila,dajú ibalgin,skôr osetrujuceho svojho zubara, resp. sukromnika,co sa s tym pohra, to treba vytrhnuť a nasledne preliecit atb liecbou..
nenechavaj si osmicky len tak rast, mne ich vsetky vytrhali a mam klud,st ym budes mat iba patalie, pan primar maxilofacialnej sukromnej kliniky v ba mi povedal,ze osmicky treba dat von co najskor...lebo iba spuchneš, ja som tak spuchla a nemohla som rozprávať, zapalil sa mi z toho ucho, oko a trojklanny nerv, nejdem ta strasit,ale prezila som si peklo

denisa098
4. aug 2017

Ano aj moj chlap na to velmi doplatil,ale ak by ti islo len o liek proti bolesti oni maju aj take co nekupis bez predpisu.Tak som to myslela.

simca06022011
4. aug 2017

Ten zub nevyrastie za deň, treba ísť k zubárovi, ak pekne má miesto a vyrastie tak dostaneš lieky od bolesti ak nie a je niekde zasprajcovany, tak ho vyberú. Ja som si z jednou osmičkou uzila krásne dva roky, ešte aj pol roka a po vybratí :D kiež by 3 dní 🙂))) osobne mne pomáhal flector ep od bolesti ale daj si to pozrieť, rtg urobiť.

evakalna
4. aug 2017

Zájdi k zubárovi hneď ráno ako akútny stav ťa zoberie hneď pred objednanými. Ale teraz sú letné dovolenky, nedaj sa odbiť a zájdi k nejakému lekárovi...

zuzik307
4. aug 2017

@alexandricka98 skus Nalgesin S, je to najsilnejsie volnopredajne analgetikum a urcite smer zubar skor, ako sa ti to zapali...drzim palce🙂

adalea
4. aug 2017

Ja som bola s osmičkou na pohotovosti, mala som zapalené celé ďasno, ani ústa som nemohla otvoriť, dali mi antibiotika, lebo mi to šlo už na ucho, bolela ma celá strana hlavy. Kúp si v lekárni gel na znecitlivenie, najlepsie s lidokainom. Ten mi ako tak zabral.

adsumus
4. aug 2017

mne povedal doki, že si mám otvárať usta nasilu a dal mi atb, zvládla som to, držím plalce.

veaaa
4. aug 2017

Aj u mna tak ako @adsumus + kazal mi vypachovat usta corsodilom,teraz ked citim zacinajucu bolest len si povyplachujem a ustupi

alexandricka98
autor
5. aug 2017

@zuzik307 môžem aj naladení forte alebo si mám ísť kúpiť nalgesin s? Neviem aký je rozdiel medzi tým😆😕

adsumus
5. aug 2017

@alexandricka98 išla by som na pohotovosť po atb radšej.

evakalna
5. aug 2017

S tvojím prístupom nechoď ani k zubárovi, ani na pohotovosť ani do lekárne.
Veď sa ti to nejako zahojí...

alexandricka98
autor
5. aug 2017

@evakalna prosím? K zubárovi idem v pondelok, len dovtedy treba trochu vydržať vieš 😉
Chcela som len na zatiaľ vedieť, ktoré lieky mi zaberú ako písala @zuzik307 (nalgesin mi hneď zabral.. Ďakujem❤) .. dávam si tam šalviový roztok, gél corsodyl, obklady + ibalgin (ktorý absolútne nepomáha) tak som chcela zatiaľ niečo iné..

evakalna
5. aug 2017

No tak si už toho dosť nakúpila v lekárni. Tak už len vydrž a v pondelok utekaj k zubárovi.

alexandricka98
autor
5. aug 2017

@evakalna v lekárni som nebola, ale ako som písala vyššie, už som mala s osmičkou problémy (ale s inou), ktoré prešli za jeden deň, preto som aj tu písala o nejaké rady kedže to dlhšie trvá, tak som si nebola istá
Ale pomaly mi to už odpúcha a necitím takú bolesť.. tak som rada

adsumus
5. aug 2017

@alexandricka98 nepodcenovať, to že si to prikryla liekmi od bolesti nič nerieši
http://www.schill.sk/zuby-odborne-clanky/zuby-m...

alexandricka98
autor
5. aug 2017

@adsumus ja viem, v pondelok aj tak idem k svojmu zubárovi a objednám sa na extrakciu.. len hlavne do tej Prahy chcem vydržať bez bolesti a potom už nech idú von

adsumus
5. aug 2017

@alexandricka98 mne osmičky vobec nevyberali a zatial sa držia slušne. bez kazov. klopy klopy, ale to prerezávanie, usta som mohla otvoriť len na pol centimetra, sukala som cez to len nejaké tie placky a polievky. ty máš ako, otváraš si pusu nasilu prstami?

alexandricka98
autor
5. aug 2017

@adsumus nie, bolí to dosť hlavne ráno, pred spaním a v noci sa budím na to že sa mi ťažko prehĺta a bolí keď rozprávam alebo otváram ústa ale cez deň to je ako tak v poriadku... len to proste bolí ale dá sa

adsumus
5. aug 2017

@alexandricka98 tak sa drž.

alexandricka98
autor
5. aug 2017

@adsumus ďakujem