Zubná náhrada - 30 ročná žena

7. dec 2023

Ahojte neviem ci to tu patrí ale spytam sa. Mam zuby v hroznom stave, aj ked ich zubar umrtvi vyberie nervy aj tak sa zapaluju a robia neplechu, bolesti atd. - otec nemal uz ani 1 svoj zub v 43 rokoch. Zubar mi dal 2 moznosti. Bud mostiky - ta drahsia + mostik musi byt na zube, co u mna znamena, ze hocikedy moze boliet. Alebo vytrhat a dat na hornu polovicu vyberaciu nahradu.
Je tu niekto mladsí kto to ma? Aspon na cast zubov? Da sa s tym zit?
Implantaty a moje dasna nejdu dokopy. Len uz ma nebavi dat do 1 zubu aj 400 - 500 € a aj tak ide casom von a peniaze ked uz neriesim tak ta zbytocna bolest. 🥺

karamella0
7. dec 2023

Je dôležité povedať, že kazivosť zubov nie je dedičná, dedia sa akurát zle návyky. Takže v akom stave má chrup váš otec, nesúvisí s vami. Zuby po koreňovej výplni, ak je urobena dobre, sa už nezapaluju. Avšak aj o takýto zub je nutne sa starať - čistiť ho, inak sa pokazí aj napriek tomu, čo všetko sa na ňom už robilo. V mladom veku je určite lepšie ísť do mostíka, ale budete sa o neho musieť starať. Čiže menej vyplakať, viac čistiť.

h2
7. dec 2023

@karamella0 Keď nemal v 43 rokoch ani jeden svoj zub, tak by som za tým nehľadala kazivosť, ale skôr paradentózu, či iný problém.

Autorka, ja osobne by som vyberacie zuby nechcela, ani ako stará. Nie to ešte ako mladá žena. Volila by som akúkoľvek inú možnosť.

autor
7. dec 2023

@karamella0 nemam tusenia ci ste alebo nie ste zubar/zubarka. Laicky ten zub sa zapalil aj teraz robili to na pohotovosti, ptm moj zubar a mam zapalenu kost pod nim a od neho. Cize ano je. A je to dedicne mam nedostatok vapnika a anemiu presne ako otec. Cize zhoda nahod to nebude. Je mi jasne, ze nieco ucia v skole ale zial su aj vynimky.

autor
7. dec 2023

@h2 dakujem za nazor

autor
7. dec 2023

@karamella0 takze nabuduce prosim k tebe ak mate nahradu ziadam o nazor ak nie tak svoj nazor na "moje plakanie" si nechajte pre seba 🫶

judar
7. dec 2023

@karamella0 celkovo to pravda nieje aj ked vacsiniu za kazivost zubou mozu aj zaludocne stavy tagajuce sa hore traktom hlavne po nociach a co sa tyka genetiky...moze si clovek umyvat zuby kolko chce ale ak mal matku silnu fajciarku a fajcila aj pocas tehotenstva...dieta casom nadobudne rastom hlbkove zozltnutie zubov

autor
7. dec 2023

@judar suhlasim, je 1000 ludi a 1000 pripadov a ja zrovna nie som typ co si neumyva zuby 😁😂 segry maju zuby ako mamina bezproblemove 🤷‍♀️

ss1908
7. dec 2023

hm no ja mam mostik na prednych, ale beriem to len ako riesenie "zatial" a neskor chcem implantaty. (stav po uraze, cakam dokym sa mi zahoji celustna kost). Da sa s tym urcite zit aj esteticky je to velmi pekne no aj tak sa tesim na implantaty a nemat strach ze raz zakusnem a mostik ostane von, alebo presne ako spominas ze sa mi zapali jeden zo zubov o ktory je mostik pripevneny. vyberacie by som urcite neriesila, mala som chvilu po trhani zubu a pred nasadenim mostika a bolo to hrozne.

karamella0
7. dec 2023

@h2 paradontoza a kazivosť idu ruka v ruke, keďže obe spôsobuje znížená hygiena

karamella0
7. dec 2023

Som zubárka, ak máte po endodoncii zapálenú kosť bez hojiveho charakteru, je urobená zle, za to nemôžete, ale určite to so svojimi zubami nevzdavajte. Skôr si nájdite lepšieho zubára. Vaše zuby, či už pod mostíkom sú lepšie, ako protezka.

misters
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. dec 2023

@karamella0 no kedze su bolestive bud je zla kost alebo zuby ale realne je to uz nemyslitelne financne ani celkovo nonstop tie zuby riesim a nonstop su problematicke...
a zubara mam najlepsieho momentalne po vsetkych tych zlych...