Zubné implantáty

kaserik
26. aug 2013

Ahojte, v tehotenstve som prisla o tri zuby (zapaly okostnice, z toho po jednej sedmicke chirurgicky 0,5 cm odbrusenej kosti) a teraz rozmyslam nad implantatmi. Mate niektora skusenosti? Nasla som jednu kliniku v madarsku, neviem sa odhodlat. Korunky by som nechcela, a ine alternativy sa neponukaju. Ako je to s preliecenim, tazkosti , bolesti a hlavne ci je moznost uspania. Uz som si vytrpela viac ako dost. Ustnu hygienu dodrziavam, ale bohuzial su moje zuby velmi nachylne. Nerada by som trpela v tom kresle viac ako sa da. Dakujem za rady a informacie.

rose32
18. jan 2016

@kigusha myslis dostavba kosti?

illyria
20. jan 2016

ja by som sa tiez bala ist mimo krajiny a do polska uz vobec nie. Nie, ked ide o moje zuby. Dokonca som pocula, ze ludia chodia za slov. zubarmi zo zahranicia tu. Samozrejme, v zap. krajinach je to este drahsie, ale aspon vies, ze nasi sa ich kvalitou vyrovnavaju. O polskych neviem nic, ale zla povest poliakov vo vsetkom ich dost predchadza...

kigusha
20. jan 2016

@rose32 implantat nie je do coho uchytit, kedze v tom dasne nemam dost kostnej vyplne, takze prvy zakrok idu robit to. to ma vyjde cca 1000e. o 5 mesiacov osadia implantaty

rose32
20. jan 2016

@kigusha aha.a kde si davas robit?bo ja si idem davat do Stomaklinik Duckovi ma BOI implantaty...

kigusha
20. jan 2016

@rose32 ja idem do piestan, mam na nich velmi dobre referencie

rose32
20. jan 2016

@kigusha ja som tam bola len ma odradila velka suma a u Ducka su tiez dobre referencie chodia k nemu z rakuska a vyjadril sa aj pacient tam ze ma na zuboch od neho 20rokov implantaty chvalil si ho a mal pekne zuby

chuchnik
20. jan 2016

Piestany,mam jeden je to velky odbornik a sikovny chirurg

rose32
20. jan 2016

@chuchnik ano???ako je mozne ze ten doktor ani nevidel ze mam tam este koren?a ten Ducko povedal ze tam mam koren.nechcelo sa mi verit sla som do Hlohovca a tam tiez potvrdili takze nevidel doktor Salka ze tam mam koren takze za mna asi bud slaby

chuchnik
20. jan 2016

Neviem kazdy mame nejaku skusenist ja som bola spokojna je to ako so vsetkym kazdemu sa poaci ine ale ma dobre referencie,rozhodnutie dotycna aj tak spravi sama

friday13th
20. jan 2016

ja som si davala robit implantat v Martine u MuDr. Gazdačka.....bolo to asi 10 rokov dozadu a stale drzi ako skala, ziadne problemy....som velmi spokojna

rose32
20. jan 2016

@friday13th a aky druh mas?myslim kovokeramicky celokeramicky....?

friday13th
20. jan 2016

@rose32 joj to mi davas tazke otazky...ja som bola v takej polopuberte, takze to riesila mamina....ale uz ma par rokov prehovara na zmenu, pretoze on mi to robil nejakym provizornym cementom, aby mi to mohol vymenit, ked na komplet dorastiem a zuby sa este pozmenia.....akurat ja nemam akosi peniaze, alebo vzdy som ich potrebovala na nieco ine, ale aj na tom provizornom mi to stale bez chyby drzi....naposledy spominal nieco tusim aj o sklokeramike...ale to som jednym uchom dnu druhym von, ked som vedela ze peniaze niesu....ale robil mi aj dva mrtve zuby, ktore boli rok alebo dva odflaknute inym zubarom a cele zahnisane a mrtve su uz 15 rokov a doteraz s nimi nemam problem, je sice dost drahy, chvilku som mala obdobie, ked som rozmyslala nad zmenou, ale nakoniec som sa aj tak rozhodla, ze radsej zaplatim a budem to mat dobre spravene

friday13th
20. jan 2016

este dodatok, mam to vsetko predne, horne zuby, mrtve su jednotka a dvojka a implantat je jednotka

friday13th
20. jan 2016

@rose32 tak som studovala na nete, ja mam asi kovokeramicky .... neviem ti ale povedat ci robil aj ine vtedy.....a posledne razy mi hovoril pravdepodobne o tom celokeramickom ale cosi sa mi aj o skle mari, kazdopadne do roka by mali byt peniaze,, tak si dam zuby na kompletku spravit, pretoze uz mi bude treba aj s mrtvymi nieco robit

kigusha
20. jan 2016

@rose32 ja som ale u ineho doktora, nie u toho co ty pises

rose32
20. jan 2016

@kigusha ako sa vola tvoj?a ake si davas robit kovokeramicke?

rose32
20. jan 2016

Ozaj este otazocka boli zakrok dostavba kosti?neviem si to predstavit ci to rezu alebo ako?

kigusha
20. jan 2016

@rose32 zistim 2.maja

rose32
20. jan 2016

@kigusha hm.ja som nedockava lebo ja mozem ist hocikedy kym budem mat peniazky

kigusha
20. jan 2016

@rose32 ja som si vzala pozicku v decembri.ale prvy volny termin mali az v maji

rose32
20. jan 2016

Ja hladam pozicku.len mne nedaju bo mam matersku

lukynko222
23. jan 2016

Pozerám že sa bojíte Polska. Mal som zubara ktory bol ako by som to nadlahčil, proste Idiot!! Pri nom som dostal panicky strach zo zubarov a v kdesle som nesedel 14 rokov... Moje usta su jedna velka katastrofa. Musel som to zacat riesit tak som hladal tu naj perespektivu.
Pred nedávnom som našiel jednu kliniku v Žywci. Maju super vybavenie. Počítačom riadenú anestezu takže žiadnu bolest necítit. A niekde som to tu čítal že si po anesteze necitil ani nos tak to u nich nehrozi....Tie lekárky sú anjieli. Mladé milé všetko vysvetlia pochopia človeka netlačia ho do ničoho. Pri zakroku protetička vysvetluje kažsy jeden krok. Užastné.. Pri prvej návšteve zaplatite 50pln kde vam spravia 3D rendgen a vytvoria liečebný plán podla ktoreho hned urobia aj predbežnu fakturaciu implantatov mostika koruniek.
Mna liečenie a vložkovanie 13stich zubov+ vybratie 13 už iba koreňov vyšlo na 7790pln... Dal som si vypocitat kolko by ma vysli 2 implantaty + mostik s 10timi porcelanovimi zubmi. Cena 9600pln...

rose32
23. jan 2016

@lukynko222 asi je to tam drahe ako na SK ja potrebujem dostavbu kosti a vsetky zuby dat urobit hore potrebujem min.6 implantat.aj dole 6implantatov.takze ma vynde draho takisto...a teraz si spokojny so zubmi?mas take pekne ako svoje?...

lukynko222
23. jan 2016

@rose32 ano som nadmieru. Však skuki si www.dental-care.pl komplet cennik sa ti objavi len ked mas stranku v PL jazyku.

rose32
23. jan 2016

@lukynko222 no ja som ratala a vychadza to tak draho ako na SK😞

lukynko222
23. jan 2016

@rose32 Tak to ano. Ale praca odvedena na 100% a aj rychlosť
Z mojho pohladu bol hlavne ich pristup na nezaplatenie... S takym niecim som sa na Sk este nestretol.

rose32
23. jan 2016

@lukynko222 hej.a kedze byvam blizko TT to bude asi aj risk keby nieco tak by som musela daleko ist tam

lukynko222
23. jan 2016

Hmm. Tak to máš pravdu.

kikusa55555
28. jan 2016

Ja som bola na implantát dnes ráno. Najprv mi zub vytrhol a potoom navrtal implantat. absolutne ma to nebolelo nakolko mi dal injekcie, takze som to mala uplne necitlive. neviem ani kedy mi ho vytrhol. cele to trvalo mozno hodinu aj s nasadenim docasnej korunky. nelutujem. bolest prisla po tom ako som prisla domov, ale to je logicke, dala som si tabletku a uplne v pohode si vypekam pagace. asi tolko k implantatom. nebojte sa toho ak mate dobreho zubara, fakt to absolutne neboli.