• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zvýšená funkcia štítnej žľazy. Dá sa to vyliečiť?

21. októbra 2016 
@nat28 u mna sa to vyvinulo tak, ze som zdrava :slight_smile:
isla som potom v maji 2010 na biorezonanciu do Bioharmonie, MUDr. Šuch, pristroj BICOM...
Zistil, že pricina bola v hypofyze, kde sarapatil nejaky virus a ona potom nepracovala spravne a kedže riadi cely endokrinny system, tak sa to prejavilo na stitke zrovna...
Uz po 2 mesiacoch som mala vysledky v norme, lieky som vôbec nebrala, ani neberiem , chodila som tam este na udržiavanie toho stavu na pristroj a to je vsetko. po cca. 5 mesiacoch som prestala chodit a som uz zdrava dodnes... :slight_smile: STitka funguje OK, vysledky v norme, skvele..
28. máj 2015 o 08:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, od Marca do Jula tohto roku som sa liečila na zvysenu cinnost stitnej zlazy, brala som thyrozol 1/2 tbl denne, upravil sa mi tras, nervozita, spanok, potenie, navaly teplo/zima ...Kedze od Jula do Augusta som zacala vysadzat liek t.j. dala som si 1/2 tbl kazdy druhy den mi zacalo byt po case horsie. Na kontrole mi doktor povedal, ze krasne sa stitna zlaza popravila (TSH), ale ja sa citim horsie. Lieky uz teraz neberiem. Je to mozne?? Nemate niekto s tymto skusenost? Podotykam, ze predtym mi 3 roky kolisali hranice hore dole, preto som lieky nebrala, a zteraz ked ozaj som to v marci nemala hranicne ale zvysene ... V rodine mama, babka cely zivot beru lieky na stitnu. Dakujem za radu.
19. sep 2015 o 08:35  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
KONOPE SIATE A STITNA ZLAZA

INFORMACIE KTORE VAM NIKDY ZIADNY LEKAR NEPOVIE

Cannabis sativa rastlina ktoru nasi predkovia pouzivali na liecebne ucely tisice rokov. ENDOCANABINOIDY. Canabinoidne latky ktore reguluju latkovy metabolizmus v tele. Tieto latky si nase telo vyraba v endokrinnych zlazach. Jednou z nich Anandamit. Ak je tychto latok malo dochadza k deregulacii a organizmus ochorie.V takom pripade je potrebne dodat canabinoidy zvonka.Su dva zakladne druhy CANBIS SATIVA (vela THC) aktivujuci ucinok, Canabis indica (malo THC vela CBD) uspavajuci ucinok.

Zatial poznane su len dve rastliny ktore obsahuju canabinoidy. Konope siate a Echinacea purpurae. Konope obsahuje tieto canabinoidy objavene v 40. rokoch Delta 9 Tetrahydrocanabinoid (THC) zaradeny na zoznam psychotropnych latok a prekurzorov ktorych sirenie je trestne v SR, ale v mnohych inych krajinach na svete NIE.

Dalsie canabinoidy CBD (canabidiol nema psychotropny ucinok), CBG (canabigerol) CBN atd... je ich asi 100. V 90. rokoch Prof. Raphael Meschoulam na univerzite v Jerusaleme objavil dva receptory zodpovedne za spustenie regulacnych procesov organizme CB1 a CB2. Tieto dva receptory sa nachadzaju vo vsetkych typoch buniek nasho tela, mame cca 200 roznych typov buniek. Spolupracovnikom Mechoulama je Doc. Lumir Hanus z Univerzity Palackeho v Olomouci.

Raphael Mechoulam
https://www.youtube.com/watch?v=oQDJi6Jb8d4&list=PL-j8DfzPFwK04Fp980VJW6f6g1aC1nlRL

Doc. Lumir Hanus
https://www.youtube.com/watch?v=55hCFXi4xuE

Tym ze canabinoidy v nasom tele riadia takmer vsetky telesne procesy a receptory maju vsetky ludske bunky, tak canabinoidy liecia alebo zmiernuju symptomy takmer vsetkych ochoreni, vratne tych najtazsich, rakovina, diabetes, mnohe neurodegenrativne ochorenia, (parkinson SM), rozne poruchy, stavy uzkosti, nespavost, epilepsiu ( pri niektorych druhoch epilepsie nepomaha nic ine), autoimunne ochorenia, astma atd...

A TERAZ K STITNEJ ZLAZE... tu je par liniek v AJ, vacsina pacientov ci uz s hypo formou ochorenia (znizena funkcia) alebo hyperthyroidzm (zvysena funkcia) pisu ze im canabis velmi pomaha, niektori uplne prestali pouzivat hormonalnu chemiu (lieky). Niektori to fajcia cca 2 az 3 krat do tyzdna, jedna pacientka tam pise ze fajci len raz tyzdenne, canabis sa da konzumovat aj oralne teda jest, vacsine sa po pravidelnej konzumacii canbisu fungovanie stit. zlazy vratilo do normalu.

Ak clovek nechce mat psychotropny ucinok z THC (delta 9 tetrahydrokanabinol) da sa kupit na nete CBD olej vytazok z canabisu bez THC, na druhej stane neviem ci prave THC nema spominany liecivy ucinok, problem je v tom ze ziadne klinicke (nemocnicne) testy s canabisom nikde na svete NEEXISTUJU, neboli zatial urobene. Preco ??? Farmaceuticka mafia.

http://www.medicann.com/conditions-and-diseases/medical-cannabis-and-the-thyroid-gland/

NA ZAVER, nie som dealer, konope nepredavam, ani neuzivam, len vam posuvam informacie ktore myslim si mozu chorym pomoct. Osobne si myslim ze ak to clovek uziva s mierou a rozumne tak sa z neho ziaden narkoman nikdy nestane. Problem nastane pri zneuziti je to rovnake ako s alkoholom.

zdroje informacii:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kanabinoid
http://medicalmarijuana.com/medical-uses/condition.cfm?conID=51

film o canabise (v Aj ludovo WEED) na kanale CNN
https://www.youtube.com/watch?v=Z3IMfIQ_K6U

vynikajuci web www.hyphothyroidmom.com v AJ velmi vela odkazov a skusenosti ludi s liecbou
http://hypothyroidmom.com/reefer-madness-or-a-promising-treatment-for-thyroid-disease/

dalsia vec, osobne si nemyslim ze autoimunne ochorenia su genetickou zalezitostou. Totiz ak nasi lekari nevedia zistit pricinu tak povedia ze chorobu pacien zdedil. Napriklad ochorenia stitnej zlazy, SM (skleroza multiplex), autizmus (mentalny postih u deti), atd...
5. jan 2016 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte maminky nemaminky, chcela by som info ak viete napíšte :slight_smile: dcerka 2,5 r. má uzlik a zvýšené TSH berie Euthyrox no malo rozpráva a skomolene, môže to mať vplyv na vývoj reči?Ďakujem veľmi pekne :slight_smile:
21. apr 2016 o 09:24  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sara2830 na psychomotoricky vyvoj ma najvacsi vplyv vakcinacia ktora vela krat poskodi zdravie dietata. Presla celym zakladnym ockovanim ? Ak malo rozprava tak tam by som hladal pricinu. Aspon podla Prof. Struneckej v knihe "Doba jedova" rovnaky nazor ma vela lekarov napr aj Ludmila Elekova najdes na youtube. Ci ma priamo stitna zlaza vplyv na vyvoj reci neviem, skus pogooglit na nete. Skor by som povedal ze nie, ale je to len moj laicky nazor.
21. apr 2016 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@peter952 ďakujem, áno prešla očkovaním....googlila som no nasla som iba rozvážnu ,pomalsiu reč,o takýchto malých detickach som nenasla vôbec nič, skôr je to ojedinele u kojencov zevraj :( , v júni ideme logopedovi pre istotu,možno sa dozviem niečo ,možno nič..ale ďakujem za ,urcite precitam pre lepší rozhľad :slight_smile:
21. apr 2016 o 20:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sara2830 este par drobnosti co ma napada, ked mala berie Euthyrox, znamena to ze jej stitna zlaza ma znizenu funkciu a vola sa to hypothyreoza. Opak je zvysena funkcia stitnej zlazy a to sa vola Hyperthyreoza. Ta druha moznost je ovela horsia, lebo ked je zvysena funkcia, tak je to problem. Ked je znizena funkcia stitnej zlazy tak sa ten hormon ktoreho je malo dodat v tabletkach. Ten isty problem ma moja mama aj moja zena. Obe fromy vacsinou postihuju starsich ludi nad 40 rokov. U deti som sa stym nestretol. Suvislost s rozvojom reci to moze mat a nemusi,,,to naozaj netusim. Ak lekari povedia ze stitna zlaza nema suvislost s rozvojom reci, tak je pricina spomalenia rozvoja reci u tvojej dcerky nejaka ina. Aka presne to nebude take jednoduche zistit a ked budu vsetky zakladne vysetrenia negativne tak pravdepodobne ti to ani ziadny lekar nedokaze povedat . Tu ma napada jedine ockovanie. Kupil som si dalsiu knihu o ockovani od Struneckej " Varovne signaly ockovania" zatial som na cca 20 strane, ale v inych knizkach sa casto spominaju taketo priznaky....vela detom sa to postupne upravi a zotavia sa z ockovania,,,rozhodne stoji za uvahu ci das malu v 6 rokoch preockovavat, ja mam 4 rocneho syna a s ockovanim a preockovavanim sme skoncili. Syn je chvala Bohu OK, ale ked som si nastudoval co vsetko je v tych vakcinach, a ake alergie su z toho tak mam dost...
22. apr 2016 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sara2830 trochu som na rychlo pogooglil, tu je clanok o poruchach stitnej zlazy u deti, ale je to dost odborne aspon pre mna teda, kazdopadne co treba urobit je poprosit o radu aspon dvoch troch dalsich odbornikov v tejto oblasti, preto ze nazory lekarov na ten isty problem sa casto krat dost lisia, takze tu je kontakt dole pod tym clankom bola tato doktorka Vavrova skus jej napisat majl, mozno napise nieco zaujimave, ina doktorka Mudr. Ludmila Elekova vo svoejj knihe "Ockovanie jeho ucinky, nasledky a jejich lecba" pise ze treba organizmus detoxikovat, preto ze ortut a hlinik z vakcin sa usadil v organizme, pise o tom na strane 50 o stravovacej diete a detoxikacii. Ten problem ako to vidim ja, spociva v tom ze v podstate su dve moznosti,,,,3 moznosti.....1. nechat malu liecit klasickou medicinou
2. alternativnou, alebo moznost cislo 3. skombinovat to. Ta tretia oznost sa mi zda najrozumnejsia, proste nacitat o tom co najviac a liecit malu aj pomocou stravy, diety, vylucit chemiu z jedla, ziadne Ecka, glutaman z umelych polievkovych prisad, detoxikacia pomocou kukurmy, atd.

http://zdravi.euro.cz/clanek/postgradualni-medicina/autoimunitni-stitne-zlazy-u-deti-344640

MUDr. Helena Vávrová, Poliklinika Vsetín, endokrinologická ambulancee-mail: helena.vavrova@quick.cz
22. apr 2016 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
22. apr 2016 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peter952 ja som už premýšľala nad jedálničkom lenže ona je nepapacka ,zie tak suché cestoviny,ryžu, vajcia a ovocie a som rada,ked si dá raz za mesiac nejake to maso, polievočku atď.....je to ťažké,spolieham sa že nastup do škôlky jej pomôže v tomto :slight_smile:
23. apr 2016 o 08:17  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sara2830 a k tým endokri.je ich malicko,v NR nieje,museli sme začať chodiť do TT,BA je plná a aj TO,takze ozaj len takto cez mail...
23. apr 2016 o 08:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emilyx ahoj,lekar zije na ostrove cyprus v meste Larnaka
28. júl 2016 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata, pri testoch mi zistili, ze mam TSH 12,8 fT4 13,50...objednala som sa k endokrinologicke, najprv ma chcela dat az na januar, ale ked som jej povedala, aka mam vysledky, tak ma hned preobjednala na 15.11....je to take zle? mam sa velmi obavat? :confused:
nikdy som nemala ziadne zdravotne problemy, aj pocas 3 tehotenstiev nikdy nic nenasli, teraz asi pol roka dozadu sa mi spustil ekzem a dlane ruk som mala v katastrofalnom stave, zeby to bolo aj tou stitnou? dakujem za kazdy komentar.
21. okt 2016 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka dopredu netreba riešiť,vysledky mohli byť aj zlé ,spravia odber nanovo...moja mala mala po narodení TSH37 a je živá a zdravá :slight_smile: až moc živá
21. okt 2016 o 15:28  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ale berie lieky odmalička
21. okt 2016 o 15:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok