Bojové hračky. Darovať mu ich?

eliana
15. dec 2006

Ahojte.Chcem sa vas opytat na vas nazor. Mam 5 rocneho syna.Kazdy rok co chodi do skolky cakam,ze s tym zacne.Doteraz nic.Az tento rok. Jeho priania pod stromcek su :"bajonikl" ta lego hracka,neviem ako sa to pise, a rozne ine bojovo robotove napady. Moj 12 rocny svagor ma toho doma plno a tak trochu viem ako to vyzera. Vobec sa mi to nepaci. Su to nevludne posobiace zhluky umelej hmoty, co maju za ulohu bojovat. Volakedy boli rozne postavy vojakov,indianov tyh som zopar povolila,ale len takych malinkych.No títo roboti sa mi vsak ani nahodou nepacia. Nechcem mu to darovat. Aky mate na to nazor?

expertka8
15. dec 2006

...ikke...pre mňa je Winetou..účinnejší ako Rohypnol 😀

ikke
15. dec 2006

shrek, shrek, shrek!!! anooo, ja som chcela aj prvy mladomanzelsky tanec na shreka, ale nepreslo mi to 😔 😅

a inak jakubiskov pehavy max a strasidla resp. teta je genialna rozpravka, skoda ze ju ten, kto ma na nu prava, nevie uz konecne vydat na DVD alebo videu... tak ako desiatky a mozno stovky skvelych slovenskych filmov! strasne mi to chyba a hlavne mojmu manzelovi, ktory to potrebuje ako ucebnu pomocku 😅

expertka8
15. dec 2006

...Perinbaba...a Mrázik..to sú klasiky..ktoré u nás nesmú xýbať 🙂
...Shreka môžme pozerať 2x do týždňa...neomrzí nás 😀 ...to je 1.rozprávka z ktorej som mala svalovicu 😀 😀 😀

hanka274
15. dec 2006

Aj doba ladova mi "chuti"...
Kaena, to je taka asi skor pre dospelych...
aj pribeh zraloka je ok, Garfield ma moc nebral, slepaci ulet som tiez mohla...
Slovensko moc neoblubujem, podla mojho nazoru nam to moc nejde, s cechmi sa to neda porovnat. Jakubiska nemusim. a rusky Mrazik- mam v sebe averziu rusku...od minulosti, to asi nezmenim, takze asi preto. 😒

certica
15. dec 2006

tak uryvky a hlasky z Mrazika mi sem tam recituje aj vlastny mangel: kazdy rok objavi nejaku novu - naposledy: "...a vari si sa nespotil, Ivan...?!" hovori Nastenka
Shrek ma svoj vtip 😉

Na panovi prstenov sme boli nejakych 5 rokov dozadu v kine aj s muzom, bolo nas tam dokopy 9 aj s hercami, skoro som ohluchla a miestami mi tep vybehol aj na 150/min. Muzovi sa to lubilo, ja by som prijala aj lepsi druh adrenalinu 😎

expertka8
15. dec 2006

...bez klasického..."Čo ti šibe starý???"..to ani nejde??? 😀
..naposledy sme si zohnali do domácej zbierky..Vladárova nová tvár 🙂

certica
15. dec 2006

exp: "A čo Ti šije, ty hlupák starý?!"

sunny6
15. dec 2006

jaj uz teraz sa bojim aky vplyv bude mat moj manzel na maleho,on je totiz este stale dieta 😒 ,hrava sa na xboxe vkuse bojove hry,strielacky,box....takze neviem ci sa tomu vyhneme. 😖
Hracky mi az tak nevadia,skor sa bojim o ten xbox,hry byvaju uz od 3 rokov,a nechcem aby mi syn bojoval z ovladanim v ruke a cumel do televizora polku dna ☹ zakazat sa mu to neda,opakujem moj manzel je velke dieta,a tieto hry zboznuje,niktore som aj ja hrala,ale mna to nebere,takze raz do roka 😅
Dufam,ze ked bude maly starsi,bude sa viac snazit mu byt prikladom,a nehrat to prednim,len ked bude spat.
Inak tie drevene hracky su super,nas maly ma kupene pod stromcek drevene pocitadlo,je bombove,z jednej strany pismenka a z druhej obrazok a napisane slovo co to je,plus cisla do 10-ale je to v anglictine.
Som kazala mamine,nech kupi dake slovenske knizky,aby maly vedel aj po slovenksy poriadne 🙂

hanka274
15. dec 2006

ahoj, no s mangelom musis daco spravit, lebo ako som pisala vyssie, moj synovec 6 rocny to hra, Counter Strike, mafiu....a ostatne. Lenze tatula ma takeho isteho. A tatovi to pochopitelne neva ze to hra maly....Treba s tym daco robit, mne sa to osobne nepaci...

sunny6
15. dec 2006

Ved ani mne,ale mozno je to tu v UK ine,vsade kde idem to deti maju k dispozicii,same reklamy....uvidime kam nas to dovedie,ale hlavne ze manzel bude respektovat,ze to nema hrat pred drobcom,uvidime ked bude starsi....neviem co bude...dufam,ze to zvladneme,lebo ja som celkom zasadova,muzovi to samozrejme nezakazujem,ked pride z roboty,tak sa pri tom odreaguje,aj ked sem tam ho chcem pre seba,a on ha,hra,hra,hra 😀 ,takze som drasticka,ale toleranta.

andrea.m
15. dec 2006

sunny to sa budete musieť vy dvaja s manželom dohodnúť.tie reklamy sú aj na slovenskú takže vyhovárať sa na krajinu nemá význam

hanka274
15. dec 2006

SUNNY6- viem si predstavit, mam svagrinku....
musi manzel uznat, ze su to hovadiny, inak sa nedohodnete...

cat
15. dec 2006

my zbožňujeme z tých novodobých Shreka a Madagaskar!!: "Já tak rád trsám trsám" 😀 inak aj všetky klasiky, slovenské či české 😉

hanka274
15. dec 2006

trsanie mam ako zvonenie pre "ostatnych".... 😀 😀 😀 😀

sunny6
15. dec 2006

kdeze manzelovi to nevyhovorim,je to vecne dieta 😀
uz pokrok je ,ze to nehra kazdy den,a nie dlho,takze postupne to hadam upadne,ak nie budem to riesit drasticky 😀

lucinocka
15. dec 2006

ja nemam rada popolusku, pretoze z nej spravili nejaku modlu vianoc a pritom to nieje ani bohvieako pekna rozpravka.. mne sa velmi paci princezna ze mlejna, shrek jasnacka ale mam rada tie nove sloveenske aj ceske rozpravky.. 🙂

hanka274
15. dec 2006

ano aj princezna ze mlejna je pekna. Inak este som nepocula, ze popoluska by sa niekomu nepacila. Myslim tu sfilmovanu so Safrankovou. Asi preto, ze je znej ta modla vianoc. A uz akoze pre niakoho otrepana...

sunny6
15. dec 2006

ja popolusku zboznujem,asi preto ze som ju uz 3 roky nevidela,strasne rada som ju pozeravala,a hned by som ju aj teraz kukala ale ju nemam ☹

viamka
15. dec 2006

a co tie gumenne hracky typu - piskacie, hryztka, s hudbou, do vody a pod. kupujete to vasim detom? myslim tym malickym.....

sunny6
15. dec 2006

viamka,maly mal kazdu jednu z nich....a dokonca aj hracky pre starsie deti,nevim ci je to zle,maly sa s nimi pekne zabavil,teraz ho uz nebavia 🙂

viamka
15. dec 2006

no a nas najmensi, mame ich tusim rovnako, ich ma plnu vanu a bavia ho 🙂
myslim si, ze vo vani by ho asi okrem krokodila bvilo vsetko! len sa v tom neviem zorientovat, ktore su skodlive a zdraviu nebezpecne... 😝 a ked nejke dokupime, tak sa objavia po case na strankach soik, alebo green peace a pod.

mne aj tie knizky gumenne prisli fain, kym sa v nich nenasli tazkekovy. tak sme ich vymenili za latkove, v ktorych sa naslo uz neviem co - ftalaty? 😝

hanka274
15. dec 2006

gumene hracky jasne, len dufam, ze boli v predpisanych normach vyrobene.
Jasne pretoze da sa to umyt, kusat dokonca, s hudbou nie-zere to baterky a az take zazraky to nerobi....

hanka274
15. dec 2006

no, ja kupujem vacsinou bud vyrobca cesky, alebo nemecky.
Ine nie, ziadny Bangladesh, China, Thajsko a podobne.
Tak neviem....

viamka
15. dec 2006

no ved prave, ze sme sa aj my preorientovali na dve znacky a tie kupujeme 😅
tak sa to snzim sledovat, lebo u nas su fakt No 1.

Hanka274 - nemecke myslis zn. LENA?

hanka274
15. dec 2006

lenu nepoznam....
a ta nemecka neviem ako sa vola....musela by som pohrabat v hrackach, ale uz ani papieriky nemam....
neviem fakt. Len viem, ze to boli nemecke.
A pozor: napriklad mame hryzatko Chicco vyrobene v Taliansku, a videla som niektore hracky Chicco a tam bolo vyrobene v cine. Takze nepozeram znacku, ale kde to je vyrobene....

viamka
15. dec 2006

hanka na znackovych hrackach mas vacsinou niekde vylisovanu znacku a je ju dobre vidiet, aj ked ju odbalis o "odpapierikujes". AJ doplo sa vyrabaju v belgicku, nemecku, a cine. na slovensko sa vozia len tie cinske dopla... 😝

je to veda........... a to som nedavno jukla na debatu o plienkach!

hanka274
15. dec 2006

aha, jasne, kuknem, ale asi to necham na zajtra....lebo su v izbe kde mala spi a ked tam pojdem, tak tam zaspim asi aj ja, uz som 😔
aj ja som minule kukla na plienky, iba som citala, ze Pampersky u nas sa vyrabaju v Polsku na rozdiel od Pampersiek co kupis v Rakusku. Sila, sme jak niaky odpad....

hanka274
15. dec 2006

bru noc. uz musim fakt, mam take take tenunke ocka, tak zajtra!
papa!

sunny6
16. dec 2006

-neviem,mne sa tie hracky nezdaju skodlive,keby som kazdu jednu takto kontolovala, 😒 dostala som ich dost vela po sestrinom malom a do daru,....takze kupujem uz len vinimocne...na sviatky 😀 a vela mi nasi nosia z SK,a jedine co mu nedavam je male kusky lega,alebo kinder postavicky,alebo male gulicky resp.male predmety co mozu skoncit v usku,nose,ci v puse 😔
Inak neviem co je viac skodlive,ci tie hracky,alebo mobili,dialkove ovladanie,ci toal.papier 😅 🤐

dorotka
16. dec 2006

kocky kukam ze sa bavite aj o skodlivosti programov takze kedze trpim teraz nespavostou mam prehlad co ide aj od siestej rano v telke a tie rozpravky co dava markiza su brutalne
na tie anglicke z stv som si zvykla ale stale mi tam chyba nejak povodna tvorba a ceske programy maju rozpravok coraz menej rano
no neviem co deti moze fascinovat na tom ze si ctv a stv skoro rano vymenia spravy