Cyklosedačka a vozenie dieťaťa s vyššou váhou

any14
13. apr 2021

Dobrý večer, prosím o skúsenosti... Máme cyklosedačku do 22 kg, dieťa má 24 kg (4 roky). S väčšou nosnosťou neexistuje, iba sedačky pre staršie deti, ktoré sa pripútavajú 1 pásom, čo pre nás ešte nie je vhodné... Nemá niekto z vás skúsenosti s vozením ťažšieho dieťaťa v klasickej - s nosnosťou do 22 kg? Vraj má nejakú toleranciu... Ďakujem za každú odpoveď.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mareri
22. máj 2021

aj podla mna je to blbost, aby sedelo na sedačke, už by malo jazdit na bicykli, kolobežke uplne samo

janba
22. máj 2021

Autorka sa nepýtala na názory, v akom veku má dieťa samo jazdiť na bicykli.
Ale k téme, podľa mňa ho môžete voziť v sedačke, ktorú máte. My keď sme kupovali sedačku dopredu, do 15kg, povedali nám, že to je len orientačné, že môže tam byť aj ťažšie dieťa.

lianka123
22. máj 2021

@any14 ahoj. Tak moje dieta je pohybovo zdatne ale naozaj sam bicykloval az v 4.5roka, aj to sa s nim bojim chodit. Ak sa zmesti s 24kg do 22kg sedacky, tak ho tam daj...oni maju vyssiu nosnost ako uvedene

any14
autor
26. máj 2021

Ďakujem pekne za odpovede. Aaaaaaaaaa magda15 a mareri.........môj syn má od 1,5 roka odrážadlo, od 2 kolobežku a bicykel má už druhý, v marci kupovaný nový, má aj zdedenú terénnu kolobežku pre cca 8 ročné dieťa, lieta na nej pri bytovke, ostatné - odrážatko, bicykel a kolobežku striedame každý deň, aj v "teplejšej zime", pohybu má až až. ALE na úzku hrádzu a cca 10 km si s ním takto netrúfame, resp. chceme si to užiť, ak chápete...takže kritika nie je na mieste 🙂

essenceee
7. júl 2021

sedačky s vačšou nostou už asi nie su, že?

any14
autor
21. júl 2021

@essenceee Nenašli sme veru, aj keď 1 pani v obchode ma presviedčala, že myslím, že to bola Bobike Maxi - vraj má nosnosť 30 kg, ale v popise bolo iba do 22 kg a nosnosť batožiny 30 kg.... nekúpili sme, raz sa odviezol aj v vo svojej starej 🙂