Kupujete dieťaťu darčeky aj keď nemá sviatok?

other_side
15. dec 2008

ahojte, chcem sa opytat, ako je to u vas, ci vase deti obdaruvate pocas roka darcekmi, aj ked nemaju ziadny sviatok.. proste len tak.. 🙂 mne sa to zda celkom mile, ale pokial toho nie je prehnane vela.. ked si dieta ukaze na hracku a otecko mu ju kupi, pretoze je pracovne vytazeny a venuje dietatku menej casu ako by mozno chcel.. tak si to kompenzuje aspon takto.. a nam mamickam potom robia problemy kupit nejaky pekny darcek pod stromcek, pretoze uz ani neviete kolkokrat, co este vlastne nema namiesto toho co uz ma.. u nas je to bohuzial takto, a stalo sa nam ze pred par dnami sa znova kupil darcek.. len tak.. a vianoce su pritom za dverami.. len chcem vediet ci je to aj v inych rodinach.. a ci sa vam to zda normalne.. 😨 ja osobne s tym moc nesuhlasim.. ale nechcem sa doma kvoli tomu s nikym hadat 😠 tak len tak ze sa tuna poopytujem 😅

barny
15. dec 2008

no u nas sa to nestava, ja kupujem malemu zatial tak darceky kedy chcem, ak sa mi nieco paci a su korunky, manzel kupil malemu zajaca a to je vsetko, on nie zeby nechcel ale nechava to na mna on nie je typ na nakupovanie a pracovne vytazeny je dost, tak v praci nastastie klasika pracovny cas osem hodin ale staviame dom, tak stale ma co robit, ale na maleho si najde cas vzdy a venuje sa mu, on bol tak vychovany a proste syn je pre neho priorita a venuje sa mu kazdy den kolko mu cas dovoli, cez vikend a to vacsinou v nedelu aj pol dna aj ho okupe, da mu papat, rano ho zoberie a ja mozem spat dlhsie
tak asi tak u nas je to tak ze tie hracky dostava viac odo mna 😉

etuska
15. dec 2008

My pocas roka kupujeme dcerke skor rozne malovanky,plastelinu a pod.,ale zeby mala vela hraciek sa povedat neda.Hracky jej kupujeme spolu,alebo potom skor ja.Kupujem jej aj pouzite hracky,lebo byvame v UK a tu su tzv. "charity shops" kde kupite takmer nove hracky za par supov,tak preco nie ked tym dcerke urobim radost.

sassi
15. dec 2008

nekupujem, hračiek plna izba, niet to kam davať
hračky kupujeme len pri príležitosti , na sviatky, vianoce. Ako darček skor len nejaku drobnosť, oblečko
cez rok ak chce, urobiť radosť, radšej vezmem deti na vylet alebo si spravíme pekný den, porozpráveme sa, ideme na plaváren, do cukrárne, a podobne ... to im da viac ako nejaké zbytočnosti ...

etuska
15. dec 2008

sassi-suhlas 😉

other_side
autor
15. dec 2008

hh sassi 🙂 aj my sa rozpravame, aj do prirody chodime..aj do cukrarne aj do divadielka, ja sa doma nezatvaram ani maleho nie 😵 len ma zaujimaju tie darceky 😉 myslim ze kazde dieta ma doma pekne hracky a rado sa s nimi aj zahra.. ja napriklad nemozem povedat ze hracky su zbytocnosti, pretoze rozvijaju v nasich detoch kreativitu.. zrucnost.. urcite su doleztou sucastou, len ma zaujima ci aj v inych rodinach je hraciek tolko, ze uvazujete nad tym, ci to napriklad nekazi dietatu charakter.. kedze sa kupuju castejsie ako je zdrave. to ze som pripisala ze otecko ma menej casu neznamena ze ho nema vobec, len ma stve ze si ho hycka tymi hrackami, aj ked som to uz zakazala.. niekedy si myslim, ze muzi su fakt ako deti.. ze oni tie hracky kupuju vlastne kvoli sebe 😅

sassi
15. dec 2008

no ja ked kupujem hračku, tak len kvalitnu a ako dobre vieme, značkove maju aj svoju značkovu cenu ...

neoverili sa mi žiadne napodobeniny Barbie, takže nemožem malej kupiť len tak babiku za 300-700,- ... ale na sviatok je kupime samozrejme ... a kedže nekupujem šmejdy, tie hračky potom aj niečo vydržia a ma ich stále... napočítala by som isto aspon 10 Bárbin, ma k tomu aj príslušenstvo... takže to nie je tak, že sa nema s čím pohrať ...
naša mala ani na vela hračiek nemá čas, ma totiž skoro každy den nejaku zaujmovu činnosť, spev, mažoretky, počítače ... a kedže je školáčka, tak sa samozrejme musí už aj učiť.
Práveže už je vo veku, ked začíname kupovať ine veci ako hračky, skor knihy, moderne oblečnie (ale aj to su darček 😉 ) a hračky pomaly "likvidujeme"...

Malemu občas kupime autíčko, aj len tak, ale je to skutočne zriedkave, menej ako raz za mesiac. všeliake tie skladačky, hlavolamy a kocky podedil po dcerke, takže zbytočne na kopu kupovcať dalšie

poznam maminu, čo denne vojde do hračkárne, a denne malemu kupi autíčko alebo inu drobnosť ... to už myslím nie je o radosti , ale o rozmaznávaní ...

sassi
15. dec 2008

a moj manžel deťom darčeky nejako nekupuje, aj na vianoce sa musím o to postarať ja ... ale sa im aj venuje natolko, že nemusí noič "kompenzovať" hračkami 🙂 mame to šťastie, že je každy den doma a je každy den s deťmi 🙂

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tilly
16. dec 2008

občas keď prídem pre malého do škôlky, tak mu niečo prinesiem... nie sme s manželom natoľko vyťažení, malému sa dosť venujeme, takže to neberiem ako kompenzáciu toho, že s nami nie je, len skrátka keď niekde som a vidím, že by sa mu niečo páčilo, tak mu to kúpim... aj keď je to len autíčko z dráčika za 39 Sk, tomu sa asi poteší najviac... minule som mu takto doniesla červeného golfa, bol úplne hotový (aj ja mám červeného golfa a ešte sme mu kúpili čiernu oktávku, čo má tatino, tak bol taký rád...

ale včera ma tatino nasr... u nás sú také vianočné trhy a kým som ja stála v rade na trdelník, tak mu tatino kúpil takú pištolku, ale takú čo má aj náboje!!! trojročnému decku, taký cirkus som doma narobila...

mracik
16. dec 2008

tilly a si si istá, že to kúpil malému a nie sebe? 😀

my máme podobný problém so starými rodičmi, konkrétne dedkovia sú v tomto nenapraviteľní, aj keď môj otec je už trochu umiernený,
ale druhý dedko má na kúpenie hračky argument - ale veď keď plakal... 😖 neznášam to, lebo potom si Maťko neváži nielen hračky, ale ani dedka

ja chalanom mimo sviatkov kupujem hlavne knihy, tam sa zas niekedy neviem ovládnuť ja a Kubkovi rôzne didaktické pomôcky, všelijaké papiere, pracovné zošity, časopisy, mapy...

na Vianoce naši chalani vždy dostanú len jednu hračku a jednu knihu a mám pocit, že sú viac natešení, akoby ich mali celú kopu

xena22
16. dec 2008

other_side podla mna je tvoj syncek prave vo veku kedy potrebuje hracky vseho druhu 😉 tak neboj,nekazite mu charakter,ba prave rozvijate...kazde dieta si prejde inym stadiom,kedy hracky potrebuje a kedy nie,pokial ma z nich radost a hra sa s nimi ,nie je mi luto ziadnej vyhodenej koruny...sice sa snazime davat darceky len na vianoce a sviatky,ale ako naschval su narodeni hned po vianociach,tak sa kupuje aj v roku,no a co???Ked nieco maju co sa im paci a nestoji to majland,tak to kupime,sama vidim na starsom synovi ako rychle toto obdobie pominie,ze ho uz hracky nezaujimaju - zdedil ich mladsi syn a on sam sa zaujima viac o pc,knihy a po hrackach mu uz srdce nepisti...ale tak nie je hracka ako hracka,pri niektorych vyrobkoch - zvlast modernych vychytavkach a podobne mi nejako unika pointa hracky 😀 😀 😀 takze rozne roboty a bionicle a podobne u nas nemaju sancu 😉

sassi
16. dec 2008

mracik... mnetakto pokazila malu starká, vždy ked šli na prechádzku, kupila jej nejaku hračku (aj lacnu z ludovky, ale o to nešlo...) ale mala potom nevedela isť do mesta bez toho, aby niečo nedostala ako darček ... čo nielen že šlo do penazí a mali sme doma same sprostosti ... ale aj ma stále kopa nervov., lebo ked sme nekupili, nasledoval hysterický plač a hadzanie sa o zem! Musela som to rázne zakázať ... lebo takto by to dalej nešlo ...

other_side
autor
16. dec 2008

mracik.. aspon vies lepsie pochopit o com je moja tema, mas doma to iste s deduskom 🙂

xena, tvoja odpoved ma potesila.. aspon si nepripadam blbo ze mame doma kopu hraciek 🙂 a suhlasim s tebou.. ani ja nie som zastancom robotov a nedajboze zbrani akehokolvek druhu.. napriklad u nas nenajde nikto ziadny mec, ani pistol ani luk.. proste nic take, takze aspon som si ista ze ta kopa hraciek nepredstavuje ziadne nasilie..

sassi, u nas zase problem nie je absolutne ziadny ked nieco nedostane 🙂 nas maly si necha nastastie veci vysvetlit takze ziadne histericke sceny ani hadzanie sa o zem sme s nim este nezazili 😎 ked ide somnou do hrackarstva, pekne sa popozera po predajni, poskusa co aky zvuk vydava a ked sme tam uz dlho a poviem ze uz je cas ist tak odlozi hracku a ideme dalej. takze mi z toho zacina vyplivat, ze hracky si kupuje otecko 😀 😀

digysa
17. dec 2008

Aj moj syn ma 3 roky a pocas roka som mu asi kazdy mesiac nieco kupila. Najradsej ma knihy a auta. U nas to vobec nejde do penazi, pretoze aj kvalitne a znackove hracky ako napr. Fisher-Price, Hot wheels, Vtech, Leap Frog atd. su tu cenovo velmi dostupne. Ale mojmu synovi sa vzdy zapaci ta najhorsia a najlacnejsia hracka 😀 takze u nas su to hracky tak za 20 korun.
Moj manzel hlada pre syna vzdy nieco netradicne, starodavne, co sa uz nevyraba....takze vela hraciek mu nekupuje, ale vzdy ked je niekde prec, ta sa mu snazi nieco priniest, aby mal pamiatku.
Podla mna by vsak rodicia mali mat podobny nazor, co sa hraciek tyka. Ak jeden kupuje a druhy zatrhuje, tak to nie nie nic moc.

other_side
autor
18. dec 2008

mne sa pacia starodavne vecicky, mam k tomu velky vztah, ale ako hracku si to neviem celkom predstavit.. a co sa tyka nazoru.. aby som bola presnejsia.. sice mame velky byt, ale naco mu je doma 40 aut, 3 bicykle, 6 sad pasteliek, 5 rubikovych kociek, zeleznicna dráha tomas, jedna v sivom prevedeni, jedna v hnedom.. atd atd.. ono sa vsetko lisi, ale v podstate je to to iste.. ja som za to, aby sa tie hracky nekupovali tak casto, aby si ich potom aj vazil, ale svojej drahej polovicke to akosi neviem vysvetlit 😅

renca3
19. dec 2008

nekupujeme hracky mimo sviatkov. maju ich aj vela zdedenych po bratrancovi. ani na Vianoce to neprehaname.
vacsie darceky dostanu od starych rodicov a od nas len malickosti.

tannawe
20. dec 2008

Moje deti maji tak zvlastni jmena, ze extra svatek neslavime...zatim jsem nenasla kdy bychom ho meli slavit a nejak me to netrapi 😅 Ale kupuju jim pravidelne obycejne potrebne veci, ktere ale moje deti vidi jako darek, protoze je uz odmala ucim, ze mame velike stesti, ze zijeme v bohate casti sveta. A kazdy rok vypisujeme objednavky na UNICEF a tak se deti uci, ze nestaci jen brat, ale i davat.
Jinak jdu cestou spis nevsednich zazitku, nez hromadeni veci. Hracky jsou urcite vyborne pro rozvoj fantazie atd., ale kupujeme je jen obcas a jen kvalitni, rozhodne bych doma nechtela mit sklad hracek se kterymi si nikdo nehraje. Takze ty co deti omrzi putuji zase k jinym detem! A doma nechavam jen ty hracky o nichz vim, ze nebudou rok lezet v koute, kde se na ne akorat prasi. Cim mene hracek tim vic fantazie si dite uzije vymyslenim jak si s nimi hrat.... 🙂 😵

other_side
autor
20. dec 2008

tannawe, napisala si to krasne 🙂 mas pravdu .. nestaci len brat ale aj davat.. je to velmi pekne )

sassi
20. dec 2008

tannawe, aj my hračky darujeme (teda tie čo boli velmi drahe a su v dobrom stave aj predavam)
každy rok robíme velke triedenie - pokazene priebežne vyhadzuejeme, ale tie dobre potriedim a niekomu dam - do školky, alebo pošlem profi-rodinke, alebo som dala aj na charitu
dcerka ked to robíme, tak jej vždy vysvetlím, že su deti, čo nemali tolko šťastia a rodičia im nemožu kupiť ... a teší sa, že urobí niekde nejakému dievčatku radosť 🙂
syn aj tak bude chcieť ine hračky ako mala dcerka, kedže inklinuje k typicky chalanským veciem - autám, náradiu ...

kulumulu123
20. okt 2019

@sassi presne si myslim ze spolocne straveny cas je viac ako darceky na par hodin ktore nakoniec ajtak skoncia v policke ako lapac prachu...