Pod koľkými stromčekmi si vaše deti nájdu darčeky?

nikomutonepoviem
21. dec 2016

Ahojte žienky. Nestotožnila som sa so zvykmi mužovej rodiny a ak poviem svoj názor je to akoby pes štekal za oknom a chceli ho zahriaknúť. Dohodli sme sa,že naše prvé Vianoce budeme sláviť u nich,majú viac miesta a hlavne šlo o to aby svokrovci mohli byť s vnúčatami atiež svokru by asi porazilo keby nemohla nachystať tony jedla...No ale u nich som bola prekvapená,povedali že zazvonia zvončekom "prišiel ježiško" a deti si ku stromčeku....lenže u nich sa takto začína ja tomu hovorím "pochod za darčeky" Pretože tie darčeky sú unich,potom sa prejde k starkej po darčeky od nej, tam sme do večera takže keď prídeme domov ideme rovno spať takže naše darčeky si deti rozbalia ráno(nenosíme ich k svokrovcom lebo by s tým bola babračka všetko pchať večer do auta..) potom prídu svokrovci a ide sa k ďalšej starkej pod stromček a to všetko v presne určenom čase(ak sa nedodrži aspoň 2ľudia sa urazia a svokor kričí) no a potom na ďalší deň alebo neskoršie sa ide k ich "rodinným priateľom" kde majú deti ďalšie darčeky.... Keď som svokre povedala že ich susedom darček odnesiem dopredu nech ho dajú malému pod stromček pozerala na mňa ako na cvoka aže nie že to mu musím dať osobne...a to chce deti učiť na ježiška,tak to tomu decku nedôjde,že je to odo mňa keď to nedostane pod stromček na štedrý večer ale odo mňa pár dní potom? Niekedy mi je to smiešne a predstavujem si opitého santu ako nevie nájsť našu adresu a preto nesie darčeky pod 5 rôznych stromčekov. V mojej rodine to máme iné,keďze máme každý už svoju rodinu a bývame pár km od seba tak po prve aby sme nemuseli behať na aute hore dolu a po druhé pretože ako deti sme darčeky aj od rodičov aj od inej rodiny otvárali normálne pod jedným stromčekom doma,tak di darčky dávame tak týždeň dopredu,každý si ich doma skryje a vyloži pod stromček na štedrý večer a deti si nájdu všetko "od ježiška"pekne pokope a k rodine sa ide po sviatkoch kedy má kto čas -termin a hodinu návštev si neurčujeme však máme malé deti každý ma iný režim...deti donesú starkej ukázať darčeky čo dostali od ježiška a učia ju ako sa s tým narába, všetci sú vpohode a nikto sa s nikým neháda. Aký je vás názor? Môžete mi aj vynadať,keď to čítam jem čokoládu tak ma to nerozčúli 🙂 Ďakujem

moni244
21. dec 2016

Kedze ja mam rodicov, aj svokrovcov dalek, tak kazde Vianoce travime u mojich rodicov (muzove rozhodnutie) a tam dostane dcera darceky od nas (nie vsetky, niektore jej nechavam doma pod stromcekom), od mojich rodicov, sestry a brata, kedzi sviatkami ideme na navstevu k svokrovcom, tam dostane darceky a to je vsetko.

nikomutonepoviem
autor
21. dec 2016

@nikomutonepoviem myslela som si že na štedrý večer budeme u nich všetci pi kope a nebudeme sa ešte trepať k jednej k druhej starkej (prastarkej)ktore sú už také staré,že naj by pre nich bolo keby nemuseli chystať jedlo ani nič,ale oslávili všetci pokope,navýše svokrovci bývajú s jednou prastarkou v dvojdome tak to ju už nemohli pozvať na večeru k sebe? A toto isté chceli aj na Silvestra ...tak hádam si nemyslia že o pol noci v takej zime s malým deckom na rukách obehnem celú dedinu celú ich rodinu a rodinných priateľov..Aj tie ich partie...chcú vnúčata spojiť s vnúčatami "rodinných kamošov" lenže tie deti bývajú každé inde,ledva sa poznajú,všetky sú v inom veku a preto sa spolu vôbec nechcú hrať,len sa hádajú a bijú ale svokrovcom je to šumafuk oni zatiaľ chlascú s kamošmi...

moni244
21. dec 2016

@nikomutonepoviem a hovorila si s nimi?

nikomutonepoviem
autor
21. dec 2016

@moni244 hej svokra mi povedala "zvykneš si" a muž je tak vychovaný od malička jeho to baví,vraj bol ako malý rád keđ si darčeky našiel u každého...len zabudol spomenúť,že je rozmaznanec,ktorý len čaká kto mu čo dá a že si ani v bežnom živote nemusí nič kupovať sám veď čo nedá jedna starká dá druhá...Nechcem aby taká bola aj dcérka a chcem aby boli vianoce pohoďácke a nie ako roboti na minutu mali rozložené celé sviatky

moni244
21. dec 2016

@nikomutonepoviem tak tam nechodte, urobte si Vianoce doma

vilma7
21. dec 2016

No my to riešime tak, že dám sestre pred Vianocami darčeky pre deti (ak ich neslávime spolu) nech to dá pod stromček u nich doma, al.jej dám prachy a ona kúpi čo im treba. Ja poznám z detstva len jeden stromček doma...tuším od starkých sme väčšinou (ak vôbec) dostávali peniaze, za čo mama kúpila čo bolo treba. A tento kolobeh po celej rodine ti ozaj nezávidím. Myslím že by ste sa mali s mužom sami dohodnúť, čo chcete pre svoje dieťa.

nikomutonepoviem
autor
21. dec 2016

No to by som chcela ale muž o tom nechce ani počuť,a na druhý deň,by nás aj tak čakal ten istý kolotoč,myslím že tu velí svokor a muž mu nikdy nepovie nie,podľa mňa je naj riešenie odsťahovať sa ďaleko ďaleko...aj tak nás to zrejme čaká,lebo tu nie je práca. Aspoň jedno ma teší,ani švagrinej muž s týmto systémom nie je spokojný on chodí aj do kostola a mužová celá rodina nie,tak sme tam dvaja nespokojní 🙂

erickatt
21. dec 2016

@nikomutonepoviem my sme bývali samy pekné doma. Prvý sviatok jedna babka. Druhý sviatok druhá. A hej darčeky si našli u každej. Ale štedrý večer sme boli spolu. Teraz ide dcéra k svojmu ockovi. Syn chce byť so mnou.Na druhý deň dôjde Nika ku mne ( po darčeky a na obed) a spolu pôjdeme mojim rodičom, a zas obaja bývalej svokre. Ale pianko kľud. Nenahaname sa

natalym
21. dec 2016

Neurobíš s tým nič, je to ich názor a Ty máš iný. U nás to tiež tak bolo. Ja balím darčeky, na tajnáša dávam pod stromček. A svokra strčí decku do ruky v igelitke a s bločkom..........

No malému decku vysvetlím, použijem fantáziu, veľké už vedia čo je vo veci, na babke sa zasmejú a doma sa aj tak tešia lebo vedia, že to bude tajomné.

maco
21. dec 2016

My sme doma, kde si rozbalia darceky od nas a od svagrovcov a potom ideme k nasim, kde maju darceky od nich a od sestier s muzmi, lebo sa vsetci zideme tam. Ked zili svokrovci, vecerali sme s nimi, ale tiez sme potom isli k nasim (to sme este nemali deti). Ked su tak nauceny, tazko to budes menit, iba budes za zlu na vianoce. Skus postupne. Jeden rok zrus tych priatelov, dalsi rok presunut babku az na druhy den... postupne.. nechcem byt zla, ale prababky a mozno ani babky tu uz nemusia dlho byt, tak ich poteste na vianoce navstevou... Ja som bola zvyknuta od dietata, ze sme sa schadzali vsetci este aj u mojich starych rodicov (ale vsetci byvame blízko) a teraz su to už len spomienky - pekne...

yennn
21. dec 2016

Nas syn si darceky najde pod 5 stromcekami - u nas, u babky, u druhej, u sestry a kamosky. Ale nie je toho tolko vela, nerozmaznavame ho, doma ich ma par a pod tymi dalsimi stromcekmi uz potom vzdy len jeden. Nepride mi to nijako zvlastne, pamatam si ako mala, ze som sa velmi tesila na navstevy babkam a krstnym, co bude pod stromcekom 😉
Ak by ale vsade dostal vela darcekov, nepacilo by sa mi to. Moj syn si (zatial) vyberie ten najhlavnejsi, co sa mu najviac paci a ostatne stejne ignoruje, bola by to skoda ich penazi, a ja by som s tym nesuhlasila moralne. Aj u nas ma jeden hlavny + nejake drobnosti

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melania1
21. dec 2016

pod 5 alebo 6.

simmsi
21. dec 2016

Ved tento rok to vydrz a na rok budete sami doma. A ziadne chodenie po kamaratoch tvojich svokrovcov. Co ste cirkusanti? Aby si vas obzerali. Na prvy sviatok chodte k jednym starkym a na druhy sviatok k druhym. Venovala by som im cely ten den a ked chcu lietat po navstevach tak len ten jeden den. Ved isto vies ze u tvojich rodicov bude "gaucovka". Ovca.bude cela a aj vlk syty.

cicuska9999
21. dec 2016

Pod 2 stromcekmi...doma a u babky s dedkom 🙂

hivanik
21. dec 2016

@nikomutonepoviem No ja by som v prvom rade odmietla absolvovat darcekovy maraton. Stedry den doma a medzi sviatkami k rodicom, svokrovcom a rodine. Vianoce niesu o darcekoch ale o niecom inom. Mas uz svoju rodinu a to by mali svokrovci respektovat.

sharmana
21. dec 2016

Nepáči sa mi systém tvojich svokrovcov, ale ja by som si nedala nikým rozkazovať určite by som si urobila Vianoce doma. Ale tebe pravdepodobne velí tvoj muž. To už kde si, že tvoja svokra si robí Vianoce pre "svoje deti" po svojom a ty si pre svoje nemôžeš?
Sú dve možnosti. Bud ustúpiš prispôsobíš sa, alebo trvaj na svojich Vianociach a na 1. sviatok vianočný môžete navštíviť všetky "starké" čo existujú. 😅

martina398
21. dec 2016

ja si neviem predstavit ze by som mala byt na vianoce niekde inde ako doma.pekne doma si odbalia darceky id nas,potom ideme k svokrovcom a svagrovi,tam si najdu dalsie darceky a ba druhy den k nasim a sestre a tam dalsie darceky

staronova
21. dec 2016

@nikomutonepoviem veľmi sa divím všetkým svokrám a svokrom a mamám. Ja roky tíško počúvam čo chcú mladí, ustupujem aj tretiemu kolenu a už roky sa prispôsobujem. Niekedy som z toho na nervy zase ja-babka, svokra, mama, ale nechcem ani nahlas vysloviť, že sa mi to, alebo hento nepáči. A teda vždy sa mi niečo nehodí do ich plánu. Detto tento rok. Nakoniec to všetko "zhltnem" a život musí ísť dalej. Ste mladí, urobte si, čo vám vyhovuje. Hlavne myslite na deti.

tajka1986
21. dec 2016

@nikomutonepoviem u nás si Štedrý večer vychutnáme iba sami , nenavštevujeme nikoho ani nikto nás. Je to večer len pre nás, v klude si navaríme, najeme sa a oddychujeme pri stromčeku, malá si rozbalí darčeky a my popíjame punč a pozeráme rozprávky. Je to taký oddych pre nás ktorý si nenechám vziať, počas roka na takýto veget nemám čas. Na návštevy chodíme prvý a druhý sv.vianočný.

bellybug
21. dec 2016

Tak to sa Ti necudujem, to vobec neznie ako rodinne sviatky pokoja,ale stres. MM je zvyknuty od malicka,ze je z celou rodinou.a tym aj pokracujele,sme u svokrovcov,jeho babicka,sestra s muzom,teta s muzom s sesterky s priatelmi..od buduceho roka aj moja mamina a nasa mala piskotka🙂 Ja by som to na tvojom mieste tento rok nechala tak a skusila,uvidela ako to berie mala a potom mas rok na to,aby si muzovi vysvetlila ako to chces ty,pripadne kompromis,rok podla neho a dalsi podla teba

jlp
21. dec 2016

My tento rok pozyvame rodicov aj svokrovcov ku nam. Ale bezne to riesime na striedacku vianoce u jednych a silvester u druhych. Darceky su rozdelene pod tri stromceky. Doma, rodicia a svokrovci. Aj tento rok to tak nechame, kedze na silvestra pojdeme k mojim rodicom a svokrovci slavia aj rusnacke vianoce na troch kralov.

loginexistuje
21. dec 2016

U nas je doma stromcek u mojich dvoch sestier a tento rok aj u svokry resp mi minimalne im ponesieme ci nieco dostane resp deti to je vo hviezdach (10 rokov nas ignorovali) tento rok sme to nejako obnovili resp nieco potrebovali tak si spomenuli tak darceky som nachystala a uvidim

jana_eyre
21. dec 2016

U nas je to tak, ze 24 sa rozbaluju darčeky u nas doma od nás rodicov.. 25,ideme k svokre, tam sa stretneme cela rodina z mužovej strany a dostanudarceky aj od babky, dedka a muzovych sestier.. 26 ideme k mojej sestre kde si rozbalia darčeky od mojich 3surodencov.. Po sviatkoch ideme ku kamaratke a tam si tiež este najdu darček..

Funguje to u nas tak odkedy som dospelá a deťom uz od začiatku vravím, ze jezisko sa zastavi aj u babky a tiet.. Mne osobne tento zvyk nevadi - podľa mňa si sirsia rodina tiez chce užiť pohľad na tesiace sa deti.. Jedine co mi vadi je množstvo ktoré dostanu, uz niekoľko rokov neúspešne prosím rodinu aby im každý kupil 1darcek, im sa to však zda malo.. Neberu do úvahy, ze keď by dostali od každého 1dar, dostanu ich dokopy 7 a to je už v nasom prípade strašne vela veci.. Ale keď každý kúpi cojaviem 3 tak to uz je fakt ako v obchode.. Ja detom v sirsej rodine kupujem 1 darcek a svojim kazdemu 4 a jeden spoločný..ale musim povedat, ze moje sestry sa už snazia dávať menej..

Minulý rok mi syn povedal, ze dostal menej darčekov doma ako u iných co ma mrzelo.. Nechcem z nich mať totiž deti ktoré riesia pocty darov a kvantitu.. Tak ale co uz..

mirro
21. dec 2016

No,ja si myslím,že každý má byť na štedrý večer doma. Raz sme rodina,ktorá má v kľude zasadnúť k stolu a to v brutálnej pohode. Starí rodičia a iné príbuzenstvo,nech sa páči,prvý sviatok vianočný. Darčeky podľa dohody,doma samozrejme na štedrý večer a u starkých o deň neskôr. Určite by som nelietala jak blb od jednej k druhej. To potom aké sviatky?

natalka13
21. dec 2016

Prve Vianoce - ak si nedupnes dnes, dalsie roky sa prisposobis a budes kazdy rok nadavat.
Nove rodiny si vytvaraju svoje zvyky, z kazdej rodiny si nieco muz a zena prinesu do svojej novej rodiny. Co je to malo miesta? Nezmestite sa ty, muz ,deti? Urobte si stedry vecer spolu a dalsi den ku svokruse na obed a tam nech si ona robi s detmi tour de darceky kolko chce.
A neboj sa ze sa muz urazi, on si zvykne a na dalsiu rodinu kasli, ine by bolo keby bola svokra sama, ale evidentne ma okolo seba kopu ludi.

mirkamirko0809
21. dec 2016

@nikomutonepoviem ale musis im povedat,ze sa ti to nepaci,sprav si vianoce po svojom zostante doma a bude pokoj,pre darceky k vasim a svokrovcom dalsie dni aj my to tak robime,prvy rok ked sme boli zobrati a mali dcerku,tak svokra chcela aby sme isli tam,ale mne sa to nepacilo,tak sme nesli a odvtedy nas nevola a mam pokoj!

alicka850
21. dec 2016

My sme na Vianoce sami s detmi, aj ked svokrovci a rodicia maju viac miesta. Mame svoju rodinu a travime vianoce spolu- ja, moj muz a deti. Kym nie su rodicia alebo svokrovci sami, nevidim dovod, preco by sme tam mali byt na Stedry vecer. U nas si rozbalia darceky, po veceri ideme k svokrovcom (byvame v jednom meste), zanesieme darceky im a oni maju nachystane pre deti ppd stromcekom. Na druhy den ideme k nasim, byvaju dalej a tam sa stretneme s mojou sestrou a jej rodinou, tiez si vymenime darceky pre deti.

sense
21. dec 2016

u nas len pod jednym a to nasim stromcekom , rodina je 1000km od nas ....

alaguema
21. dec 2016

@nikomutonepoviem môj názor? Totálne na hlavu. Vy dvaja nie ste dospelí, samostatní ľudia? Normálne je, ak sa dvaja manželia sami rozhodnú, čo a ako budú cez sviatky robiť. A keby ste šli lyžovať? Svokrovci by spáchali rituálnu samovraždu? U nás je to obvykle tak, že štedrý večer trávime doma. Na druhý deň navštívime obe rodiny v poradí, v akom chceme my, samozrejme, vopred sa ohlásime. Ako si to zariadiš, tak to budeš mať. Svokor kričí? Jeho problém. Ak sa od začiatku necháš manipulovať vreštiacim chlapom, bude to tak už stále.