Moon dough a moon sand

breslerka
29. okt 2013

Mate niekto skuenost s tymito vyrobkami?Ake su napr. v porovnani s play dough?

darina1952
30. okt 2013

@breslerka ahoj, kamoška kúpila raz svojmu malému ten piesok moon sand a mala ho úplne všade - strašne sa to sypalo a vkuse vysávala po malom kde sa hral...

iwesska
30. okt 2013

Moon Dough je vyborna hmota - mame taku sadu na vyrobu popcornu a zmrzliny a nelepsi sa to vobec, je to taka jemna, dobre tvarovatelna hmota, skor ako pena by som povedala.

breslerka
autor
30. okt 2013

@darina1952 ..Dakujem...aj som si myslela

breslerka
autor
30. okt 2013

@iwesska...dakujem a je to teda klepsie este ako play dough?A moze sa s tym hrat aj 2 rocne dieta?

uhlopriecka
5. nov 2013

cauko, ja osobne to nekupujem ale vyrabam. hocico, do coho vlezu detske rucky a mozu to chytat a formovat a hrat sa je skvele (plastelina, solne cesto, mesacny piesok...). domacu plastelinu uz mam viac ako rok v chladnicke, a tu som nasla recept aj na Moon Sand. malo by to byt to iste ako Moon Dough; http://theimaginationtree.com/2013/06/home-made...
potrebujes to prelozit? je tam kopa inych receptov, aj na plastelinu.

breslerka
autor
8. nov 2013

@uhlopriecka ..ahoj, uuau, super stranka, nepotrebujem prelozit, naisto sa na to kuknem:Dakujem, super tip

breslerka
autor
8. nov 2013

@uhlopriecka ..a ta domaca plastelina, co mas viac ako rok, je z tychto receptov?

uhlopriecka
8. nov 2013

@breslerka ahoj, ta moja je z ineho receptu, ktory som si trochu prisposobila. ja som robila len jednu farbu, ak chce clovek viac, navrhujem farbivo pridat do masy az nakoniec. nech sa paci:

DOMACA PLASTELINA a'la janusa
*** aby ju deti nejedli je kysla a slana
*** treba drzat v uzavretej nadobe v chladnicke a ma stale rovnake vlastnosti

ingrediencie:
- 1/2 l vody
- 5-8 PL jedleho oleja
- 500g Hladkej Muky
- 150g kuch. soli
- 3 PL kyseliny citronovej
+ potravinove farbivo // ja som nezohnala tak som vyluhovala do toho 1/2 l vody ibiskovy caj a zmiesala s masou a je to teraz ruzovo-cervene a krasne to vonia stale

postup:
1. zovrieme 1/2 l vody s 5-8 PL jedleho oleja
2. zmiesame muku + sol + kys.citronovu + farbivo
3. do zmesi prilievame vodu s olejom postupne, a miesime rukou ako cesto (mne trosku vody este zostalo z toho 1/2 l )
4. hotovu masu dame do uzavretej nadoby a do chladnicky

breslerka
autor
9. nov 2013

@uhlopriecka ..Dakujem krasne

kuspitka
17. nov 2013

@iwesska ahoj.my máme doma tú farmu je super,len jej chceme tento rok kupiť dalšiu sadu ku tomu,lebo rada varí.aký je ten popcorn?

iwesska
17. nov 2013

@kuspitka Vies co, tam sa robi aj zmrzlina, ta je fajn, ale ten popcorn ide trochu tazsie, lebo jednou rukou si treba hore pridrziavat hmotu a druhou tocit klukou a vyrabat pukance. Mohli to trosku jednoduchsie spravit pre male deti, ale maly sa s tym aj tak rad hrava 🙂

breslerka
autor
27. nov 2013

@uhlopriecka ..ahoj, mozem sa este spytat na tebn recept na moon sand, tam je pisane, ze potrebujem play sand...to je akoze normalny piesok, co sa v nom deti vonku hravaju?Dakujem

uhlopriecka
27. nov 2013

@breslerka juj, moon sand som este nerobila, ale ja by som tam dala premyty piesok do detskeho pieskoviska...neviem ci som ti poradila

breslerka
autor
28. nov 2013

@uhlopriecka ...ano, diky, aj ja som to tak pochopila 🙂

lelask
23. okt 2014

@uhlopriecka vyborny recept na plastelinu!! Dik. Ak mas aj dalsie overene recepty, prosim podel sa s nami 😉

uhlopriecka
25. okt 2014

@lelask hehe, som rada, ze plastelina sa osvedcila 🙂 momentalne mam druheho mrnusa pri ktorom akurat tak raz za cas z tej hladkej muky napeciem (ako relax 🙂) ...ale pride cas!