Poraďte značku chodítka

pereczova
27. apr 2017

Dobry den,chcela som sa opytat chceme kupit malemu choditko ktoru znacku odporucate

katrin21
27. apr 2017

ak mozem, tak ziadne.. choditka su skodliva vec, ak uz nejake chces, tak az vo faze, kedy dieta same chodi popri nabytku mu mozes kupit nieco taketo.. da sa aj na bazariku, mala sa s tym vyhra celkom dost, nechodi s nim tolko, co sa s nim hra , hadze gulicky, hra to hudbu a obcas to potlaci..
Take to choditko, v ktorom dieta visi a odraza sa spickovanim , to neodporucaju ani lekari a rozumna moderna mamicka tam dieta neda.. Chape totiz, ze hoci ona ma na chvilu pokoj a dieta sa tam vozi , tak jeho svalstvo chrbatika nie je este prisposobene na to, aby tam napr. v 6 mes. ( citala som uz aj o 4mes. detoch v tom 😲) stabilne stalo a nekazilo si drzanie tela, svalsvo, chrbatik a chrbticu, nehovoriac o nozickach, neuci ho to spravnemu statiu an celej nozke. Dieta stoji, ked sa same postavi cez poziciu rytiera ( cize na jedno kolienko hore a potom prisunie druhu nozku).
Rozhodnutie je na tebe, tvoje dieta, jeho zdravie, tvoja zodpovednost.
Prikladam foto toho, co mame my na hranie.. na nete ich je kopec podobnych...

pereczova
autor
27. apr 2017

Dakujem 🙂

sykorkauhliarka
27. apr 2017

ja som do choditka dala malu len vynimocne ked som ju potrebovala mat na ociach ...napr ked som davala prat pradlo ona tam papala ale uz vedela aj sediet aj sa vytiahnut do stoja a dali sme jej to do urovne takej aby v tom nevysela....vsetko sa da robit aj s rozumom a bezpecne

gir
27. apr 2017

Presne ako píše katrin21 ŽIADNE, trocha s ním pochodíš a bude chodiť sám. Získa skôr istotu. Učím v škôlke a vieš ako je vidieť, ktorá mamina je "pohodlná" a "drbne" dieťa do chodačky. Ak ju využíva stále a na dlhý čas, dieťa potom našľapuje na špičky a najviac je to vidieť, keď začína behať, behajú ako "baleťáci". A teraz má môžu maminy aj ukameňovať ale je to tak. Ja som to riešila tak, keď som si potrebovala porobiť že muž mi na postielku namontoval kolieska a potiahla som si postielku kde som potrebovala a malý si chodil, hral sa a mala som ho na očiach 🙂

sykorkauhliarka
27. apr 2017

@gir moja nenaslapovala na spicky ked sa ucila behat bola brzdena papuckou...kedysi to bolo uplne bezne dnesna barefoot to nedovoluje...nie kazdy ma take priestorove moznosti ako ty ...a za zlou chodzou nie su iba choditka..neobhajujem choditko....viac nan sadal prach ale ked bolo zle pomohlo....

siska53
27. apr 2017

@pereczova ziadne.

hettinka
27. apr 2017

@pereczova žiadnu, nebezpečná a nepotrebná somarina, kde sa dieťa môže ľahko zraniť a ak nie, poškodí si chrbticu. Vo väčšine krajín EU je už predaj zakázaný.

pereczova
autor
27. apr 2017

dakujem za odporucanie,ja stym este nemam skusenosti tak som nevedela ci malemu mame kupit vobec neake choditko alebo nie

katrin69
11. jan 2019

Tak vidím, že veľa mamín je proti chodítku... My sme chodítko mali, ale čítala som, že to je veľmi zlá vec... Tieto moderné chodítka, to sa ani nečudujem, lebo dieťa neinšpiruje k chodeniu, ale len hraniu sa... Však na tom pultíku je toľko somarín... My sme mali požičané chodítko bez tých somarín, ani neviem akej značky a ja som bola rada.
Moje dieťa bolo lenivé, ani štvornožkovať ani chodiť, nie to ešte ísť okolo niečoho a to mala už rok... Rozbehla sa až okolo 14mesiaca. Našľapuje normálne a behá jedna radosť... Nedávala som ju tam skoro, videla som, že sa odvažuje postaviť sa, tak až potom. Možno mala nejakých 11 - 12mesiacov... Stále sa mi šúchala po zadku 😀
Takže ja nemám problém, zatiaľ. Ale tieto moderné by som ani nechytila... Staré, bez hračiek a stačilo nám... Bola v tom max 30minút...
A nie som pohodlná! 😀 Len som potrebovala občas navariť a upratať. A bývam v centre mesta, takže ten prach sa nám na zemi zbiera každý deň.
😉